شنبه 30 می 2020 - 22:58

فرد هتاک به نماینده سابق بویراحمد ،دنا و مارگون دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری فرد هتاک به نماینده سابق بویراحمد دنا و مارگون خبر داد .

به گزارش بویرنیوز، سرهنگ روح الله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی انتشار کلیپ تصویری توهین‌آمیز بر علیه یکی از نمایندگان سابق شهرستان‌های بویراحمد، موضوع پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ شهبازی‌پور گفت: پس از انجام اقدامات تخصصی پلیسی در خصوص این موضوع، فردی که مرتکب این عمل شده بود شناسایی و پس از اینکه حدود چندین ماه نیز متواری بود با تلاش مامورین این پلیس و با هماهنگی مقام محترم قضایی در شهر یاسوج دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.

سرهنگ شهبازی‌پور با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ در این فضاها توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون‌، جرم بوده و دارای مجازات می‌باشد.

بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.سرهنگ شهبازی‌پور یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش  نمایند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=320041
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. اصلاحات گفت:

    انشالله بدون اغماض با این شخص برخورد بشه. درود بر عزیزان انتظامی

  2. اصلاحات گفت:

    باید با این فرد برخورد شود و نتیجه برخورد رو هم به اطلاع مردم برسانند

دیدگاه شما