دوشنبه 10 شهریور 1399 - 10:06

تصاویری از تشییع جنازه یک کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد و چند نکته قابل تأمل برای همه ما

مراسم تشییع و تدفین پیکر مهرداد خادم اصل، رئیس پلیس راهور کهگیلویه امروز ۹ شهریور ماه در زادگاهش با حضور بستگان و همکارانش برگزار شد.

به گزارش بویرنیوز، همانطور که در تصاویر هم می‌بینید این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حداقل جمعیت برگزار شده است، اما سخن ما فراتر از نحوه برگزاری این مراسم است.

_ سرگرد خادم اصل یک جوان ورزشکار بود ، این درس اول است که بدانیم این فکر که کرونا فقط سراغ مشکل دارها و پیرها می رود، از اساس غلط است.

_ او هم یکی از هم استانی ها ما بود با تغذیه مناسب و ارگانیک ، پس این ادعا که در کهگیلویه و بویراحمد به واسطه نوع تغذیه مردم بیماری اثر کمتری دارد هم اشتباه است، درست است سیستم ایمنی مردم به واسطه تغذیه درست قوی است (البته لزوماً نه همه افراد چرا که پر خوری به معنای تغذیه خوب نیست، منظور ما تغذیه مفید به اندازه نیاز بدن است) اما این مسأله هم تضمینی برای عبور ایمن از کرونا نیست.

_ این تصاویر و البته تصاویر شخصی آن مرحوم نکته بزرگی را به همه ما گوشزد می کند، اگر به فکر عزیزانمان هستیم ، اگر زندگی همنوعانمان برایمان ارزشمند است باید و باید از رفتارهای پر خطر و اشاعه دهنده کرونا پرهیز کنیم، از تردد های غیر ضرور، دور هم نشینی های غیر ضرور ، مراجعات غیر ضرور به مراکز درمانی و بهداشتی حذر کنیم، اگر رعایت نکنیم نتیجه رفتار جمعی ما می شود از دست رفتن عزیزانی که تا ابد باید سیاه پوششان باشیم.

_ تصویر خندان مرحوم خادم اصل در کنار دو فرزند خردسالش در عید ۹۹ قلب همه ما را آزرده کرد، این اتفاق تلخ هزاران مشابه در کشور داشته و خدای ناکرده اگر مراعات نکنیم ، خواهد داشت، پس دست به دست هم دهیم و با رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از این یا دست خودمان عزیزانمان را راهی دیار آخرت نکنیم!

_ برگزاری ساده و کم جمعیت مراسم آن مرحوم هم عبرت آموز بود، یکی از گلایه مندی های جدی از مردم کهگیلویه و بویراحمد برگزاری شلوغ و بی پروای مراسمات است ، این یعنی به پیشواز مرگ رفتن و جان دیگران را گرفتن، مگر قتل شاخ و دم دارد، اینکه بدانیم با تجمع عده کثیری از افراد آنهم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی ابتلا و مرگ افراد دور از انتظار نیست یعنی دانسته دیگران را به قتلگاه میبریم!

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325289
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. سید سجاد گفت:

  روحش شاد و قرین رحمت الهی
  از بویر نیوز عزیز که نکات خیلی مهم و جدی رو تاکید کردید از صمیم قلب سپاسگزارم.
  ان شاءالله که همه ی ما به این باور برسیم که این موضوع ممکن هست برای هر کدام از ما و عزیزان و جگرگوشه هایمان اتفاق بیافتد.
  خدا به همه ی ما و به همه ی عزیزانی که در خط اول مقدم این بیماری زحمت میکشند صبر و استقامت بده.

 2. ناشناس گفت:

  خدا رحمت کند ایشان را و به بازمانده گانش صبر عنایت فرماید.

 3. ناشناس گفت:

  روحش شاد

 4. کیان گفت:

  خدا رحمتش کنه و برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم

 5. شهورند گفت:

  البته تعطیل کردن پلیس و حضور همه همکاران در این مراسم هم از نکات منفی این قضیه در کنار تلخی از دست دادن یکی از همشهریان بود

 6. ناشناس گفت:

  کجا با کمترین تعداد خاکسپاری وابیع؟؟؟
  پشت عکسه نشون ندادی و قیچی کردی و الا شایعه پراکنی و کذب بودن خبرت مشخص میشد!!!

 7. رضا گفت:

  خدارحمتش کنه
  مرد بزرگی بود
  جوان غیرتی و اینده داری بود

 8. حسن گفت:

  روحش شاد

 9. وحید ظفرنما گفت:

  ضمن تسلی و دل‌آرامی و تعزیت خدمت بازماندگان ایشان، امیدواریم با تکیه بر بینش و خوداگاهی تمدنی و نظام هماهنگ و همدردی یکایک فردیمون، تاثیر عمیقی در ریشه‌کن کردن کوئید ۱۹ در نظام اجتماعیمون داشته باشیم.

 10. عباس گفت:

  خدا رحمتشون کنه . ان شاالله این ویروس از همه جهان رخت بر بندد.

 11. ناشناس گفت:

  اون باند و سیستم معلومه که پروتکل بهداشتی را رعایت نکردن و عکس کامل نگرفتی از همه جمعیت

 12. میلاد گفت:

  روحش شاد ویادش گرامی باد.

 13. خیلی غم انگیزه روحش شاد ویادشون گرامی گفت:

  خیلی غم انگیزه روحشون شاد خدا صبر بده به باز ماندهگانشان

 14. سلامی گفت:

  دیدن مرگ انسان ها غمناک است چه رسد به اینکه آن مرحوم از انسان های وارسته جوان باشد که هنوز بزرگ شدن فرزندان خود را ندیده واز مسئولان خوشنام وفعال نظامی باشد واقعاً مرگش دردناک است
  عده ای که هنوز ویروس کرونا را درک نکرده یا فکر میکنند سراغشان نمی آید باید از خواب بیدار شده وبا رعایت اصول بهداشتی موجبات مرگ دیگران را فراهم نسازند
  دعا کنیم خداوند بزرگ این ویروس را ازکره خاکی محوکند

 15. علی گفت:

  قطعا اگر کرونا نبود جمعیت بی شماری در تشییع پیکر پاک سرگرد مهرداد خادم اصل شرکت میکرد چون سرگرد مهرداد خادم اصل از مدیران پاکدشت وارسته خوش اخلاق و بسیار مهربان ناجا بود و محبوبیت خاصی دربین همه همکاران داشت و همه مردم شهرستان در فقدانش داغدار هستند

دیدگاه شما