چهارشنبه 25 تیر 1399 - 10:12

چرا مردم کهگیلویه و بویراحمد نا امید از مسئولانند؟/خبر استاندار از قراردادی بزرگ هم حال کسی را خوب نکرد!

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر از انعقاد تفاهم نامه 33 پروژه جهش تولید با اشتغالزایی حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر در سطح شهرستان های استان داد.

به گزارش بویرنیوز،‌ این خبر مهم و تلاش مسئولان اما چندان نتوانست امید را در دل مردم استان به ارمغان بیاورد اما چرا؟

بسیاری از مخاطبان در نظرات خود این دست اخبار را صرفاً حرف درمانی و وعده هایی دانسته اند که امیدی به عملیاتی شدنشان نیست، اینکه چرا این نگاه در مردم وجود دارد دلایل متفاوتی دارند.

در کهگیلویه و بویراحمد وعده های زیادی شده است که خلف وعده شده اند و این بی تاثیر در نگاه امروز مردم نیست، اینکه ساخت پل و جاده ای بیش از 17 سال زمان می برد از نظر مردم بعنی اعتمادی به وعده ها نیست و همیشه یک جای کار می لنگد.

از طرفی از ظرفیت های ارزشمند استان حتی در بهترین سالهای اقتصادی ایران بهره برداری خاصی نشده است، نفت، گاز، آب، جنگل،  اماکن تاریخی و گردشگری همه از ظرفیت های بالقوه کهگیلویه و بویراحمد هستند اما این همه پتانسیل تاکنون نتوانسته نقش ارزشمندی در اقتصاد و اشتغال استان ایفا کند و همین راکد ماندن منابع مردم را نا امید کرده است.

بدون شک مردم وقتی می ببینند حتی برای یک جدول کشی و آسفالت ساده باید روزها به انتظار بشینند برایشان باور کردنی نیست 13 هزار شغل اجرایی شود.

وقتی مشاهده می شود در استان به اندازه انگشتان دست صنایع بزرگ،‌تبدیلی و مهم نیست ایجاد اشتغال گسترده کمی غیر قابل باور به نظر می رسد!

به گزارش بویرنیوز، در سالهای اخیر و پس از انقلاب اقدامات خوبی در استان شده است و زیرساخت های بسیاری به مردم تقدیم شده است اما واقعیت اینست حجم محرومیت ها به اندازه ای است که با این همه تحول همچنان هم کهگیلویه و بویراحمد در شاخص های محرومیت و فلاکت جزو استان های نخست است و می طلبد مسئولان با عمل و نه صرفا حرف و وعده به سمت بهبود شرایط استان بروند.

از استاندار و مسئولان اقتصادی انتظار می رود با فضای جدیدی که در دستگاه قضا برای حمایت از صنعتگران واقعی به وجود آمده استفاده کنند و با تسهیل سرمایه گذاری و ایجاد مشوق برای فعالان اقتصادی به سمت توسعه واقعی استان حرکت کنند و در این صورت است که مردم امیدوار به برداشتن گام های جدی برای آبادانی این دیار می شوند.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322523
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. هموطن گفت:

  وقتی یک کاری در زمان خودش انجام نگیرد چه ارزشی دارد.وضعیت حال را باید سروسامان داد وگرنه اینده ای که با این ویروس کرونا دارد دست و پنجه نرم می کند آینده نیست و ارزشی ندارد.الان راباید ساخت و زیرساخت رااماده کردتا بتوان اینده ای روشن داشت.درددلها ی مردم و ملت عزیز ایران زیاداست اما چه کسی طبیب و دوای درد مردم است

 2. یزدگرد گفت:

  همش گپ پیک ایزنن .
  بعنوان مثال : فقط بفرما ببینم چند دفعه وزیران مختلف راه و شهرسازی قول دادن که فرودگاه یاسوج رو فعال کنند پ کوووو

 3. فرزند بویر احمد گفت:

  قوانین خوبی داریم و جریان ضعیف.متاسفانه قوانین درست اجرا نمی شود و همه ناراضی هستند

 4. استادیار گفت:

  درود بر ایزد منان
  از گذشته تا به اکنون تمامیت قول و وعده های مسئولین در این دیار و در این شهر همواره پشت خرمنی از ناامیدی بوده و برای مردمان رنج دیده این دیار دیگر انگیزه و تبسمی هر چند کوچک ندارد .

  این استان با سه نماینده در مجلس نمایندگان چه بگویم ( مجلس … ) بیش از چند دهه میگذرد و روز به روز روبه افول و زوال میرویم تا آنکه رو به رشد قدم برداریم .

  سرمایه های انسانی این استان جوانان اهل قلم و اهل علم روز به روز نا امید تر میشوند و هرکدام به سویی روانه میشود و از این خاک برون .

  با وجود سرمایه های خدادادی که این شهر و دیار دارد چرا حداقل کوچکترین تلاشی نمیشود که از آنها بهترین بهره وری را داشته باشیم ؟ لااقل اگر نمیتوانید ای آقای مسئول کنار بروید و کار را به کاردان ها بسپارید

  شورای شهر ما همواره بجای حل مشکلات ، مشکلی بر مشکلات این مردم واین شهر افزون میکنند
  سازمان جنگل ها و ابخیزداری و منابع طبیعی شماها نمیخواهد بفکر تکاپوی گسترش جنگل ها باشید ، ( شمایی که این نعمت خدادادی بیش از یک ماه است که در اتش میسوزد و از میان میرود و اما خیالتان نیست )

  اقای شهردار محترم ،شهر یاسوج مرکز استان است چرا باید وضع شهرسازیمان بدین گونه باشد ؟ چرا باید ظاهر شهرمان را فدای کمسیون ماده ۱۰۰ و پول دوستی شهرداری کنیم ؟
  چه کسی مجوز ساخت و سازهای بی قانون در این شهر را تایید میکند ؟

  هیچ چیزی سرجای خودش نیست ، دعا کنیم خداوند نگاهی به این مردم رنج دیده داشته باشد وگرنه مسئولان ما دست خدا را هم از پشت بسته اند

 5. ناشناس گفت:

  چپ و راست همه دروغگو هستن تو را خدا دست بردارین

 6. ناشناس گفت:

  خداوکیل خودتون و وجدانتون،عملکرد شهردار و شورای شهر را دیدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط همینو تجزیه و تحلیل کنید برین ببینید چه خبره. وضعیت آسفالت و دست اندازها و فضای سبز شهر و ورودی شهرک شهرداری را برین نگاه کنید ……شرم بر مسئولان

دیدگاه شما