سه شنبه 24 دی 1398 - 16:47

وزیر نیرو‌؛ ‌اولین مقام دولتی بلند پایه که به سیستان و بلوچستان رفت/ حضور امید بخش اردکانیان و لاریجانی در مناطق سیل زده سیستان(عکس)

دکتر رضا اردکانیان به سخنان مقام معظم رهبری لبیک گفت و برای بررسی شرایط سیستان و بلوچستان، بهره برداری از چند طرح مهم آب روستایی و ملاقات با مردم راهی سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش بویرنیوز، این روزها استان سیستان و بلوچستان درگیر بارش های سنگین وجاری شدن سیل در مناطقی از این استان به ویژه در روستاها است، بسیاری از روستاها عملاً تخریب شده اند و اندک سرمایه دامداران و کشاورزان این استان دچار خسارت های زیادی شده است.

یکی از خواسته های جدی مردم این استان و کشور، حضور موثر مسئولان دولت برای ارزیابی و بررسی مشکلات و چاره اندیشی برای مرتفع شدن این مشکلات است.

وزیر نیرو اولین مقام دولتی بلندپایه کشور است که با وجود شرایط خاص این روزهای کشور اما به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر رسیدگی جدی مسئولان به مردم سیستان، لبیک گفت و از شب گذشته برای بررسی شرایط مردم، افتتاح چند طرح حیاتی آب و ملاقات با مردم مناطق سیل زده به سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

حضور امیدوار کننده وزیر نیرو در سیستان و بلوچستان

این شاید بار چهار و یا پنجمی است که اردکانیان  به زاهدان سفر می کند، او هر بار دست پر با افتتاح و کلنگ زنی طرح های مهم آب و برق آنهم در شرایطی که فشار تحریم ها و مشکلات اقتصاد کشور اقدامات عمرانی را با چالش های متعددی روبرو کرده است به این استان سفر کرده تا به مردم اطمینان دهد آبادانی و توسعه به ویژه برای مناطق محروم تعطیل بردار نیست.

سفر اخیر او در حالیکه این استان درگیر سیلاب بی سابقه شده است هم از اهمیت زیادی برخوردار است، اولاً او در شرایطی که حساسیت های خاصی بر ایران و منطقه حاکم است بی توجه به هرگونه دغدغه امنیتی برای بررسی مشکلات و دلجویی از مردم خود بعنوان اولین مقام عالی رتبه دولت خود را به این استان رساند در ثانی به واسطه مشکلات آب در روستاها که پیشتر نیز رسانه ای شده بود برای مردم حامل خبری مهم بود.

آبرسانی به 342 روستای استان سیستان و بلوچستان در سفرش به این استان افتتاح و یا آغاز شد و در شرایطی که خیلی از مردم این استان نا امید از توسعه و بازسازی استان خود بودند اما دکتر رضا اردکانیان با این برنامه بار دیگر نشاط، امیدواری و اعتماد به طی مسیر آبادانی را به این مردم صبور هدیه داد.

او بدون واهمه از بیان نگرانی ها، عصبانیت ها و خواسته های مردم در میان آنان حاضر شد تا نشان دهد برای دولت و نظام “مردم” حیاتی ترین داشته هستند، دکتر اردکانیان “توجه و مهم بودن سیستان برای ایران” را در سفر خود به این مردم هدیه داد، هدیه ای که بی شک ضامن دلگرمی مردم این استان به نظام و دولت خواهد بود.

به گزارش بویرنیوز، در این سفر که دکتر علی لاریجانی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، ضمن بررسی مشکلات مردم در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، علاوه بر تدوین راهکارهایی برای کم کردن رنج و مشکلات مردم، برنامه های خوبی نیز برای حمایت مالی مردم و توسعه و ترمیم زیرساخت های این استان تدوین شد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=315924
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما