یکشنبه 19 مرداد 1399 - 0:10

تصویب ۱۲ رشته جدید دکترا و کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد یاسوج

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از تصویب ۱۲ رشته جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جهت نیمسال اول سال تحصیلی 1400- 1399 در واحدهای دانشگاهی استان خبر داد.

این رشته ها شامل ۶ رشته دکتری برای واحد یاسوج (رشته های دکتری مدیریت دولتی ،مدیریت بازرگانی ،حسابداری، برق،معماری و شهرسازی و همچنین ۳ رشته کارشناسی ارشد برای واحد یاسوج ( معماری، عمران راه و ترابری و مدیریت بودجه و مالیه عمومی) ۲ رشته کارشناسی ارشد برای واحد گچساران( عمران و صنایع) و ۱ رشته کارشناسی ارشد برای واحد دهدشت (حسابداری ) میباشند.

دکتر جانی پور در تشریح موانع و کمبودها در زمینه تصویب رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: یکی از مشکلات موجود، تأمین اساتید برای تصویب رشته‌های جدید در دو مقطع مذکور است، زیرا شرایط جذب هیأت علمی با رتبه‌های بالا برای رشته‌های جدید نسبت به سال‌های گذشته قدری سخت‌تر شده است.

رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حرکت در مسیر توسعه کیفی واحدها و تصویب رشته‌های جدید در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است، گفت: حرکت در مسیر توسعه کیفی در دانشگاههای آزاد استان و تصویب رشته های جدید در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد، امروز ضرورتی غیر قابل انکار است.

وی تأکید کرد: هم اکنون هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند دو استادیار و یک دانشیار است، در حالی که در گذشته سه استادیار برای این مقطع کافی بود، در مقطع دکتری نیز بر اساس مصوبه جدید وجود دو دانشیار و سه استاد یار برای هر رشته ضروری است که این موضوع بیش از هر عاملی تجمیع قوا و هم افزایی فکری تمامی واحدها را نیاز دارد.

با تصویب رشته های جدید به خصوص در مقطع دکتری شاهد مزایای فراوان برای دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود، به نحوی که زمینه برای رشد و ارتقاء هییت علمی تا مراتب بالا فراهم میشود، همچنین زمینه جذب دانشجویان بیشتر را در استان و خارج از استان خواهیم داشت، زیرا بعضی از رشته های جدید در جنوب کشور برای اولین بار به تصویب رسیدند.

به علاوه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، گچساران و دهدشت درآمد زایی بیشتر انجام میدهند. مهمتر اینکه با وجود اساتید مجرب و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه تحقیق، پژوهش و فناوری میتوان گامهای بزرگی در جهت عملی شدن منویات مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی و جهش تولید برای استان و کشور انجام داد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=324372
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. فريدوني گفت:

  سلام.
  رشته دکتری برق با توجه به اینکه دکتر نجاتیان دانشیار هستند به واحد یاسوج داده شد. تبریک به اساتید خوبم در گروه برق.

 2. سعید گفت:

  دانشگاه آزاد یاسوج استاندارد دوره کاردانی رو هم نداره. وای بر مملکتی که آزاد یاسوج بخواهد دکتری بدهد. فاتحه علم و مدرک رو باید خوند.

 3. دانشجو ارشد گفت:

  نه آقای محترم که فامیلی تو نوشتی ایشون تنها نیستند دانشیار هست.

 4. استاد گفت:

  با سلام
  این رشته ها در زمان دایر بودن علوم و تحقیقات در استان تصویب گردیده بودند و و به مدت ۲سال نیز دانشجو پذیرش میکرد.
  بعد از ادغام علوم و تحقیقات با واحد یاسوج حذف شدند.
  حالا رئیس دانشگاه اومده و به نام خودش این رشته ها را داره تبلیغ می‌کنه.
  در صورتیکه همه رشته های دکتری به جز ادبیات فارسی و زراعت همگی متعلق به واحد علوم و تحقیقات بوده است .

دیدگاه شما