پنجشنبه 13 شهریور 1399 - 13:55

وزیر راه در یاسوج: اتصال یاسوج به آزاد راه اصفهان-شیراز توجیه ندارد/پروازهای فرودگاه یاسوج همچنان در پیچ و خم بررسی!

پروژه تقاطع غیر همسطح یاسوج – سه راهی مهریان ( جاده اصلی سورمق، اقلید – یاسوج ) با حضور نماینده ولی فقیه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

به گزارش بویرنیوز، وزیر راه و شهرسازی در این آیین گفت: چرخ حرکت پیشرفت کشور به صورت کاملا روان و با سرعت خوبی در حرکت است.

وی بیان کرد: دیروز رئیس جمهور در جلسه دولت، آدرس هایی را از شاخص هایی در اقتصاد کشور دادند که به رغم تحریم و کرونا رخ داده که جهت حرکت درستی را، مقاوم سازی اقتصادی و تقویت زیرساخت های توسعه کشور، نشان می دهد.

اسلامی افزود: در هفته گذشته 7 میلیون تن بار با بارنامه در کشور جابجا شده است، 1/3 میلیون تن کالای اساسی جابجا شده است، 100 کیلومتر راه روستایی تحویل شده است، 500 کیلومتر روکش راه صورت گرفته است. این نشانه ها بر اساس شاخص های اندازه گیری

در سال گذشته همکاران ما 2450 کیلومر راه روستایی تکمیل کردند و 3500 کیلومتر هم تا پایان دولت تحویل خواهیم داد.

اسلامی گفت: میانگین راه های روستایی در کشور 51 درصد است، و در حال افزایش این میانگین هستیم و استان های کمتر توسعه یافته در اولویت ما هستند. مثلا در کهگیلویه و بویراحمد برای جمعیت های بالای 50 خانواره در نوبت اول و برای خانواده های بالای 20 خانوار در نوبت دوم در اولویت هستند.

اسلامی اظهار کرد: در پروژه های سال جهش تولید، پروژه پاتاوه به دهدشت یک پروژه راهبردی است، و مسئولان مربوطه متعهد هستند که این جاده را تا پایان سال به بهره برداری برسانند تا تحولی ایجاد کند و در اقتصاد منطقه تاثیرگذار باشد.

وزیر راه بیان کرد: اتصال آزادراه اصفهان به شیراز و یاسوج در محاسبات عددی و سرمایه گذاری توجیه اقتصادی نداشت، از طرفی نمی پسندم که بزرگراه را تبدیل به آزادراه کنیم، چون الان مردم دارند استفاده می کنند و توسعه بزرگراه را داریم ولی تبدیل شدن به آزادراه باید توجیه اقتصادی داشته باشد.

اسلامی در خصوص کند پیش رفتن برخی پروژه ها اظهار کرد: تمام سعی مان این است که اصلاح ساختار پروژه ای انجام دهیم، برخی پروژه ها مکملاتی به آنها اضافه شده و منابع کفاف انجام آن را نمی دهد.

وی بیان کرد: این پروژه ها در برنامه بودجه 1400 اصلاح خواهد شد، در سال گذشته هم سعی کردیم که تعریف خوبی صورت بگیرد تا پروژه ها بطور مشخص منابع داشته باشند. یکی از این پروژه ها همین پروژه سه راهی مهریان هست، که با 72 میلیارد تومان قراردادش آغاز می شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در خصوص فرودگاه، طرح تحول پروازی آن هنوز نیاز به کار دارد، 3 پرواز را در این فرودگاه داریم، ولی باید پروازهای دیگری هم باشد تا شرکت های هواپیمایی بتوانند بصورت فنی و عملیاتی به تنظیم دقیقی برسند تا پروازهای دائمی و امنی بتوانیم داشته باشیم.

وی گفت: فرودگاه یاسوج به دلیل اینکه در دو طرف ارتفاعات دارد و آب و هوای خاصی دارد، یکی از سخت ترین فرودگاه های کشور است.

اسلامی گفت: آقای کلانتری پیوسته پیگیر مسائل استان هستند، از زحمات ایشان و مدیران دیگر هم قدردانی می کنم.

وی گفت: پروژه فرودگاه پروژه مهمی است که در زمان سفر مقام معظم رهبری مصوب شد و نیاز مبرم این استان است. حتما جلسه ای برگزار و برنامه ریزی ها در خصوص فرودگاه را تکمیل کنیم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325365
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  بلانسبت … 😒 – حیف او تریبون که من دست تنه… ایخه بگه از او استان دیت وسرا که ایما سی ایشا کاری نیکنیم پیلل باید سی تهران و شمال مصرف وابوووو آزاد راه تهران شمال چون سی خمونه صرفه اقتصادی داره …حاضر نیس حتی یه جاده ای درست بکنه دقیقا بگو سیچه اومی

 2. ایرانی گفت:

  تبدبل بزرگراه به آزاد راه یعنی مردم و ملت آماده باشید واسه هزینه و پرداخت عوارضی.مگر تبدیل بزرگراه به ازاد راه کار سختی است.فقط رنگ تابلوهادرجاده عوض می شود اما کیفیت جاده و امنیت مردم در جاده ها صفر. جاده و راه کوهستانی با آزاد راه دو چیز متناقض

 3. ناشناس گفت:

  از دید شما آنچه توجیه ندارد جان مردمه وقتی نقطه اتصال به این آزاد راه از هر دو سمت اصفهان و شیراز ۱۱۰ کیلومتر هست مبنای شما برای توجیه چیست.هرسال نصف تلفات استان فقط در مسیر یاسوج سمیرم اتفاق می افتد.

 4. پاتاوا زیلایی مارگون لوداب میمند لما سادات محمودی گفت:

  استان کهگیلویه و بویراحمد به شدت محروم و مظلوم هست.زیرساخت های توسعه و عمران و بهداشت و درمان و بالاخص جاده ها و مسیرها بسیار بسیار چالش برانگیز هست.مسیرهای مواصلاتی مثلا جاده یاسوج به اصفهان مشکلات و نارسایی ها و نواقص زیادی دارد.تونل های مسیر یاسوج به اصفهان تهویه مناسب و روشنایی کافی و وافی را ندارند.شیب ها تند و خطرناک و پیچ ها بسیار مرگبار هستند.حتی حداقل های خط کشی و استانداردهای تابلو و چراغ های راهنما و هشداری و علایم هشداری و اخباری به قدر کفایت و ضرورت وجود ندارد.سوانح و تصادفات خونین در این مسیر پرمخاطره،بسیار بسیار به وضعیت اسفناک رسیده است.جاده ها استاندارد لازم را ندارند.مراکز و عوامل امدادی و انتظامی و فنی و مهندسی در این مسیر بسیار ناچیز هست.وزارتخانه راه و ترابری سابق یا همان وزارت مسکن و شهرسازی کنونی و همه عوامل و متولیان کشوری و استانی از قبیل استاندار و مدیریت کل راه استان به جد و به نیکی باید معضلات و مشکلات راه را حل و فصل نمایند.

دیدگاه شما