دوشنبه 6 مرداد 1399 - 10:03

چند نکته برای مردم کهگیلویه و بویراحمد/ باید و نبایدها در محرم و صفر

با تصمیم رئیس جمهور قرار است مراسمات عزاداری ابا عبداله الحسین (ع) در همه شهرها چه قرمز و چه سفید برگزار شود.

به گزارش بویرنیوز، قرار است با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسمات عزاداری محرم و صفر در همه استان ها چه آنهایی که در وضعیت قرمز کرونایی هستند و چه آنهایی که وضعیت به مراتب بهتری دارند برگزار شود.

قطعا در اینچنین اجتماعاتی رعایت موارد بهداشتی سخت و در برخی اوقات انجام آن غیر ممکن می شود اما حداقل در نظر گرفتن چند مورد را برای سلامتی خودتان مراعات فرمائید.

افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند و سیستم ایمنی ضعیفی دارند لزومی برای حضور فیزیکی در این اجتماعات ندارند، شبکه های تلویزیونی و گزارشات زنده و غیر زنده از مراسمات محرم و صفر می تواند جایگزین خوبی باشد تا نیاز به حضور این دست افراد در سطح شهر نباشد.

استفاده از ماسک را فراموش نکنید، حضور در این اجتماعات قطعاً خطرات خود را هم دارد،‌حتماً‌ از ماسک استفاده کنید و از دیگر افراد فاصله بگیرید خصوصاًً اگر کسی ماسک استفاده نکرده سعی کنید فاصله بیشتری را با او حفظ کنید.

از آوردن کودکان به ویژه آنهایی که سیستم بدنی ضعیف تری دارند خودداری کنید، با این کار هم مقداری از شلوغی می کاهید و هم سلامت آنها را تضمین میکنید.

مسئولان هم باید مراسمات را در فضاهای باز برگزار کنند و اگر جایی قرار است در فضای بسته مراسمی برگزار شود حتماً ‌تعداد افراد به گونه ای باشد که بتوان فاصله اجتماعی مناسبی را اعمال کرد.

در این ماه ها با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم و البته تاکید مسئولان وزارت بهداشت بهترین نذر می تواند نذر سلامت با اهدای ماسک و مواد ضد عفونی کننده و البته تشویق همه به رعایت مسائل بهداشتی باشد.

به گزارش بویرنیوز، محرم و صفر که حقیقتا اسلام را زنده و پاینده نگه داشته اند همواره مورد احترام جدی و خاص تمامی مردم استان بوده و هست و هر ساله در این ماه ها آئین های سوگواری محلی و متنوع و ‌نذورات مختلف در جای جای نقاط استان برگزار می شود که دیدنش خالی از لطف نیست.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=323551
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما