سه شنبه 11 شهریور 1399 - 18:46

تاریخ واکسیناسیون گسترده شهروندان روسیه علیه کرونا مشخص شد

تاریخ واکسیناسیون گسترده شهروندان روسیه علیه کرونا مشخص شد

وزارت بهداشت روسیه از آغاز واکسیناسیون ساکنین مسکو در برابر آنفلوانزا خبر داد و یادآور شد، در ماه جاری افراد گروه پرخطر علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند و واکسیناسیون گسترده‌تر، برای آبان و آذر برنامه ریزی شده است.

به گزارش بویرنیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، “میخائیل موراشکو” وزیر بهداشت روسیه شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی یادآور شد که نخستین واکسیناسیون در برابر عفونت ویروس کرونا در مقادیر کم، برای افراد گروه پرخطر، از اوایل سپتامبر سال جاری (دهه دوم شهریور ماه) آغاز می‌شود و انجام واکسیناسیون گسترده‌تر، پس از آن و برای ماه‌های نوامبر و دسامبر (آبان و آذر ماه) برنامه ریزی شده است.

در عین حال، وزارت بهداشت روسیه نیز اعلام کرد که از روز سه شنبه، اول سپتامبر (11 شهریور)، واکسیناسیون شهروندان علیه آنفلوانزا در شهر مسکو آغاز می‌شود. ساکنان پایتخت می توانند در تمامی بیمارستان‌های شهر و همچنین در 44 مرکز واکسیناسیون سیار به صورت رایگان واکسینه شوند. در مجموع حدود 450 مرکز برای انجام واکسیناسیون در مسکو اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید

در خبر دیگری گزارش شده است، به گفته “دنیس مانتوروف” وزیر صنعت و تجارت روسیه، شرکت «بیوکاد» تولید کننده دومین واکسن روسی علیه ویروس کرونا خواهد بود.  وی یادآور شد که این شرکت از ابتدا و در مراحل اولیه تولید واکسن، به عنوان شریک در تولید انبوه آن شناخته شد. در ماه ژوئن، کارکنان موسسه تحقیقاتی این شرکت جایزه دولتی در عرصه علوم و فناوری را به خاطر تولید واکسن علیه ویروس کرونا دریافت کردند.

تسنیم

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325329
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. علی گفت:

    اونجا مجانی میدن اگه ایران بود ۱۰برابرخودش میفروختنش به مردم

دیدگاه شما