شنبه 29 شهریور 1399 - 16:35

انتقاد تند و تیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی از اداره ارشاد و رسانه های کهگیلویه و بویراحمد/+فیلم و چند نکته

ضمن عذرخواهی از استاندار برای بیان این مطلب، ظاهرا اداره ارشاد هیچ نظارتی بر رسانه های کهگیلویه و بویراحمد ندارد.

به گزارش بویرنیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در هشتاد و سومین نشست ستاد کرونا به شدت از ارشاد اسلامی انتقاد کرد و گفت که هر کسی از راه می‌رسد به سربازان سلامت بی‌احترامی می کند.

پرویز یزدان پناه گفت: برخی خبرها موجب از دست رفتن مشروعیت دستگاه های دولتی در استان می شود و این یعنی زیر سوال بردن نظام!

و اما چند نکته:

شما باید بپذیرید رسانه در اختیار شما نیست و رسالت رسانه هم تعریف و تمجید نیست، بلکه اقدامات خوب را باید گفت و به اطلاع مردم رساند که این مورد انجام می شود.

با نقد از هیچ دستگاه دولتی نظام زیر سوال نمیرود، این مدل حرف زدن مثل ترساندن بچه ها است، مقام معظم رهبری بارها از لزوم نقادی حتی در مورد خودشان گفته اند و این یعنی می توان هر مجموعه و فردی را به جهت اصلاح نقد منصفانه کرد و نقادی هرچند زیاد هم باشد نباید تعبیر به زیرسوال بردن مشروعیت دستگاه های دولتی و نظام شود.

بسیاری از رسانه ها بی هیچ چشم داشتی اقدام به انتشار اخبار کرونایی دانشگاه علوم پزشکی کرده اند و تولید محتوا برای مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی نیز داشته اند اگر خودتان منصف بودید از این رسانه ها حداقل تشکر لسانی میکردید.

البته که اخبار نامربوط و تخریبی مورد تایید هیچ رسانه ای نیست و مهمتر از آن مقبول برای مردم هم نمی افتد، اما این سخنان شما یک جامعه بزرگ در استان و یک دستگاه دیگر را زیر سوال برده است، وقتی خود شما اینطور بی محابا می گویید اداره ارشاد انگار هیچ نظارتی بر رسانه ندارد خب نباید وقتی مثلاً فلان رسانه هم میگوید دانشگاه علوم پزشکی هیچ نظارتی بر درمان و پس از درمان بیماران کرونایی ندارد نباید ناراحت شوید.

انتظار از دانشگاه علوم پزشکی فرهنگسازی و اطلاع رسانی مفید تر و موثرتری است تا اینگونه روند ابتلا بالاتر از متوسط کشوری نشود، اصلاح نحوه خدمت رسانی در خود مراکز درمانی یک درخواست جدی است، تصمیمات ارزشمند در ستاد کرونا با توجه به شرایط استان و ابلاغ و اجرایی درست است یک خواسته دیگر است و همینطور شفاف سازی در خصوص پاداش های مربوط به کرونا و برخی مسائل حقوقی پرسنل این مجموعه که قطعاً برآورده کردن این موارد موجب اعتماد بیشتر به این مجموعه می شود و پس از آن هر تخریب و اجحافی از سوی هر رسانه ای با عدم اقبال و حتی واکنش های منفی مردم روبرو خواهد بود، تلاش دانشگاه علوم پزشکی باید رسیدن به این نقطه باشد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325667
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. بویراحمدواحد گفت:

  آخ بدبخت ماییم که حضرتعالی مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی مون هستی.بزرگوارتمام انتقادات به حضرتعالی واردهست خدابهت خیربده خودت هم میدونی …. نیستی.تاچه برسه به مدیرکلی

 2. ناشناس گفت:

  خدایی نگاه حرف زدن یه رییس و مدیر مجموعه چند هزارنفری.
  وای بحال ما.
  یه ادمی که مدرک دکترا و بالاتر داره حداقل باید بتونه نیم ساعت بصورت رسا و با استفاده از کلمات پر معنی و مفهوم با مخاطب ارتباط برقرار کنه نه اینطوری نفسش بند بیاد.
  بنده خدا همه امارهاش هم با آمار مدیران زیر مجموعه ش اختلاف داره.
  حداقل کسایی که چندین ساله در ‌سیستم درمان کار میکنن یا ارتباط دارن میدون که ایشون آدمی ….

 3. فرزند بویر احمد گفت:

  اق بخورید نوش جونتون ولی به کادر درمانی ظلم نکنید .افزایش ساعت کاری و کاهش کارانه و پاداش کادر درمان بخدا ظلمه

 4. ناشناس گفت:

  خودت رو با سربازان عزیز مدافع سلامت قیاس نکن

دیدگاه شما