شنبه 11 مرداد 1399 - 14:55

نگاهی به سخنان رهبر انقلاب/چرایی نام آوردن چندباره از یک وزارتخانه/تکلیف سایر ارکان دولت هم مشخص شد

روز گذشنه رهبر انقلاب در برنامه زنده تلویزیونی به مناسبت عید قربان با مردم ایران سخن گفت.

به گزارش بویـرنیـوز،‌ مقام معظم رهبری در سخنان خود از وضع کنونی کشور و باید و نبایدهای آن گفتند، به موضوع کرونا و لزوم تبعیت از دستورات کارشناسان درمانی و سلامت پرداختند و از تحریم ها و الزامات اقتصادی مهمی که باید مد نظر همه ارکان دولتی و نیروهای مسلح کشور باشد ایراد سخن کردند.

در میان سخنان رهبر انقلاب در خصوص اقدامات بخش هایی از دولت چند نکته قابل تامل است:

ایشان از وزارت نیرو بعنوان یکی از دستگاه های دولتی که اقدامات مهمی را این روزها در زمینه آب و برق تدارک دیده یاد کردند.

“کارهای بزرگی در احیاء زمین های نیازمند زهکشی عمدتاً در خوزستان و مقداری هم در ایلام شده، زمین های زیادی احیاء شده و مورد استفاده قرار گرفته است

در دوران تحریم این کارها انجام شده است.

طرح های وزارت نیرو که قبلاً هم من اشاره کردم طرح های مهمی است هم در زمینه آب و هم در زمینه برق”

این سخنان به خوبی گواه اینست که با تکیه بر دانش و توان بومی می توان کارهای بزرگ و ارزشمندی کرد، اگرچه سختی های تحریم و فشار اقتصادی بر همه روشن است و البته مدیران خوب را در همین تنگناها هم باید شناخت.

در حدود 3 سال اخیر بیشمار پروژه آب و برق با سرمایه گذاری هزاران میلیاردی به مردم ایران تقدیم شده آنهم در شرایط سخت ترین تحریم ها و این محقق نمیشد مگر با باور به اینکه می توان و می شود با ظرفیت های داخلی به نبرد محدودیت ها و محرومیت ها رفت.

مدیریت وزارت نیرو یک الگو است برای سایر دستگاه ها، اینکه بتوان از دل تحریم های سخت امید آفرینی کرد شایسته تقدیر است،‌همانطور که رهبر انقلاب در چند مورد از اقدامات این وزارتخانه تقدیر کرده اند.

اطلاع رسانی به مردم هم خواسته دیگر رهبر انقلاب بود، ایشان فرمودند “البته نمیدانم در چه حد این اقدامات  به اطلاع مردم می رسد” این نشان می دهد اقدامات و خدمات دولت و نظام باید برای مردم تشریح شود، مردم بعنوان ولی نعمت دولت و حاکمیت باید در جریان امورات باشد و دانستن خدمات حق مردم است.

اتفاقاً این مطالبه گری مردم هم هست، اگر کار برای مردم است باید به آنها گزارش داده شود، از دل همین گزارش هاست که کم و کاست ها هم مشخص می شود و ایراداتی باشد مرتفع می شود.

در این زمینه هم وزارت نیرو مثال زدنی است، دکتر رضا اردکانیان از این جهت هم مثال خوبی برای سایر دولتمردان است، او خود بلندگو و سخنگو شده است و هرجایی مردم،‌دولتمردان و نهادهای حاکمیتی باید بدانند با صدای رسا اطلاع رسانی کرده است، ‌این روحیه ارزشمند که بدون ترس شفاف و صادقانه به مردم پاسخ داد و سخن گفت همان چیزی است که رهبر انقلاب از مسئولان انتظار دارد.

 

رسیدگی به نقاط محرومتر هم به خوبی در این سخنان قابل توجه است، خدمات وزارت نیرو در دو استان کمتر برخوردار مثال زده شده و این یعنی باید مناطق محرومتر و دارای مشکلات عدیده تر به صورتی مناسب تر دیده شود، و البته معنای عدالت در خدمات هم همین است که همه مناطق بر اساس ظرفیت ها و کمبودها رسیدگی شوند، موضوعی که در حدود 3 سال اخیر در وزارت نیرو نهادینه شده است.

حالا میتوان فهمید چرا رهبر معظم انقلاب به صراحت از وزارت نیرو و طرح های آن نام برد و البته تقدیر از این مجموعه را به دفعات انجام داده اند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=323863
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما