چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 12:08

قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی مرکز کهگیلویه و بویراحمد: حضور حداکثری مردم اولویت دارترین مساله است

نشست بازپرس ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی ،فضای مجازی و سایبری دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش بویرنیوز، به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانه های محلی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص جرائم رسانه ای، ” حمید نادریان “بازپرس ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی ، فضای مجازی و سایبری در نشستی با حضور اصحاب رسانه شرکت کرد.

قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد در این نشست به بیان پاره ای از قوانین و مقررات مطبوعات پرداخت.

نادریان با بیان این نکته وقتی مدیر مسئول رسانه ای ، شخصی را کتباً به عنوان مدیر مسئول معرفی نماید، اقداماتی که آن فرد انجام می دهد، مسئولیتش هم برای خود و هم برای مسئول اصلی رسانه تعهد آور است، اظهارداشت: انتشار تصاویر و صوت نامزدهای انتخابات نیازمند اخذ مجوز از آنها است.

وی گفت: مطابق نصوص صریح آیین دادرسی کیفری و جرائم رایانه ای، حقی را برای آن شخص در نظر می گیرند که می تواند شکوائیه ای تنظیم و به دادسرا ارائه کنند.

قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد تاکید کرد اگر شخصی بدون اجازه از شخص دیگری عکسبرداری نماید، با شکایت آن فردی که از وی عکس برداری شده ، تصویر بردار تحت پیگیرد قضایی قرار می گیرد.

نادریان در خصوص سایت های مجاز و غیر مجاز هم خاطرنشان کرد: دادستان و دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص برخورد باسایت های متخلف، در صورت هرگونه تخلف،برخورد قضایی لازم را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه با تبلیغات زود هنگام در فضای مجازی و سایت برخورد کرده ایم، افزود: چنین سایت هایی را مسدود و یا مدیران آنها را احضار و تذکر داده ایم.

این استاد دانشگاه گفت: 84 سایت مجاز و 15 سایت به عنوان پایگاه خبری غیرمجاز در استان وجود دارد و فعالیت می کنند.

ممنوعیت هرگونه جعل عنوان، تبلیغ غیرمجاز، ایجاد اختلاف و تشویش اذهان عمومی توسط رسانه ها

قاضی رسیدگی کننده به پرونده های جرائم انتخاباتی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان این که حضور مردم در عرصه ی انتخابات باید مد نظر رسانه ها باشد، اظهار داشت: فعالیت سایت ها باید در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات باشد نه ایجاد تشویق اذهان عمومی و ایجاد اختلاف و تفرقه نمایند و البته آن چیزی که برای ما خیلی مهم است حضور حداکثری مردم است.

نادریان با اظهار این که اصحاب رسانه در راستای قانون اساسی و آزادی رسانه فعالیت می کنند، افزود: قانون مطبوعات حد و مرز رسانه را مشخص کرده و هرگونه جعل عنوان، تبلیغ غیرمجاز،ایجاد اختلاف و تشویش اذهان عمومی توسط رسانه ها ممنوع است.

وی به رسانه ها در مورد انتشار اسامی متهمان جرائم انتخاباتی هشدار داد و گفت: انتشار اساسی متهمان تخلفات انتخاباتی قبل از صدور رأی قطعی و یا انتشار مطلبی خلاف واقع مبنی  بر رد صلاحیت یا انصراف نامزدها و یا انتشار علت رد صلاحیت ها نسبت به داوطلبان، ممنوع بوده و جرم رسانه ای خواهد بود.

نادریان افزود: هرگونه استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص و رجال جهت تبلیغات انتخابات ،ممنوعیت دارد.

لازم به ذکر است قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد در این نشست به بیان پاره ای از قوانین و مقررات مطبوعات پرداخت ،فضای مجازی و رسانه برای اصحاب رسانه پرداخت.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=316393
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما