چهارشنبه 12 شهریور 1399 - 17:32

وزیر راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند/+مهمترین خواسته های مردم

بویرنیوز، وزیر راه و شهرسازی به دعوت استاندار فردا به استان سفر می کند.

با دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،فردا محمد اسلامی جهت بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های حمل و نقل جاده ای و هوایی و بازدید از چند پروژه مهم از جمله فرودگاه یاسوج و برقراری و افزایش پروازها وارد استان می شود.

عزیز معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: وزیر راه و شهرسازی پنج شنبه به همراه تیم معاونین وارد یاسوج می شوند و در این سفر یک روزه علاوه بر بهره برداری چند طرح مهم از جمله تطویل باند و بهسازی مجموعه فرودگاهی و تجهیز سیستم ناوبری فرودگاه از ساختمان و سالنهای فرودگاه یاسوج بازدید خواهند داشت. در ادامه عملیات کلنگ زنی تقاطع بزرگ غیر همسطح مهریان در مرکز استان ،بازدید از بزرگترین پروژه راهسازی جنوب کشور (محور ملی پاتاوه _ دهدشت)، بازدید از محور چرام به گچساران و بازدید از چند پروژه دیگر را خواهند داشت.

سفر به شهرستان گچساران و بازدید از تونل دیل و در ادامه عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران به بهبهان(پل خیر آباد انتهای حوزه استان) با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهند کرد.بازدید از بافت فرسوده شهرستان گچساران و خیابان بلادیان این شهر و همچنین نشست با مسئولان استانی نیز از دیگر برنامه های یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان است .

و اما مردم از وزیر راه چه می خواهند:

یکی از مهمترین خواسته ها تخصیص پروازهای خوب و مستمر به فرودگاه یاسوج است، فرودگاهی که حتی آن اتفاق تلخ باعث نشد توجه خوب و ویژه ای به این مرکز فرودگاهی شود و عملاً یاسوج بعنوان مرکز استان اندر خم داشتن یک برنامه پروازی ایمن و مستمر است.

کوتاه شدن پرژه های راه، کهگیلویه و بویراحمد گویی از همه کشور متفاوت است، اینجا یک پل بیش از ۱۷ سال به طول می انجامد و دست آخر هم بدون تکمیل کامل بهره برداری مس شود، اینجا همچنان گرفتار از راه است، مسیر پاتاوه دهدشت آن باید سالهای سال بماند و تکمیل نشود و هر سال وعده پایان سال را بدهند و آخرش هیچ!

جناب آقای اسلامی مردم از پروژه های راه در کهگیلویه و بویراحمد به ستوه آمده اند، چون سالها باید در حسرت آنها بمانند و آخرش هم در حالی نصف و نیمه افتتاح شوند که بخش زیادی از عمر مفید آنها از دست رفته است، فرق ندارد، پل و راه و بیمارستان همه مشمول این وضعیت می شوند.

محورهای خروجی استان استاندار نیست، برای مردم جای سوال است چرا تا زمان خروج از جاده های استان یا مسیری غیر استاندارد مواجه هستند و به محض عبور از مرزهای کهگیلویه و بویراحمد محورها خوب می شود؟!

امیدواریم کلنگ های فردای شما به سرنوشت سایر پروژه های راه در استان ختم نشود!

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325351
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  این حرفا رو ول کنید ترش مردم را کشته فقط بگید سرعت گیرها رو حداقل استاندارد کنه هواپیما پیش کش

 2. كارشناس گفت:

  این سفر قطعا تشریفاتی هست پل سوم بعد از ١٩سال هنوز یه باند اون هم نصفه افتتاح شده تقاطع مهریون هم به موزه میره

 3. سی سخت گفت:

  فکری هم به حال وضعیت بحرانی وفاجعه بارخانه اجاره ای درسیسخت بکنید.اکثرآگذاشتندسوییتی بدون یک ریال مالیات وقیمت رهن واجاره راهم بطوروحشتناکی بالابرده اند.همه دارندبه ریش دولت میخندندواصلاکسی به ۱۵درصدافزایش فکرنمیکنه وبالای ۳۵درصدبالابرده اند…لعن ونفرین برمسوولین ازخدابیخبروبانیان این وضعیت اسفناک…..

 4. مختار گفت:

  کرو وزیررا ول کنید . نیک اقبال راه و شهرسازی را نابود کرد

 5. ایران اسلامی گفت:

  جاده و یا همان مسیر و محور یاسوج به سمیرم به اصفهان به تهران را هم بازدید و سرکشی نمایندو از مشکلات و معضلات و مسائل مربوط به این جاده پرخطر و پر سانحه مطلع و اگاه و باخبر شوند.جادهدازنظر فنی و مهتدسی دچار نقصان و نارسایی و کمبودهای عدیده و جدی هست که اقدام سریع مسولان ذیربط کشوری و استانی را می طلبد چون هم تونل های این مسیر روشنایی و نور کافی و تهویه مناسب و متناسب را ندارند هم پیچ ها خطرناک هست هم جاده عریض نیست هم علایم و تابلوهایی خطر و هشداری و اخباری و چراغ خطر را به اندازه کافی و وافی ندارد.جاده به شدت مخاطره آمیز هست.و موارد کشته و زخمی می دهد.امکانات جاده ای و امداد جاده به شدت ضعیف هست . مجتمع های اقامتی مجهز و منظم وجود ندارد.پلیس راه به اندازه کافی در مسیر وجود ندارد.در این مسیر پرتردد و شلوغ،پل عابر پیاده برای دانش آموزان در حواشی و حاشیه و حومه جاده به اندازه شایسته و مورد نیاز وجود ندارد‌.مشکل عدم پوشش آنتن موبایل در شرایط سوانح و حوادث کماکان وجود دارد‌.این جاده پرترافیک نیازمند حمایت جدی و همه جانبه وزارت راه و پلیس راه کشور و سایر مجامع و ارگان ها و نهادهای کشوری می باشد.استاندارد لازم و خط کشی و حفاظ در این مسیر مواصلاتی به قدر ضرورت وجود ندارد.

 6. ممو گفت:

  فک کنم تقاطع اکبر اباد را فکری بحالش میکرد بهتر از مهریان بود چرا که با ر ترافیکی جنوب کشور رو مسیر اکبراباد است ولی تقاطع مهریان فقط وصل کردن سی سخت به یاسوج است که بار ترافیکی چندانی حتی در فصل تابستان هم ندارد

 7. اجاره نشین شهرسیسخت گفت:

  استاندارونماینده دنا اگه میتونن برای کارمندان شاغلان شهرسیسخت خانه اجاره ای مهیاکنندبسم الله وگرنه کمک هزینه اجاره بهارابهشان پرداخت کنند….والله اینجا خونه پیدانمیشه…‌

دیدگاه شما