یکشنبه 22 دی 1398 - 11:06

نماینده رشت: اگر فشار غربی‌ها و اطلاع رسانی فضای مجازی نبود، واقعیت را نمی‌گفتند/ باید استعفا دهند و محاکمه شوند

“آرزوی مرگ کردیم” حرف است. باید استعفای دسته جمعی دهند و بدون برو برگرد محاکمه شوند.

به گزارش بویرنیوز،‌ غلامعلی جعفرزاده نماینده مجلس  با اشاره به حادثه سقوط هواپیما اوکراینی گفت: دردآلود است که عده‌ای در این مملکت خلافی را مرتکب شده‌اند ‌و خودشان تصمیم گرفته‌اند که چه زمانی این مطلب را که اشتباه کرده اند به گوش مردم برسانند.

 

نماینده مردم رشت در مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: کتمان حقایق طبق قوانین جرم است، باید با این افرادی که خودشان تشخیص داده اند به رهبری و دولت ۴۸ ساعت بعد اطلاع دهند و اصلا به مجلس هم نگویند، برخورد قضایی شود.

عضو کمیسیون برنامه و‌بودجه خاطر نشان کرد: اگر فشار غربی ها و اطلاع رسانی مردم و فیلم‌هایی که در فضای مجازی منتشر شد نبود شاید آقایان اصلا واقعیت را نمی گفتند. اینکه می گویند آرزوی مرگ کردیم حرف است. اینها باید استعفای دسته جمعی دهند و همه نیز باید بدون برو برگرد محاکمه شوند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: همه مسئولان باید یک عذرخواهی بزرگ از مردم انجام دهند. رییس دانشگاه این دانشجویان در کانادا با بغض صحبت می کند و نخست وزیر این کشور ابراز ناراحتی می کند چرا در این سه روز گذشته هیچ مسئولی در داخل کشور ما با این خانواده ها ابراز همدردی نکرده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۷۰انسان جانشان را از دست داده اند، این حرف شوخی که نیست. چه کسی الان مسئول است؟ آقایان همان لحظه متوجه شدند که اشتباه کردند به چه حقی کتمان کردند چرا آبروی کشور را بردند؟ چرا این همه صداوسیما با پخش برنامه‌های مختلف اظهارنظرهای کارشناسی خلاف را منعکس کرد به مردم خلاف گفتند و این دردناک است.

رییس فراکسیون مستقلین گفت: اگر روز گذشته آن فیلم در فضای مجازی منعکس نشده بود قطعا همچنان حقایق این اتفاق را کتمان می کردند.

وی تاکید کرد: برخی نهادها   زیر نظر مجلس نیستند و امکان پاسخگویی آنها به مجلس وجود ندارد، ما فقط می توانیم با قصور وزرا مربوطه برخورد کنیم و در این زمینه اصلا کوتاه نخواهیم آمد. تصور نشود چون روزهای آخر مجلس است ما برخوردی نمی کنیم، قطعا برخورد می کنیم.

این عضو کمیسیون برنامه و‌بودجه تصریح کرد: آقایانی که این کار را کردند و سه چهار روز حقیقت را از مردم کتمان کردند رفتار بسیار غیر اخلاقی و غیر حرفه ای انجام دادند. این کار فریب افکار عمومی و مسئولان رده بالا نظام است و خسارت غیر قابل جبرانی را به کشور وارد کرد.

وی خاطر نشان کرد: از قوه قضاییه می خواهیم بدون فوت وقت با مقصران حادثه برخورد جدی داشته باشد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=315870
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  نماینده رشت توضیح دهدکه افرادسقوط هواپیمای تهران -یاسوج ودیگرحوادث ریلی وجاده ای هم ایرانی بودند چراان موقع سکوت کرده بودند والان فقط به خاطر منافع شخصی می خواهند ازاب گل الودماهی بگیرندچراظلمی که به مردم وکشورکرده اندتاکنون صحبتی نکرده اندوبه کلی مردم رافراموش کرده بودندمردم دیگر گول وفریب صحبتهای شمارا نخواهند خورد

 2. آرامش گفت:

  شما برید اشتباهات خودتونو پاک کنید، لازم نیس دلسوزی کنید برای کسی، هر جای دنیا ممکن بود این اتفاق بیفته، سپاه در همه طول این ۴۱ سال خودشو برای مردم ثابت کرده، شما نمیخواد تو این شرایط قیافه حق بگیرید، سیل بود تا سپاه اوله، زلزله بود تا سپاه اوله خیلی کمک های دیگه که ما شاهدش بودیم، حالا اینا مردانه اومدن و گفتن ک چ اتفاقی افتاده و علت سقوط را گفتن، ما ک علت سقوط هواپیمای تهران یاسوج، علت نفتکش سانچی، و علت خارج شدن قطار از ریل، و آتش سوزی پلاسکو و منجر شدن معدن ها و….ک همه در دولت تحقیر و نا امیدی رخ داده اند راه نفهمیدیم،حالا پس از شهادت عزیزانمان ک عده ای خواب بودن بیدار شدن و سپاه و امنیت را به سخره گرفته اند، همه ما ناراحتیم برای از دست دادن هموطنامون ولی شما تریپ انسان دوستانه نگیرید لطفا ک پروندتون سیاهه

 3. احمدی گفت:

  با سلام اشتباه در هرکاری پیش میاد.این نوعی ظلم به سپاه است که بااین هجمه ها که دشمنان درست کردند ما هم ادامه دهنده راه انها پاشیم.بررسی فنی این پرونده وقت براست وبدون هیچ غرضی حقیقت را گفتند.باید حمایت کامل خودمان را ازاقدام سپاه در دفاع از مرزها اعلام کنیم.واز این حادثه برای مواقع دیگر درس بگیریم که تکرار نشود.درود بر سردار حاجی زاده که مسولیت این اشتباه را برعهده گرفت.ودارن علت خطا را منطقی بررسی میکنند.این یک نقطه ضعف در سیستم پدافند ماست که باید اصلاح شود

 4. فرشاد گفت:

  اره دقیقا
  همون طور که بعد از سیل ها و ویرانی ها ریاست جمهور و غیره استعفا داداه اند
  همون طور که بعد از زلزله ریاست جمهور و کابینه استعفا دادنه اند
  همون طور که بعد از حادثه قطار ریاست جمهور و کابینه استعفا دادند
  همون که بعد از نابودی اقتصاد ایران ریاست جمهور و کابینه استعفا دست جمعی دادند
  همون طور که بعد از تصویب برجامی که ۱۴ ماه قبل از برجام شدنش توسط سایت وزارت خارجه آمریکا نقطه به نقطه منتشر شد هم ریس جمهور و کابینه بصورت دست جمعی استعفا دادند
  و هم مجلسی که تو بیست دقیقه تصویبش کرد همه استعفا دادند و مجازات شدند
  و این نماینده که بجای قانون‌گذاری جشن فالوور های اینیستا میگیره…
  و این رشته سر دراز دارد…

 5. ناشناس گفت:

  هابله ها
  دم انتخابات دلسوز شدی

دیدگاه شما