جمعه 4 مهر 1399 - 20:48

کنایه تاجگردون به یکی از نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد/نمی‌گویم پاک هستم اما آنها از من بدتر هستند

لایو اینستاگرامی غلامرضا تاجگردون نماینده سابق گچساران و باشت با «حسن احمدیانفر» از همرزمان او در هشت سال جنگ تحمیلی برگزار شد. در این برنامه زنده اینستاگرامی هر دوی آن‌ها خاطراتی را با هم مرور کردند. و احمدیانفر سئوالاتی را از تاجگردون پرسید.

به گزارش بویرنیوز، متن کامل این گفت‌وگوی اینستاگرامی به شرح زیر است؛

غلامرضا تاجگردون در پاسخ به سؤال همرزم خود مبنی بر اینکه «سایه آتش شب‌های عملیات جنگ سنگین‌تر بود یا فضای آن روزی که اعتبارنامه‌ات را در مجلس رد کردند»، گفت: سؤال سختی کردی! در جبهه دشمنت می‌زند با دشمن دنیای غرب می‌جنگیدیم اما در مجلس با جهالت، نامردی، پشت‌زنی، برخی‌ها کرونا گرفتند، دروغ، تظاهر و ریا می‌جنگی؛ و حرف‌هایی می‌زدم که می‌دانستم از آن‌ها بهتر هستم؛ اما نمی‌توانستم چیزی بگویم. نمی‌گویم که بنده پاک هستم اما آن‌ها بدتر از من هستند.

وی ادامه داد: سایه آتش در مجلس سنگین‌تر از عملیات جنگ بود با عشق به جبهه می‌روی و به تو می‌گویند که شهادت یک ابزاری برای ارتقای انسانیت، آدم شهادت را انتخاب می‌کند و به جبهه می‌رود و برای او مهم نیست که شهید شود؛ اما در این حالت برای خدمت به مجلس می‌روی، چیزهایی به تو می گویند که خوب نیست. این برای من سنگین‌تر بود چون نمی‌توانستم حرف بزنم؛ در جنگ می‌توانستم اسلحه و آر. پی.جی را بردارم یا پشت تانک بروم، به هرحال می‌توانستم کاری کنم.

اما در مجلس باید سکوت کنی. خیلی از آدم‌های بی سر و پایی هستند که سکوت نمی‌کنند و هرچی از دهنشان در می‌آید می‌گویند اما برای بعضی‌ها مغفرت می‌طلبم و بعضی‌ها هم به قیامت واگذار می‌کنم و سکوت می‌کنم، هیچ کاری نمی‌توانم انجام دهم. هر کاری کنیم تف سر بالاست این خیلی سنگین‌تر است، سؤال سختی کردی!

تاجگردون در پاسخ به سؤال دیگر مبنی بر اینکه «برای انتخابات ثبت‌نام می‌کنید؟» گفت: در انتخابات میاندوره گچساران ثبت نام نمی‌کنم.

او در ادامه در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه «برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنید؟» گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری که حتماً هستیم و رأی می‌دهم. حالا شاید هم دیدید که کاندیدا هم شدیم.

وی در خاطره‌ای از بیمارستان جانبازان که در اختیار نمایندگان مجلس هست اشاره کرد و گفت: حال جسمانی «غلام صادقی» جانباز هشت سال دفاع مقدس گچسارانی وخیم بود، با من تماس گرفتند که به عیادتش بروم. به رئیس آن بیمارستان پیام دادم که اتاق ویژه را برای بنده آماده کنند. آقای «صادقی» و چهار جانباز دیگر در یک اتاق بستری بودند به او گفتم آماده شو تا به اتاق وی.آی.پی بیمارستان برویم، گفت نمی‌روم زشت هست. گفتم این بیمارستان یک بخش ویژه برای جانبازان دارد اما ما مسئولین از آن استفاده می‌کنیم وقتی یک نماینده مجلس، وزیر و وکیل بیمار شود آن را در اتاق وی.آی.پی بستری می‌کنند در صورتی که این بیمارستان متعلق به جانبازان است. هرکاری کردم حاضر نشد که به اتاق ویژه برود. رئیس بیمارستان گفت آقای تاجگردون این اتاق ویژه برای جانبازان است اما مسئولان پارتی‌باز از آن استفاده می‌کنند.

تاجگردون در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه «دلیل آنکه در سخنرانی‌ها از احمد خورشیدی از «سردار بی‌قپه» استفاده می‌کنید و او در باشت طور دیگر سخن می‌گوید و بازهم او را به خانه‌ات دعوت می‌کنید چیست!»، گفت: سابقه و خاطراتی که با خانواده و برادران «احمد خورشیدی» دارم یکی از افرادی است که هیچ دوست ندارم در رابطه‌اش صحبت کنم. در عکس‌های قدیمی هم ببینید که چقدر به خانه‌ی آن‌ها رفته‌ام. هزار سال هم بگذرد به نان و نمکی که خورده‌ام خیانت نمی‌کنم! سال گذشته قبل از آنکه علیه بنده بیانیه بدهد سه روز قبل از آن منزل ما بود و کتابش را به من هدیه داد در صفحه‌ی مقدمه کتاب از من طوری تعریف کرده بود که خجالت می‌کشم آن را بخوانم سه روز بعد بر علیه من مقاله داد بخاطر همین هست که به او لقب سردار بی‌قپه داده‌ام. نه در دنیا توانست منافع کسب کند و نه در آخرت می‌تواند. به خدا واگذارش کرده‌ام.

او ادامه داد: یک بار از «احمد خورشیدی» سؤال کردم که این دروغ‌ها را از کجا می‌آوری؟ گفت که آدم باید دروغ‌های بزرگ بگوید تا دیگران باور کنند زمانی گفته بود که «تاجگردون» کارخانه فیبرنوری در کرج دارد. یک‌روز شورای نگهبان احضارم کرد و گفت جریان کارخانه فیبرنوری را توضیح دهید. گفتم که دروغ است. متاسفانه سیستم جنگ روانی راه انداخته بودند.

تاجگردون با اشاره به اسناد علیه خودش اشاره کرد و گفت: افرادی که از استان علیه بنده مستندات ارسال کرده بودند صفحه اول مستندات را به مادر مرحومه من اختصاص دادند. در جلسه چهار ساعته از خودم دفاع کردم و بعد از آن فایل نوار صحبت‌های بنده را برای منتقداتم ارسال کردند تا باز جوابیه بدهند.

رئیس کمیسون تحقیق این‌ها را بازگو کرد که هر چقدر خواستند که علیه مادر بنده صحبت کنند نتوانستند و در آخر گفتند که مادر «غلام تاجگردون» و «شهید احمد تاجگردون» دو نفر هستند. از این افرادی که در شهر من هستند و این همه دروغ بافتند می‌پرسم که کاری به دین، انقلاب و جنگ ندارم آیا می‌شود روی این افراد اسم آدم بگذاریم!

تاجگردون اظهار داشت: فرق افراد جنگ و غیرجنگ را در این مجلس فهمیدم، رئیس کمیسون تحقیق چه نسبتی با بنده داشت؟ یک اصولگرای تند هم بود، نماینده فسا که در جبهه و جنگ بود پشت من ایستادند. نماد جبهه و جنگ مشخص است.

وی بیان داشت: دور ششم انتخابات مجلس ردصلاحیت شدم دلیل آن هم گزارش‌نویسی همین آقایان در شهر خودم بود. گزارش نویسی آنقدر آش شوری شده بود که شورای نگهبان فهمید در گچساران چه خبر است، گزارش داده بودند که «غلامرضا تاجگردون» در یک نزاع دسته جمعی با اسلحه یک نفر را کشته است.

وی بیان داشت: کتاب اعتبارنامه خود را نوشته‌ام و تا یکماه دیگر منتشر می‌شود؛ مجموعه نوارهای ضبط شده و مستنداتی هم دارم که آن‌ها را منتشر می‌کنم. تجربه‌ی گذشته صحنه‌ی آینده را برای ما خواهد داشت. ما کسی نیستیم که مردم و میهن را فدا کنیم. سینه من پر از اسرار هست و سکوتم برای عزت مملکتم هست. اما آقایان هم پررو نشوند وقتی کسی سکوت کرد هرچی که دلشان خواست بگویند. مردم فرق خیانت و غیرخیانت را می‌دانند. مثل آن حاج آقای همشهری که خودش را پشت دیواری قائم کرد تا به عملیات جنگ نرود خودم را قائم نمی‌کنم و از عملیات فرار نمی‌کنم.

تاجگردون اظهار داشت: سال 90 گفتم که من کسی هستم که یک‌روزی وقتی بگویند تاجگردون، مترادفش گچساران به ذهن مردم ایران بیاید و وقتی بگویند گچساران، مترادفش تاجگردون به ذهنشان بیاید. در زمان رداعتبارنامه‌ام گفتند که چرا تاجگردون برای منطقه‌اش کار کرده است!

وی ادامه داد: «احمد توکلی» رئیس هئیت مدیره دیده‌بان شفافیت، از بنده یک مورد شکایت کرده است. در شکایت ایشان آمده که «غلامرضا تاجگردون» از بودجه برای منطقه‌اش سو استفاده کرده است. زمانی گفته بودم که اگر روزی من را محاکمه کنند بخاطر گچساران و باشت محاکمه می‌کنند که چرا برای منطقه‌ات زیاد فعالیت کردی! و واقعاً هم همین شد. البته محاکمه‌ام نکردند و تنها شکایت کردند. بخاطر گچساران و باشت اعدامم کنند بازهم راضی هستم.

تاجگردون بیان داشت: نهایتاٌ این دوره نماینده بودم و از مجلس می‌رفتم اما آقایان با شعار انقلابی‌گری که چه چیزی گیرشان بیاید خدمت را تعطیل کردند. گفتند خان را زدیم، آن‌ها باید خان درونشان را بزنند خان به تفنگ و صدسال پیش نیست. افتخارم این هست که ترک بابکلان و پای کوهی، باشتی، پیچاپ و لیشتری و محله سادات و لبنان من را می‌شناسند مردم شهرم می‌گویند که آقای تاجگردون خدمت کرد.

وی افزود: هرکسی که برای گچساران و باشت خدمت کند دستش را می‌بوسم در لیست بنده افراد اصولگرا و مخالف بنده هم بود.

تاجگردون در خصوص انتشار عکس یارانش در اینستاگرام توضیح داد و گفت: هر کدام از این افرادی که در این تصویر هستند اگر در دور بعدی هم کاندیدا شوند اگر این جماعت با آن‌ها باشند برنده می‌شوند پس رقبا خودشان را خسته نکنند. آن‌هایی که لیست کردم و نکردم ترازشان 70 درصد بالاتر از نماینده‌های مجلس فعلی است.

تاجگردون در پاسخ به سؤال دیگر همرزم خود که گفته بود «به خاطر رداعتبار نامه‌ات لاغر شده‌ای؟» گفت: بعد از انتخابات، مجلس تعطیل بود و بودجه به گردن بنده افتاده بود ایام عید به گچساران آمدم در خانه هم بودم و کله‌پاچه هم زیاد می‌خوردم، حال و هوای کار خیلی سنگین بود، روز آخر تعطیلات تست دادم و گفتند که تست کرونای من و پسرم مثبت شده است.

وی ادامه داد: در خانه قرنطینه بودم و به خاطر اضافه وزنم، رژیم هم گرفتم و بعد از آن هم کوهنوردی می‌رفتم، حدوداً 10 کیلو کاهش وزن پیدا کردم الان وزنم خوب شده است. همین الان هم در قرنطینه خانگی کرونا هستم و روزهای آخر قرنطینه را می‌گذرانم تقریباً خوب شده‌ام. کرونا خیلی بد هست و مردم باید مراقب باشند. با اینکه هیچ جایی نمی‌روم اما تا الان دو بار کرونا گرفته‌ام، باید ببینیم چه موقع دیگر کله پاچه بخوریم.

احمدیانفر همرزم تاجگردون با اشاره به برگزاری همایش‌های هفته دفاع مقدس در گچساران، گفت: در این همایش‌ها افرادی را برای سخنرانی از استان دیگر دعوت می‌کنند و هدفشان این هست که تنها تاجگردون را نقد کند چرا از افراد بزرگی همچون سردار «رضا مظهری» جانباز «مکاریان» را دعوت نمی‌کنند تا مردم آن را بشناسند افرادی که برای این کشور خدمت کردند.

وی گفت: این همه به «تاجگردون» تهمت زدند اما ناراحت نشدم به جز آن شبی که به «مرحومه حاج کبری تاجگردون» مادر شهید «احمد تاجگردون» تهمت زدند من آن شب گریه کردم. چرا باید به خاطر مسائل سیاسی و نقد یک نفر دیگر، به مادر شهید توهین کنند! اصلاً می‌گوییم که غلامرضا تاجگردون ضدانقلاب و ضدجمهوری اسلامی است «حاج کبری» که در گچساران معروف بود و خانه‌اش نون به دل مردم بود. واقعاً سیاست باید آنقدر کثیف شود!

وی به خاطرات دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همه می‌دانند که از ارتفاع می‌ترسیدی! وقتی می‌خواستیم از کانال بزرگ 60 سانتی متری که زیر پایمان مین و سیم خاردار بود رد شویم در آن محل انفجار رخ می‌داد همه خم می‌شدیم و «تاجگردون» چهار دست و پا از روی کانال رد می‌شد. دوران جنگ دوران مردانگی بود که تلخی‌ها و شیرینی‌هایی هم دارد.

احمدیانفر در بازبینی عکس‌های هشت سال دفاع مقدس گفت: خوب شد که خدا بیامرز شهید «سعید» دوربین داشت و از ما عکس گرفت آن وقت می‌گفتند که شما اصلاً در جبهه جنگ نبودید.

تاجگردون با بیان اینکه زندگینامه‌ام را از خاطرات کودکی تا جنگ را می‌نویسم، گفت: امروزه در جنگ نیستیم اما واقعاً جنگ اقتصادی است.

الان بمب روی خانه‌هایمان نمی‌آید اما در خانه‌هایمان هست؛ همیشه گذشته و تاریخ باید عبرتی برای آینده باشد؛ پس باید گذشته را تحلیل کنیم تا استراتژی برای آینده داشته باشیم؛ فرمانده و تصمیم گیری‌های گذشته تا امروز باید فرق داشته باشد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325765
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. همشهری گفت:

  چرا حالا التماس میکنی برو به زندگی بچسپ

 2. واقع بین گفت:

  برو به زندگی و بدبختی خدرت برس دیگر این حرفهات خریدار ندارند.

 3. رضا توکل گفت:

  سیاه بازی هم حدی دارد خودرا مضحکه نکن بیش از این

 4. واقع بین گفت:

  مثل تاجگردون مثل غرق شده ای هست که هر چیزی را دستاویز می کند تا بیشتر غرق نشود غافل از آنکه این دستاویزهای پوسیده سرعت غرق شدنش را بیشتر و بیشتر می کند.
  الغریق یتشبث بکل حشیش.
  جناب تاج هیچ مدیریتی هیچ نمایندگی و هیچ قدرتی با ظلم و تبعیض پایدار نمی ماند و دیدید که نماند.
  الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم.

 5. ناشناس گفت:

  افتخار لر

 6. غضنفر گفت:

  بذبختی لر

 7. علی گفت:

  عزیزان….خوب یابد …. الان از بی کسی این دوسال کیا سود بردن و میبرن و اسب میتازند….منصف باشیم…گچساران وباشت را خودمون نابود کردیم….اگه خورد کار هم کرد برا مردم….هرچند مدیران نالایق و ….به کار گرفت وحمایت وحمایت اما واما….. سوختیم….این اراذلی هم سوار اسب و دنبال کرسی مجلس هستن امتحان نالایقی و بیسوادی را با کارنامه صفر در کوله خود همراه دارند…

 8. حسین گفت:

  دکتر تاجگردون تنها نماینده ای در طول تاریخ جمهوری اسلامی بود که به گچساران رسید و حالت شهری پیدا کرد،من حدود ۳۰ ساله از گچساران مهاجرت کردم،هر بار که می اومدم همون شهر قدیمی بود اما این دو سه سال اخیر واقعا تغییر کرده بود! زیراب زنی مدیران و سیاستمداران خوب همیشه توسط ادمای حقیر و فرومایه صورت می گیره

دیدگاه شما