چهارشنبه 25 تیر 1399 - 9:43

بخشندگی ارزشمندی در کهگیلویه و بویراحمد که انسانیت را به رخ می کشد

بویرنیوز– صبا دختر بچه 3.5 ساله به دنبال سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شد و از 21 تیر ماه در آی.سی.یو بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری بود.

بعد از چند روز بستری با رضایت خانواده نوع دوست این کودک خردسال برداشت اعضاء صبا در اتاق عمل انجام شد که از خانواده محترم مهدوی‌نسب کمال تشکر و قدردانی را دارم.

با حضور تیم پیوند اعضاء بیمارستان فوق تخصی ابوعلی سینای شیراز و همکاری تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی کلیه‌ها و کبد این کودک بامداد امروز برداشت شد تا در شیراز به بیماران نیازمند پیوند جان تازه‌ای بخشد.

این خبری بود که امروز مخابره شد، خبری که از یک بُعد جگرسوز است و از زاویه ای دیگر ایثارگری ارزشمند به تمام  معنا است.

کسی با خواندن این خبر خوشحال نمی شود چرا که داغ فرزند از همه غمها بالاتر است آنهم داغ دختر خردسالی که تازه شیرین زبانی هایش شروع شده است.

در کنار این غم عظیم اما دل این خانواده آنچنان بزرگ بوده است که حاضر به اهدای اعضای جگرگوشه خود شدند تا بلکه با نجات جان چند انسان دیگر صبای زیبا را همچنان در این دنیا داشته باشند، بی شک همه آنهایی که عضوی از بدن معصوم صبا را دریافت می کنند حالا خود صبا هستند.

این اقدام و اقدامات مشابه در کهگیلویه و بویراحمد جای قدردانی ویژه دارد، پا گذاشتن بر روی احساسات عمیق و عاطفی و اهدا بخشهایی از اعضای بدن عزیزان را به کرات در استان می شنویم، شنیدنی که حالمان را خوب می کند و امیدوارمان می کند به اینکه هنوز هم هستند انسان هایی که در کنارشان زمین را جای خوبی برای زندگی کردن بدانیم.

دعا می کنیم مردمان سرزمینمان از همه بلایا به دور باشند.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322520
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. احسنت گفت:

  خدا صبر به پدر ومادرش بده ،طفل صغیر با روانی پاک ودلی پراز ارزوها. سلامتی خانواده اش ارزوی همه ماست .
  آفرین بر این ایثار .نقش آفریننان این بخشش آفرینتان باد

 2. سعيد گفت:

  خداوند به خانواده مرحومه صبر دهد و احسن به کار خداپسندانه ایشان که جان دیگری را با اهدا اعضای جگر گوشه خود نجات میدهد

 3. همشهری گفت:

  خدا به پدر و‌مادرش صبر بده این کار بسیار ستودنی است روحش شاد

 4. سامانپور گفت:

  روح این فرشته ی کوچولو شاد شاد🌹😔خدا به پدر و مادرش صبر بده انشاءاله🙏

 5. مهدی گفت:

  با عرض سلام،ادب واحترام خدمت خانواده محترم و صبور این طفل مرحومه مغفوره:خداوند این طفل صغیر را که سرشار از مهربانی ؛عطوفت و پاکی بود رحمت نماید ونشاءالله که این کار ارزشمند وپرخیر و برکت خانواده وی الگوی جامعه قرار گیرد.

 6. باران گفت:

  این ایثار دلی بزرگ می‌خواهد ک توصیف نمی‌شود واقعا شجاعتی ک این خانواده داشتن کار انسانهای عادی نیست اینها همون کسانی هستند ک مورد قبول خداوند قرارگرفتند، خدابهتون آجر فراوان دردنیا واخرت بده

 7. سعید گفت:

  😥😥😥😥😥😥😥😥😥

 8. اشرفی گفت:

  ای کاش مسئولان به اندازه یک صدم مردم به فکرملت بودند،شک نکنیدکه هیچ مسئولی چنین کاری نمی کند،خداوند به خانواده این کودک صبرواجرعظیم دهدوروح ایشان رابا حضرت فاطمه محشورگرداند.

 9. آرمیان گفت:

  ازجان ودل تشکرمیکنم جگروجرات میخادهمچوایثاری خداخیرتان دهد

 10. ناشناس گفت:

  روحش شاد و نامش جاودان

دیدگاه شما