شنبه 21 تیر 1399 - 16:22

ارسال پیامک تشییع در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ممنوعیت پیامک‌های تشییع، تدفین و ترحیم جهت پیشگیری از کرونا در این استان خبر داد.

بویرنیوز: حسین کلانتری ظهر شنبه در نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونا در استان، افزود: از مجموع ۳۱ فوتی کرونا در استان، ۲۸ نفر بیماری زمینه‌ای داشته و این آمار در خطر بیشتر بودن گروه آسیب پذیر تر را نشان می‌دهد.

کلانتری با تاکید بر نظارت هدفمند و قابل ارزیابی در بخش‌های مختلف، عنوان داشت: حفظ سلامت مردم باید خروجی این نظارت‌ها باشد.

وی افزود: باید نظارت‌های نظام مند و خروجی محور داشته باشیم و ارائه خدمات دستگاه‌ها نیز مشروط به استفاده از ماسک توسط شهروندان است.

استاندار اظهار داشت: ما از رونق فعالیت‌ها خوشحال می‌شویم، اما حفظ سلامت مردم ضروری بوده و بر اساس مصوبات قانونی اقدام خواهد شد.

کلانتری از ممنوعیت پیامک‌های تشییع، تدفین و ترحیم در استان خبر داد و بیان داشت: اقدامات لازم در این محور انجام می‌شود.

کلانتری گفت: بر اساس آمارهای ملی با تلاش بخش‌های مختلف، شرایط به گونه‌ای مدیریت شده که به لحاظ خدمات دهی پوشش مناسبی شکل گرفته، اما افزایش مبتلایان به سیستم‌های مختلف درمانی فشار وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه تجمعات بیش از ۱۰ نفر در بسیاری از کشورهای دنیا ممنوع شده است، عنوان داشت: رعایت فاصله‌ها گذاری‌های هوشمند و اجتماعی در کشور و استان ما نیز بسیار ضروری است.

کلانتری با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری ها باید به شکل مطلوب‌تر و مانند ابتدای شیوع کرونا رعایت شود، عنوان داشت: وضعیت فعلی نتیجه تجمعات و عدم رعایت است. بر اساس آنچه امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده، در یک عروسی در یکی از استان‌ها، ۲۰۰ نفر مبتلا شده و پنج نفر نیز فوت کردند.

مهر
نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322229
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما