جمعه 24 مرداد 1399 - 19:38

چند نکته در خصوص یک لیست پر حاشیه از تبعید گاه های ایران/یاسوج و تویسرکان هم هستند!

در روزهای اخیر رسانه های استانی و ملی به انتشار لیستی از تبعیدگاه های کشور پرداختند.

به گزارش بویرنیوز، لیستی اعجاب برانگیز که نام مناطق خوش آب و هوا و زیبایی همچون یاسوج و تویسرکان هم در آن دیده می شود.

این لیست که گویا همان لیستی است که در سال ۹۷ بویرنیوز با این عنوان ( مهر داغ تبعیدگاه بر پیشانی دو شهر کهگیلویه و بویراحمد(+عکس) ) به آن پرداخته بود و انتخاب بعضی از شهرها را بعنوان تبعیدگاه جفا دانسته بود.

در خبری که این روزها شاهد انتشار آن هستیم همچنان همان اسامی قبلی را مشاهده میکنیم و مشخص نیست لیست به روز شده نیز دربرگیرنده همان شهرهای قدیمی است و یا این همان خبری است که در گذشته بویرنیوز به آن پرداخته بود.

به گزارش بویرنیوز،  هرچه هست این روزها نامه وزیر کشور به رئیس قوه قضاییه برای معرفی ۳۶ شهر ایران به عنوان تبعیدگاه و حضور برخی شهرهای خوش آب و هوا در این فهرست با واکنش برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است و واکنش های منفی برخی صاحبنظران را نیز در پی داشته است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم می‌گویند اگر هدف از تبعید کردن تادیب محکوم و مجرم است، شاید منطقی‌تر این باشد متخلفان نیمه اول سال را به مناطق گرم و مرطوب و نیمسال دوم را به مناطق سرد و خشک و پربرف تبعید شوند و حساب کار دست‌شان بیاید. این‌گونه ماجرای تبعید هم جنبه مجازات به خود می‌گیرد و از این حالت شوخی و خنده خارج می‌شود.(همشهری)

سخنگوی وزارت کشور اما در این باره گفت:

▫️ ادعای خلاف واقعِ تعیین جدولی به عنوان محل های اقامت اجباری محکومین دادگاه‌ها از سوی وزارت کشور، این روزها مجددا در فضای مجازی مطرح شده است.

▫️ پیش از این در ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ وزارت کشور با انتشار یک یادداشت رسانه‌ای این‌گونه ادعاها را بی‌اساس بر شمرده و مطلقاً رد کرده است.

▫️ علت هم روشن است؛ بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲، وزارت کشور هیچ‌گونه نقشی در زمینه تعیین نقاط اقامت اجباری محکومین ندارد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=324726
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. علی گفت:

  به نظر میرسد شیطنتی در کار بوده وبه عمد نام مرکز استان وپایتخت طبیعت وپایتخت دلیری ومردانگی ورزمنده پرور (یاسوج) زیبا را در لیست تبعیدگاهها قرار داده اند

 2. همشهری گفت:

  چرا نگران هستید..مگه غیر از طبیعت خدا دادی که بگزریم چه داریم برادر….امکانات کجا بود..چه داریم…ریل داریم….فرودگاه داریم… دوبانده داریم…زیرگزر و رو گزر داریم…چه داریم…پارک داریم…چه داریم و غیره…

 3. ناشناس گفت:

  واقعا تبعیدگاه خوبیه چون هیچ گونه امکانات رفاهی،تفریحی،پزشکی،علمی،راهی،هوایی،دریایی،نداره چون جز محرومترین شهرهاست پس تبعیدگاه خوبیست چرا خودتون را ناراحت میکنید بی کفایت ترین مسولین در این شهرن ،کارگری هم گیر نمیاد

 4. سعید گفت:

  خدایی به یاسوج و تویسرکان جفا شده چون اصلا به تبعیدگاه نمیخوره،، خیلی از شهرها هستند که هیچ امکاناتی ندارن و آب و هوا و طبیعت هم ندارن ولی تبعیدگاه نشدن،، مسولین این دو شهر باید اعتراض کنن

 5. علی گفت:

  شهری که جولانگاه سیاسیون شده و۱۶ساله یک پل نیمه را نمیتوانند تکمیل کنند و مسولین انسانی فقط به فکر چند صباح ریاست خود هستند وبه فکر تخریب جوانان و چهره های ملی غیر خودی هستند باید تبعیدگاه نام بگیرد کو سوار سرکشی کو سرتوالی

 6. مهسی گفت:

  مسولین اگه ادم بودن الان اسم ما دو این لیست نبود

 7. وحید گفت:

  اکثرا شهرهای لرنشین هستن ، مگه لرها چطور آدمایی هستن ؟؟؟!!!

 8. علی گفت:

  درست می فرمایید یاسوج از لحاظ دخالت نمایندگان که باعث عقب ماندگی شده تبعیدگاه خوبیه برای بومیها

 9. بویراحمد گفت:

  تعجب میکنم شهر استهبان به لحاظ امنیت و آرامش و مردم متدین و فرهنگی و تحصیل کرده در استان نمونه بوده و به دارالمومنین مشهور است. معلومه این انتخاب ها شیر و خطی بوده نه از روی منطق و حساب.

دیدگاه شما