چهارشنبه 12 شهریور 1399 - 10:39

پی‌نوشتی بر سفر رئیس مجلس به اهواز/چرا کسی برای کهگیلویه و بویراحمد دل نمیسوزاند؟!

روز گذشته قالیباف در سفری نظارتی به خوزستان رفت و از مناطق مختلف بازدید کرد.

به گزارش بویرنیوز، یکی از تذکرات جدی او جذب نیروی بومی در پالایشگاه های متعدد این استان بود چرا که به گفته او زیبنده نیست با این همه پالایشگاه حجم بیکاری اینچنین باشد.

و اما چرا کهگیلویه و بویراحمد دلسوزی ندارد؟

کهگیلویه و بویراحمد ۲۵ درصد نفت و گاز را تولید می کند، اینجا بر روی منابع ارزشمند، نفت، گاز، آب، طبیعت، کشاورزی، دامداری، باغداری، داروهای گیاهی و….هستیم اما:

چرا یک پالایشگاه و پتروشیمی تکمیل شده نیست، پتروشیمی دهدشت همچنان یک تابلو و زمین خالی است، پتروشیمی گچساران همیشه گفته اند پیشرفت خوبی دارد و البته هنوز هم خبری از تکمیلش نیست، در بویراحمد نیز کاری قرار بود انجام شود که به دلایلی به دست فراموشی سپرده شد.

چرا یک صنعت تبدیلی در این استان ایجاد نمی شود؟!

باور کنید اینجا از خوزستان و یا هر شهر دیگری بدتر است چون داشته هایش به استفاده خودش نمی رسد، نفت و گاز این استان خوراک پتروشیمی و فعال شدن اقتصاد دیگر استان ها است.

میوه های و محصولات کشاورزی نیز به واسطه نبود صنعت تبدیلی با ارزش عملا برای استان سود و فایده خاصی ندارد.

آب ارزشمند آن هم همینطور به دیگر استان ها آبادانی می دهد.

بله ما با این همه ظرفیت باید جوانانمان راهی استان های دور دست شوند تا کارگر تولید ، توسعه و آبادانی دیگر استان ها باشند، چرا نباید در همین کهگیلویه و بویراحمد زمینه ای برای آنها فراهم شود؟

اینجا یکی از معدود مراکز استانی است که هواپیمایش سقوط کرد، مردمش جان دادند اما حتی یک پرواز مستمر هم به آن تعلق نگرفت!

جناب آقای قالیباف مردم از وعده های مدیران استان سر خورده اند لااقل شما مسئولان ملی صدای ناله های این مردم با بشنوید که بیشترشان چند فرزند بیکار و تحصیل کرده در خانه دارند و با یارانه روزگار می گذرانند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325340
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. غضنفر گفت:

  برادر بویر نیوز دلیلش اینه از پیدایش جمهوری اسلامی انتخابات در بویراحمد بر اساس باند بازی چپ و راست ویا طایفه گرایی شده متاسفانه

 2. ناشناس گفت:

  ضمن تشکر از بویرنیوز که صادقانه عمل میکنه ولی باید عرض کنم پتروشیمی بویراحمد تا مرحله کلنگ زنی رفت ولی حسودانی که هیچ وقت دلشان برای مردم نسوخته مانع از پیشرفت کارشدند و باعث فرار سرمایه گذار شدن. مطمعن باش تا این شیوه وجود داره کاری به پیش نمیره

 3. ناشناس گفت:

  قالیباف برخلاف همه قوانین اعتبارنامه مردم گچساران را رد کرد تا دگه صدایی از مناطق بالا نیاد، انتظار کار ازش داری،؟؟؟؟

 4. حیدرزاده گفت:

  اتفاقا قرار بود بیاد گچساران ولی بعد گفت گچساران را باید زاکانی برود چون لیاقت شما امثال زاکانی است .

 5. دشتروم گفت:

  سلام از نماینده ها بپرسید چرا که قالیباف اصلا نمیدونه یاسوج کجاست اون هم مثل خیلیا فک میکنه یاسوج جزو سیستان یا چار محاله

دیدگاه شما