پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 23:11

طرح شمیم خدمت با محور اشتغالزایی در کهگیلویه وبویراحمد اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: در کنار ۷ بقعه متبرکه کهگیلویه و بویراحمد طرح شمیم خدمت با محور اشتغالزایی اجرا می‌شود.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سازمان اوقاف در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه ” جهش تولید ” اجرای طرح شمیم خدمت با محور اشتغالزایی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش بویرنیوز؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این طرح سه گام اجرا می‌شود، افزود: گام نخست که در بحث تولید و اشتغال و همچنین استفاده از ظرفیت نیروی انسانی است که برای این کار در بسیاری از شهرستان‌‌ها و مناطق اطراف آنها بقاع متبرکه، کارخانه، کارگاه، و مشاغلی وجود دارد که با دعوت از صاحبان این مشاغل و حرفه ‌ها، زمینه آموزش کارآموزان را فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه گام دوم در زمینه اشتغال‌‌زایی در بقاع متبرکه، فراهم کردن مقدمات و زمینه کار و تولید در بقاع است، گفت: در این طرح زمین‌های اطراف امامزادگان برای اجرای طرح‌های کشاورزی و اشتغال‌زایی واگذار می‌شود.

جنتی افزود: در گام سوم با راه‌اندازی بازارچه‌‌های خیریه و فروشگاه‌‌های ویژه، محصولات تولید شده توسط جامعه هدف در معرض فروش قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه  با بیان اینکه سعی می‌شود در این طرح به خانواده‌های کم بضاعت توجه بیشتری شود، گفت: مشاغل مختلفی از جمله فرش بافی، صنایع دستی، پرورش گیاهان دارویی و… در قالب طرح ” شمیم خدمت ” در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال  طرح ” شمیم خدمت ” در 7 بقعه استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود، افزود: یکی از مهمترین اهداف این طرح ایجاد اشتغال پایدار است.

جنتی با بیان اینکه در این طرح نوع آموزش به منطقه بقعه و همچنین توانایی و ظرفیت کارآموزان بستگی دارد، ادامه داد: در زمینه آموزش، محدودیتی بین خواهران و برادران و همچنین گروه‌های سنی وجود ندارد و هر کسی که توان یادگیری داشته باشد می تواند در کلاس‌های آموزشی که توسط اساتید مجرب در بقاع متبرکه برگزار می‌شود شرکت کند.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی، فنی‌وحرفه‌ای و سازندگی سپاه این مشاغل را راه‌اندازی کنیم، گفت: تصمیم داریم یک بازارچه و یک محل هم جهت فروش این دستاوردها در کنار یکی از بقاع متبرکه فراهم کنیم.

تسنیم

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=324259
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما