چهارشنبه 25 تیر 1399 - 15:01

کرونا در کهگیلویه و بویراحمد همچنان قربانی می گیرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۳۸ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی ۷۸ ساله و ۹۳ ساله گزارش شد، این جان باختگان هر دو دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

به گزارش بویرنیوز؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: در بیست و پنجمین روز از تیرماه، ۸۰ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.

وی اذعان داشت: دیروز ۲۰ بیمار کرونایی بستری و ۱۸ بیمار نیز از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۸۰۱ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب ۱۳۸ نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت مربوط به گچساران (۴۵ درصد)، بویراحمد (۴٠ درصد) و بقیه موارد در شهرستان‌های باشت، لنده و دنا می‌باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارد، هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد، اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان‌های سربسته و گروهی است، زیرا ثابت شده که استفاده از ماسک در کاهش انتقال بیماری و قطع زنجیره انتقال موثر است.

وی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه کردن منتقل می‌شود و تنها وسیله راحت و در دسترس برای جلوگیری از انتشار و ابتلا به آن ماسک است.

دکتر یزدان پناه گفت: رعایت فاصله گدازی هوشمند، عدم شرکت در مراسمات و دورهمی‌ها و پرهیز از مسافرت از دیگر توصیه‌های ما به هم استانی‌های عزیز برای مصون ماندن از این بیماری خطرناک است.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی به خصوص شست و شوی مداوم و صحیح دست ها، یادآور شد: عدم رعایت موازین بهداشتی از جمله ضدعفونی وسایل در معرض تماس و دست‌ها زنگ خطری است که تمامی تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین می‌برد.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322556
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما