یکشنبه 21 ژوئن 2020 - 10:45

پرستاران خط مقدم مقابله با بحران کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بیکار شدند/هنوز پولی دریافت نکردیم!

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با شروع بحران کرونا در استان همچون دیگر استان ها اقدام به جذب تعدادی پرستار با قراردادهای 85 روزه کرد.

به گزارش بویرنیوز، قراردادی که به گفته رییس کل سازمان نظام پرستاری معنایی ندارد و وعده پیگیری حقوقی این اقدام را نیز داده است.

پرستاران کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه مندی شدید از این اقدام و بیرون کردن آنها پس از پایان 85 روز گفتند:

ما عمدتاً‌در مراکز خصوصی بیرون از بیمارستان ها مشغول به کار بودیم و با وعده دولت و البته برای نجات جان هم استانی ها حاضر شدیم اشتغال در سخت ترین شرایط در بیمارستان ها را به جان بخریم.

آنها گفتند: ما در این راه حتی از جانمان مایه گذاشتیم،‌با آنکه میدانستیم امکان ابتلا و حتی مرگ نیز دور از ذهن نیست اما ترجیحمان کمک به بیمارستان ها برای عبور از شرایط بحرانی و نجات جات هموطنانمان بود.

به گفته این پرستاران، آنها نه تنها تکریم نشدند بلکه علیرغم ادعای سرپرست دانشگاه علوم پزشکی(در شبکه استانی دنا) هنوز هم حق و حقوشان پرداخت نشده است.

این افراد به گفته خودشان حاضر به ادامه کار حتی به صورت شرکتی با دانشگاه هستند چرا که عملاً در مراکزی که قبلاً مشغول به کار بودند دیگر جایی ندارند و پیدا کردن شغل جدید هم برایشان سخت شده است.

رییس کل سازمان نظام پرستاری اخراج پرستاران را پس از بحران کرونا انسانی ندانست و گفت: حتماً این اقدام از سوی ما پیگیری می شود،‌از طرفی کرونا هنوز هست و شاید در بحران های پیش رو مجدد نیاز به حضور این پرستاران باشد،‌اگر الان بدقولی بشود در آینده تضمینی نیست که این افراد به کمک شبکه درمان و سلامت بیایند.

به گزارش بویرنیوز،‌با فراخوان نیاز به نیروی شرکتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد 227 پرستار فارغ‌التحصیل مشغول به کار شدند و به آن‌ها قرارداد 89 روزه منعقد شد.

این افراد در روزهای گذشته نیز تجمعی در جلوی استانداری داشتند و آنطور که تعدادی از آنها به بویرنیوز گفتند، این اعتراضات را ادامه خواهند داد و مجددا نیز برای حق و حقوق خود تجمع خواهند کرد.

«جلال پورانفرد»، معاون پشتیبانی، توسعه منابع انسانی و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای گذشته در پاسخ به اعتراضات این پرستاران گفته بود:

دست تک تک این پرستاران را میبوسیم که در سخت ترین شرایط به کمک مردم آمدند / قراردادها با مجوز وزارت بهداشت و کاملا شفاف برای 89 روز بسته شد/پیگیر وضعیت این افراد هستیم/دولت قطعا‌ً به راحتی از کنار خدمات این افراد نمی گذرد و ما نیز پیگیری خواهیم بود.

به گزارش بویرنیوز، با توجه به خدمات ارزنده پرستاران خط مقدم مبارزه با کرونا که در این مدت به نوعی جان بر کف برای سلامت مردم جنگیدند جا دارد مسئولان نهایت تلاش برای ایجاد شرایطی برای استفاده از توان و ظرفیت این افراد در بیمارستان ها به کار گیرند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=320604
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. مهدی گفت:

  …. دانشگاه علوم پزشکی اینجا معلوم میشه که حاضر نشده با پرستاران قرارداد ۹۰ روزه ببنده تا شامل قوانین و جرائم قانون کار نشه.اینا اگه قرارداد ۹۰ روزه داشتن علوم پزشکی جرات نداشت به این شکل به این پرستاران زحمتکش دهن کجی کنه.

 2. سید سجاد گفت:

  این عزیزان از جان خود گذشتند ولی شما از سود خود نمی گذرید۰
  کرونا هست، مشکلات هست، بحران پشت بحران و…
  اعتماد مردم و خدمتگذاران مردم را سلب نکنید. این مردم ولی نعمت هستند

 3. رضا گفت:

  سلام بویر نیوز لطفا از نیروهای شرکت خدماتی بیمارستان ها بنویسید که۵ماه حقوق نگرفتن

 4. ناشناس گفت:

  پرستاری که از جون خودش و خانواده خودش میگذره و میاد به بیماران کرونایی خدمت کنه شایسته دهن کجی نمیباشد جناب مسولین اینها شایسته استخدامن نه کسانی که تو خونه قرنطینه بودن و حالا زدن بیرون

 5. Nurse گفت:

  سلام . خسته نباشید خدمت کلیه همکاران عزیز. من هم پرسنل طرحی بیمارستان امام سجاد هستم خدمت شما عرض کنم که بیماران کرونا اول در بیمارستان امام سجاد پذیرش میشن بعد میرن بیمارستان شهید جلیل . ما هم به اندازه پرسنل زحمت کش بیمارستان شهید جلیل زحمت کشیدیم به اندازه اونها با بیماران ارتباط نزدیک داشتیم و…. حالا اگه بخوان فقط پرسنل یک بیمارستان رو تبدیل وضعیت کنن واقعا در حق ما اجحاف شده . مگه مراقبت از بیمار کرونا این بیمارستان و اون بیمارستان داره ؟؟ ؟ پس ما چی؟؟

دیدگاه شما