شنبه 15 شهریور 1399 - 21:28

چرا مردم کهگیلویه و بویراحمد از فرستادن فرزندان خود به مدرسه می ترسند؟!

سال جدید تحصیلی امروز رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش بویرنیوز، اما همانطور که انتظار می رفت بسیاری از والدین در کهگیلویه و بویراحمد ترجیح دادند فرزندان خود را به مدرسه نفرستند.

توجیه این دسته از والدین هم اینست که محیط مدرسه سالم و امن نیست و با توجه به اینکه خیلی از بچه ها در این سن ممکن است مبتلای بدون علامت باشند و همین امر زمینه ساز انتشار گسترده ویروس کرونا شود ، بنابراین مدرسه محلی در خطر است.

اما دلایل این ترس را مخاطبان با ما در میان گذاشته اند:

امکانات آموزش و پرورش در استان کم است، اگر بنا بر حضور در مدرسه است قبول اما ما کلاسی را استاندارد می دانیم که میزها تکی و محصور باشند.

البته همه فرزندان به استفاده از ماسک و شیلد محافظ هم مد نظر است اما این مسأله هم امروز دیدیم توسط معدود افرادی رعایت نمیشد که همانها هم خطر آفرینند.

انتظار ما غربالگری دانش آموزان و تست اولیه و سنجش روزانه دما است ، اگر امکاناتش هست و انجام می شود حاضریم فرزندانمان را به مدرسه بفرستیم.

سیستم درمان استان هم قابل نیست که بتوانیم به آن تکیه کنیم، پزشک های عفونی کم هستند و کادر درمان هم خسته با این شرایط نمیتوان امیدوار به معجزه آنها بود.

والدین دانش آموزان به بویرنیوز گفتند: بهترین چاره کار پیش بینی کلاس های کم جمعیت آنهم صرفاً برای دروسی همچون ریاضی و علوم است و سایر دروس از طریق مجازی و با آگاه سازی والدین و دیگر اعضای خانواده دانش آموزان و یه همراه طلبیدن آنها تدریس شود.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325418
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  احسنت به بویرنیوز
  عمرا مسولین استان از پس این موارد بربیان
  یاسوج و استان ما اخر دنیاست

 2. ناشناس گفت:

  خوب چرا نترسن ؟؟؟؟؟؟

 3. ممو گفت:

  قطعا پروتکل های بهداشتی رعایت نشده ونمیشه ونخواهد شد پس به نظرم مدارس بصورت شیفتی واونم فقط برای کلاسهای تخصصی با رعایت بهداشت برگزار شود

 4. از یاسوج گفت:

  طبیعتا مدیرکل آموزش و پرورش استان چون خودش بچه دانش آموز ندارد دغدغه بچه های ما را ندارد . و چون مسولین بسیار محترم خودشون عضو هیئت رییسه مدارس هستند و میدانند اگر کلاسها به صورت حضوری نباشند به ضررشون است

 5. ناشناس گفت:

  بچه ای که به زحمت بزرگ میکنی بفرستی مدرسه تو کرونا که چی بشه؟

 6. ناشناس گفت:

  باسلام چون در استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان دهدشت هیچگونه امکانانتی وجود ندارد آموزش و پرورش پول ندارد مقصر نیست مشکل در تمام کشور وجود ندارد

 7. ناشناس گفت:

  والا معلمان باید بیشتر بترسند چون کودکان ناقلان خاموش هستند

دیدگاه شما