سه شنبه 21 مرداد 1399 - 14:40

خبر خوب مدیرکل بنیاد مسکن برای اقشار ضعیف کهگیلویه و بویراحمد

دکتر حسین جنتی؛ مدیرکل بنیادمسکن استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با بویرنیوز از ادامه ارائه تسهیلات ویژه به اقشار ضعیف تر استان و به ویژه روستائیان خبر داد،‌او خبر خوشی هم داشت و از مرمت 3500 واحد برای محرومین نیز گفت.

در ادامه گفت و گوی دکتر جنتی با بویرنیوز را می خوانید:

چه تعداد واحد روستایی با مشارکت شما در حال اجرا و مرمت است؟

در حال حاضر حدود ۱۷ هزار واحد تعمیری و ساخت در استان در حال اجرا هست حدود ۵ هزار واحد تعمیری تکمیل شده و حدود ۱۲ هزار احداثی تا آخر امسال بهره برداری خواهد شد.

آیا بنیاد مسکن استان ورودی به ایجاد سکونتگاه و مسکن برای محرومان داشته؟ آن چیزی که در منطقه محروم لوداب کلنگ زنی شد آیا در همین قالب است؟

امسال ۳۵۰۰ واحد برای محرومان توسط بنیاد مسکن ساختمان ایمن و مقاوم ساخته خواهد شد.

منطقه لوداب از محل مسکن محرومین هست، 850 واحد مسکن در متراژ 22 هزار متر مربع با اعتبار 55 میلیارد تومان برای مناطق محروم شهرستان بویراحمد ساخته خواهد شد و از این 850 واحد، 33 واحد مربوط به روستای آب بهاره شهرستان بویراحمد خواهد بود.

تعهدات شما در قبال دو زلزله بزرگ در یاسوج و اخیرأ گچساران تا چه حد عملیاتی شد؟

تعهدات زلزله و سیل بصورت ۱۰۰ درصد تحقق یافت.

برای زنان بی سرپرست روستایی طرحی در راستای مقاوم سازی منازل مسکونی شان دارید؟

کلیه ی ساختمانهایی که بر اثر حوادث طبیعی خسارت دیده اند توسط بنیاد مسکن تعمیر شده و یا خواهد شد و در این زمینه محدودیت و یا استثنائی قائل نیستیم.

شلوغی مراکز بنیاد مسکن و البته طول کشیدن اعطای تسهیلات ساخت خانه های روستایی یکی از نقدهای مردم بوده در این راستا تمهیداتی دارید خصوصاً با توجه به شیوع کرونا؟

برای ساخت یک واحد مسکونی در روستا مراحلی باید طی گردد از جمله استعلام منابع طبیعی کارشناسی اولیه و صدور پروانه توسط دهیاری و نهایتا معرفی به بانک جهت اعطای تسهیلات اقدام آخر است.

حدود ۱۲ هزار واحد از سال ۹۸ شروع شده که باید تا اواخر ۹۹ بهره برداری شوند مع الوصف ۱۲ هزار نفر یا معرفی به بانک میشوند و یا پیگیر آزاد سازی اقساط هستند و یا پیگیر استعلامات لازم ، ضمن اینکه مسکن بخشی از عملکرد بنیاد مسکن است.

اجرای طرح هادی صدور سند روستایی و… از دیگر وظایف بنیاد مسکن هست که مراجعه کنندگانی دارد

شلوغی ادارات بنیاد مسکن بواسطه گستردگی وظایف محوله هست و کارکنان بنیاد مسکن بصورت دو شیفت در حال خدمت رسانی به مردم بخصوص محرومین هستند.

برای تسهیلات ساخت های روستایی محدودیتی دارید؟

برای ساخت مسکن در روستا محدویتی وجود ندارد ولی حد اکثر متراژ زیر بنا در بخش محرومین ۶۰ متر هست.

سیاست ما آباد شدن روستاها و تبدیل آنها به مکان های بهتر برای زندگی است، هم زندگی قشر ضعیف تر را سامان می دهیم و هم از مهاجرت های بی رویه به شهرها جلوگیری می کنیم که در نهایت به اقتصاد روستا و حتی استان کمک می کند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=324547
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    باسلام برای ساختمان فرسوده شهرستان دهدشت چه برنامه‌ای دارید لطفا به خیابان نقلیه کوچه ۶متری داورپناه دهدشت گزارشی تهیه کنید غیر قابل سکونت وتعمیر وتخریب می باشد بعلت عقب نشینی کوچه در طرح جدید قابل بازسازی نیستند بعلت بازنشته فقر مالی قادر به ترک آنها نمی باشیم

  2. ناشناس گفت:

    خداوند حفظت کنه دکتر عزیز صد سال زنده باشی

  3. جا داره همین جا از زحمات بی وقفه دکتر جنتی مدیر کل محترم و مردمی بنیاد مسکن استان تقدیر و تشکر کنیم و الحق و الانصاف که برای تمامی روستاهای استان بخصوص بویراحمد سنگ تمام گذاشتند، ای کاش بیشتر مدیران پشت میز نشین شیوه مدیریت را از شما بیاموزند. دروود

دیدگاه شما