سه شنبه 14 مرداد 1399 - 12:24

تظاهرات گسترده علیه محدودیت‌های کرونایی در برلین

هزاران نفر از مردم آلمان در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا، در برلین تظاهرات کردند.

دولت آلمان از برگزاری یک تظاهرات در این کشور در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده در ارتباط با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد.

به گزارش بویرنیوز، شمار زیادی از افرادی که در تظاهرات گسترده به محدودیت‌های مرتبط با کرونا حضور داشتند از ماسک استفاده نکرده بودند.

مقام های آلمان اعلام کردند که 20 هزار نفر در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا، در برلین تظاهرات کردند. سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی، شمار معترضان را یک میلیون و 300 هزار نفر اعلام کردند، اما پلیس این ادعا را رد کرد.

این تجمع در پی بی توجهی معترضان به هشدارهایی مبنی بر استفاده از ماسک یا رعایت فاصله 1.5 متری، از سوی پلیس به هم خورد.

آلمان پس از کنترل اولیه ویروس کرونا، اکنون شاهد افزایش قابل توجه موارد ابتلا به کووید 19 است. این در حالیست که مدارس در برخی از ایالت‌های این کشور قرار است بازگشایی شوند.

روز جمعه 955 مورد جدید ابتلا به کرونا در آلمان گزارش شد که بیشترین رقم ابتلا در یک روز در آلمان از ماه مه محسوب می‌شود.

آلمان در عین حال با یک چالش دیگر هم مواجه است. این هفته در برخی از ایالت‌ها مدارس فعالیت خود را آغاز می‌کنند. آلمان یک سیستم فدرال دارد که بسیار به سیستم موجود در آمریکا شبیه است. هر ایالت در واقع سیستم خاص خود را برای چگونگی بازگشت دانش آموزان به مدارس را دارد. برای نمونه، در برلین دانش آموزان به هنگام حضور در مدارس باید ماسک بزنند.

در همین حال، دولت آلمان از مردم خواسته است به صورت سختگیرانه‌ای به دستورالعمل‌های مرتبط با این همه گیری پایبند باشند که شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از مواد ضد عفونی کننده و استفاده از ماسک می‌شود.

در مجموع، 211 هزار و 567 نفر در آلمان به کووید 19 مبتلا شده اند. از این تعداد، 9 هزار و 226 نفر جان باخته اند.

فرارو
نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=324109
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما