دوشنبه 30 مارس 2020 - 18:55

نامه تند نماینده شیراز به علی لاریجانی: با شرمساری احساس می کنم در قرنطینه اخلاقی هستم تا قرنطینه سلامت

زمستان که گذشت حدیث روسیاهی که نقش ما چه بود و چرا نكرديم.

بهرام پارسایی، نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی به تعطیلی مجلس در شرایط کرونایی کشور اعتراض کرده است.

به گزارش بویرنیوز، در متن این نامه آمده است:

بنام خداوند جان و خرد

جهان یادگار است و ما رفتنی

به گیتی نماند به جز گفتنی

به نام نکو گر بمیرم رواست

مرا نام باید که تن مرگ راست

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی

با عرض سلام و تبريك سال نو

ما وكلاي مردم، مادام که دل در گرو خدمت به مخلوق خدا بستیم و شانه هایمان را مهیای برداشتن باری از دوش مردم فهيم و زجركشيده کردیم، عهدی با مردم بستیم كه الزاماً یکطرفه گسستنی نیست.

خود را مردمى و زبان گویای مردم معرفی کردیم و هم از این رو مقبول و برگزیده شدیم.

مفروض بفرمائید لشكر پیروز مدافعان سلامت، پزشکان و پرستاران و تمامى كادر درمانى ، آزمايشگاهى و خدماتى حوزه سلامت اعم از زن و مرد فوج فوج خسته اما شجاعانه و غیرتمندانه سینه های سترگشان را آماج بلای جانسوز وقهار ويروس كرونا بنمایند و خودسوزانه فدای مردمشان گردند و این ایام وانفسا و این زمستان گذار تاریخ سلامت مرز وبوممان هم به رسم قهر تاریخ و طبیعت بگذرد؛ لكن اين ننگ خواهد ماند كه نمایندگان این مردم مبتلا، در کنجی خزیده و طالب عافیت نفس خويش بوده اند.

آقای دکتر لاریجانی من با شرمساری احساس می کنم در قرنطینه اخلاقی هستم تا قرنطینه سلامت. مایه خجلت است كه وكيل مردم در حوزه تقنین باشم و در بزنگاه غائله سر در لاک سلامت شخصی خود فرو برم.

و زمستان که گذشت حدیث روسیاهی که نقش ما چه بود و چرا نكرديم.

رياست محترم مجلس اينجانب هیچگونه محمل قانونی برای تعطیلی مجلسی که در راس أمور است، پیدا نکردم. شرایط خاص است؛ به هیچ دلیل قانونی، عقلی، شرعی و اخلاقی نباید مجلس شورای اسلامی که یکی از ارکان اصلی مملکت و به اصطلاح خانه ملت است، تعطیل باشد.

ادله و مستندات متقن نشان مي دهد فوریتهای زیادى می توانست منافع ملی و آحاد جامعه را حراست کند كه ديده يا شنیده نشد و یا بنا بر مصالحی از آن به ناحق عبور شد و فرصت هاى گرانى بود كه از دست رفت که ما فات مضی (صدالبته تا در پیشگاه حق)

وتو خود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل!

اما جناب آقای دکتر

جنس وعیار امروز از نوع دیگر است. چشم اميد مردم به عملکرد و اقدامات و نظارت مجلس است. تعطيل كردن مجلس و جلوگيرى از تشكيل جلسات رسمى آن با حضور نمایندگانی که سلامتشان پس از تست كرونا محرز می شود و با حفظ توصيه هاى ايمنى، به استناد كدامين منطق است؟ مگر نه این است که اكنون، هنگام اخذ تصمیمات و تصمیم سازیهای آنی، علمی،حقوقی و عقلی عقلای قوم است؟ پس از حیث تنویر اذهان بفرمایید نقش مجلس در کجای مختصات سیاسی حقوقی قانونی و حتی اخلاقی این شرایط خاص قرار دارد؟

چه فرق است بين به توپ بستن مجلس با دستور تخته كردن در آن ؟

آنانكه بايد پاسخگوى تناقض گويي ها و سهل انگارى هاى پيش آمده باشند ( كه عنوان شد به اندازه كافى دلايل بر اين كردار ناصواب وجود دارد )، براى شانه خالى كردن از برخى اهمال كاري ها و تعلل ها، حكم به بستن در مجلس مى دهند.

جناب دكتر لاريجانى ، مى دانيد كه بارها از اعلام وصول استيضاح وزرائي كه از نظر جمعى از همكاران و طبق نص صريح قانون بايد پاسخگوى عملكرد خود باشند خوددارى شد ، طرح هاى دو و سه فوريتى تك نرخى كردن بنزين عقيم ماند و مجلس در مسائل مهمى همچون حوادث پس از گرانى بنزين منفعل ماند و هر بار جايگاه مجلس تنزل پيدا كرد.

اينك رسماً از محضر جنابعالى به عنوان رياست محترم مجلس تقاضا دارم به خاطر حفظ وجاهت مجلس شورای اسلامی و در كنار و براى مردم بودن و پايان دادن به اين تعطيلى طولانى مدت مجلس كه دور از انتظار اكثريت جامعه نيز مى باشد و صد البته در تاريخ نيز ثبت خواهد شد و در راستاى همکاری با سایر نهادهای مملکتی و انجام وظيفه نظارتى مجلس وپیشگیری از سر افکندگی پس از غائله (به يارى حق)، دستور تشکیل جلسات مجلس با حفظ تدابير ايمنى لازم را صادر فرمائید.

مضافا عرض می کنم ما تا هفتم خرداد ماه در قبال موكلينمان مسئول هستیم .قرنطینه با این شمایل خالی گذاشتن سنگر و سر افكندگي در پیشگاه خداوند ، تاريخ و مردم عزيز ایران سرفراز است.

با سپاس

بهرام پارسائي

وكيل مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=318355
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    شیر مادرت حلالت. فرق ندارد چه اصلاح طلب باشی چه اصولگرا جوانمردی و وطن دوستی و تعهد اخلاقی خصلت مردان بزرگ است این روز ها مردم خیلی تنهایند

  2. ایرانی گفت:

    درود بر مردان بزرگ که نام انها در تاریخ باقی خواهد ماند .

دیدگاه شما