چهارشنبه 13 می 2020 - 20:11

تفرجگاه های کهگیلویه و بویراحمد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا اطلاع ثانوی از پذیرش هرگونه مسافر به این استان جلوگیری می شود.

به گزارش بویرنیوز، حسین کلانتری در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا با اشاره به این‌که از دوم اسفندماه تا کنون 1413 نفر در بیمارستان های معین استان بستری شده اند، اظهار کرد: از این تعداد 1357 نفر ترخیص شده و هم اکنون ۵۶ بیمار در این بیمارستان ها بستری هستند که تست کرونای ۱۶ نفر آنها مثبت اعلام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیش ترین بیماران قرنطینه ای در حوزه شهرستان کهگیلویه هستند، خاطرنشان کرد: تا کنون ۹ نفر از مردم استان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

خطر افزایش کرونا در شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد

کلانتری تصریح کرد: افزایش بیماران کرونایی در خوزستان با توجه به همجواری و ارتباطات فرهنگی با مردم استان نگران کننده است و خطر افزایش  شیوع کرونا، شهرستان های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می کند.

وی با تاکید بر اینکه از امشب به همه شهرداری ها اعلام می شود که همه تفرجگاه ها و پارک های استان تعطیل است، ادامه داد: این وضعیت تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور عنوان کرد: بعضی از مردم تهران با مسافرت به شهرهای شمالی زنگ خطر این بیماری را به صدا در آوردند و این اتفاق می تواند برای استان ما نیز رخ دهد و نسبت به این موضوع هشدار می دهم.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا به کروناویروس اگر تمرد کنند طبق قانون با آنها برخورد می شود و هیچ مماشاتی نخواهد شد.

تعطیلات عیدفطر به کهگیلویه و بویراحمد سفر نکنید

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به خوش آب و هوا بودن استان احتمال حضور مردم استان های جنوبی در تعطیلات عید فطر وجود دارد و با وجود مهمان نواز بودن مردم استان، انتظار می‌رود تا اطلاع ثانوی کسی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر نکند.

کلانتری با بیان اینکه ما در هر شرایطی مجری تصمیمات ستاد ملی هستیم، گفت: فعالیت آرایشگاه ها، آموزشگاه ها و ورزش های انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی آزاده شده است.

وی بر افزایش رصد تیم های بازرسی در شهرستان های هشت گانه استان تاکید کرد و افزود: هر واحدی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند باید منتظر برخورد قاطع دستگاه قضا باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس استان خاطرنشان کرد: حضور دانش آموزان اجباری نیست و شهرداری ها، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، دهیاری ها و یگان ویژه برای گند زدایی مدارس همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

کلانتری ملاک برگزاری مراسم معنوی شب های قدر را دستورالعمل ستاد ملی کرونا عنوان و اظهار کرد: این مراسم باید در فضای باز و با رعایت فاصله حداقل یک متر برگزار شود.

وی تاکید کرد: کودکان، افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای دارند نباید در این آئین که در مساجد و حسینیه ها برگزار می شود، شرکت کنند  و هیچ گونه پذیرایی در مساجد و حسینیه ها انجام نشود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعضای هیئت امنا و بسیج مساجد را مسئول اجرای این پروتکل دانست و گفت: حضور افراد در مساجد و حسینیه ها با ماسک و دستکش الزامی است و افراد باید از وسایل شخصی خود استفاده کنند.

کلانتری در خصوص برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس، ملاک را تصمیم ستاد ملی کرونا عنوان کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از ائمه جمعه و جماعات استان در برگزاری نماز جمعه براساس پروتکل های بهداشتی از توجه نکردن مسئولان برگزاری نماز جمعه در یکی شهرستان ها به دلیل رعایت نکردن بازه زمانی در نظر گرفته شده ، گلایه کرد

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=319671
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما