جمعه 13 دی 1398 - 20:50

توضیحات آیت الله ملک حسینی در خصوص استعفا از نمایندگی ولی فقیه

بویرنیوز– آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در حاشیه نماز جمعه شهر یاسوج در خصوص دلایل کناره گیری اش از نمایندگی ولی فقیه در استان افزود: انقلاب با حمایت بزرگ مرد معاصر امام خمینی (ره) شکل گرفت و مؤلفه‌های حاکمیت تغییر یافت اما نهادها و نهاده‌های جدیدی لازمه شکل گیری انقلاب و نظامی است که انقلاب به بار می‌آورد.

وی بیان داشت: نهادی به نام نهاد فاخر نماز جمعه و نهادی به نام نهاد نماینده ولی فقیه، این دو برای نقش هدایتگری و برای نقش هدایت در عرصه فرهنگ و سیاست و اجتماع شکل می‌گیرد.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: تاریخ انقلاب ما در این چهل ساله در این منصب‌ها مردان بزرگی را به خود دیده که آمدند و رفتند و یا جان پاک خود را مثل شهید سلیمانی تقدیم خدای متعال کردند.

هدایت‌ها باید استمرار یابد

وی افزود: هر اتفاقی که برای انقلاب می‌افتد و هر شکلی که صورت بپذیرد باید انقلاب و آرمانهای انقلاب بماند و هدایت‌ها باید استمرار یابد.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: عصر حاضر اگر عزتی یافت و برای همیشه قرن، نامش در تاریخ ماند، به خاطر شکل گیری انقلاب در این دوران بود که ساختار جهان را به هم ریخت و اجازه ددمنشی‌های متوالی و متکاثر را به دشمنان خدا و ملت‌ها نداد.

وی افزود: هشدارهای او بشریت را هوشیار کرد کشورهایی به فریاد برآمدند و بیدار شدند و ایستادند، کشته می‌دهند اما زیر بار ذلت نمی‌روند و این انقلاب به قیمت مردانگی، شجاعت رشادت و صداقت انسان‌های پاک باید بماند.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه در درون کشور این دو نهاد نیاز این انقلاب است و باید هر روز که جلو می‌رود آبرومند تر و آبرومندتر باشد، گفت: در این استان سالهای سال این دو جایگاه متفاوت بود و مرحوم آیت الله العظمی ملک حسینی به لحاظ اینکه این خطه و سامان ولو زادگاه مادری اش بود اما نماز را در این خطه شکسته می‌خواند بنابر این نمی‌توانست امام جمعه باشد و از سویی امام از آن بزرگ خواسته بود که تا نمایندگی را بپذیرد و پذیرفته بود و بعد از امام در دوران مقام معظ رهبری به آن مسئولیت ادامه داد تا به خدایش پیوست و آن شکوهی که در تشییع آن مرد بزرگ شما برای استان که نه برای کشور نشان دادید برای همیشه در تاریخ این ملت خواهد ماند.

وی بیان داشت: این ادامه یافت تا اینکه سیاست در دفتر مقام معظم رهبری و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای وحدت این دو جایگاه تغییر کرد. از یکسال و اندی پیش به این حقیر پیشنهاد شد که تو امامت جمعه را بپذیر و من هم به لحاظ مشاکلی که مکرر گفته شده نمی‌توانستم که یکی دقیقاً مشابه مشکل مرحوم آیت الله ملک حسینی بود و بنابراین همان لحظه مطرح کردم که آماده هستم به سادگی کنار بروم و هر تصمیمی که گرفته شود و هر عزیزی که بیاید او را همراهی و حمایت کنم.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: ۹ ماه پیش، پنج شش ماه قبل و سه چهار ماه قبل این تکرار شد و من گفتم عزیزی را پیدا کنید که بتواند هر دو را انجام بدهد اما چرا آشکارا با مردم و با روحانیت استان در میان نگذاشتم من یک وظیفه‌ای داشتم که باید آن را بگویم و زیاد هم اظهار اسف کنم و آن حرمت به آیت الله حسینی است که به مثابه پدر و استاد من بودند و من زانوی لرزان ایشان را که بعد از ۱۱ عمل می‌آمد و نماز می‌خواند در نماز جمعه یاسوج، یاسوجی که نماز جمعه‌اش در مقیاس نمازهای جمعه کلان شهرها شلوغترین نماز جمعه بود، دیدم.

وی افزود: برخی از شهرها ۲۰ برابر یاسوج جمعیت دارند و اما دو، سه یا چهار برابر یاسوج آحاد نماز جمعه‌اش بودند و این افتخار برای همیشه شما خواهد ماند و در صفحه هدایت‌های آیت الله حسینی این مرد بزرگ، این انسان بزرگ و باشخصیت و ثبات یافته و با غیرت و با شرف، اما بزرگ به لحاظ علمی و شخصیتی که در پشت وقار و متانت او این عظمت علمی مخفی بود، باید احترام و سکوت می‌کردم تا روزی که ایشان بگویند من دیگر امامت نمی‌کنم وقتی شنیدم ایشان تصمیم دارند در نماز جمعه اعلام کنند، بنده هم کناره گیری را اعلام کردم.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بی حرمتی به شما نکردم چون اگر من نمایندگی را پذیرفتم در حکم مقام معظم رهبری و به درخواست ارادتمندان آن مرحوم بود و من لایق این نبودم که عطف شوم بر نام مرحوم آیت الله ملک حسینی، اما پیشنهاد بود و باید به مردم در آغاز می‌گفتم چون به درخواست مردم بود اما بعضی مواقع فضیلت‌هایی است که جلوی تمامی خواسته‌ها را باید بگیرد، باید با مردم صحبت کنم اما آیا یک فضیلت و حرمت گذاشتن به امام جمعه معظم را نادیده بگیرم؟ این را روا ندیدم و حاضر بودم هر تاوانی بپردازم و هر اتفاقی بیفتد، اما حاضر نبودم این فضیلت را کنار بگذارم.

آیت الله ملک حسینی افزود: تا اینکه اخیراً چند ماهی است که برنامه‌هایی صورت گرفته و تصمیم این است که عزیز دیگری بیاید و من نکاتی را اینجا عرض می‌کنم اول اینکه از تمامی ابرازاحساسات شما مردم با غیرت و باشرف سپاسگذارم و بی اعتنایی به احساسات و کرامتها و شرافتها ندارم بنابراین در کنار این مردم خواهم بود و خواهم ماند، معنا ندارد کجابروم برای چه بروم؟

وی اظهار داشت: شیوه همان شیوه است، صحبتهاهمان صحبتها است، حرف‌ها همان حرفهاست، نفرت از تفرقه‌ها و باندهای سیاسی همان نفرت است سخنرانی‌ها همان سخنرانیهاست، دفاع و غیرت نسبت به انقلاب همان غیرت است، هیچ فرقی نخواهد کرد چون اینها مربوط به عنوان نیست و باید بماند بی شک من باید بمانم تا حمایت کنم و همراهی کنم با عزیزی که می‌خواهد بیاید و به شما خدمت کند.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه اگر بروم یعنی اورا تنها گذاشته‌ام یعنی حمایت نکرده‌ام برای چه این کار را بکنم، گفت: اما نکته دیگر ابراز تشکر از شما بزرگواران، ابراز محبت شما نه به بنده بلکه به بیت مرحوم مرحوم آیت الله ملک حسینی به لحاظ خدمتهای آن مرحوم است. مبادا خدای نکرده موجب کم محبتی به دیگری یا دیگران شود و این را بدانید و همه بدانید مخصوصاً به روحانیت عزیز عرض می‌کنم، خدمت آن مردم بزرگ به مردم با چه واکنشی پس از سال‌ها روبرو می‌شود و ای روحانیت بدانید چنانچه راست بگویید با مردم و خدمت بکنید به مردم اینچنین خواهند بود.

وی افزود: بنابراین این سرمایه را من تقدیم می‌کنم به همه خدمتگزارانی که می‌خواهند به انقلاب و نظام خدمت کنند، چه سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد و همراهی مردم.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: مردم شاید یک دغدغه مندی داشته باشند از اینکه کسی فردا غیرت آنها را نکشد، اختلاف‌ها شعله ور شود اما و دروغ‌ها و تهمتها توسط کسانی که دروغ گفتن را گاه واجب می‌دانند، شکل بگیرد اولاً داوری نسبت به آینده و احتمال نسبت به آینده غلط است، بی شک هر کس که در جایگاه نمایندگی ولی فقیه قرار بگیرد باید قاعده‌ها و اسلوب‌های ادب، وقار کلام و هدایت رهبری این مرد بزرگ را برای خود اسوه قرار دهد.

وی تصریح کرد: باید پدر برای همه باشد باید در برابر هر تهمتی هر غیبتی، هر هتاکی، هر بی بند و باری، هر ظلم، هر مفسده‌ای و هر ژست مبارزه با فسادی مقاومت کند تا مردم به حقوقشان برسند و این جایگاه چنین امری را ایجاب می‌کند، پس محبت شما را من تقدیم کردم به همه کسانی که خدمت می‌کنند و در دغدغه مندی شما را هم خواهم گفت نه چنین نیست و خدا کمک خواهد کرد و مدد می‌کند که او بتواند وحدت و صلح و آرامش را انسانیت و شرافت و انقلابی بودن و مبارزه و خدمت را در این جامعه نهادینه کند.

آیت الله ملک حسینی بیان داشت: از شما همه مردم بسیار سپاسگذارم و از مسئولان و همراهیشان و از خانواده هم عذرخواهی می‌کنم و هر کسی که بیاید قطعاً بهتر، کار آمدتر، مؤثرتر و نافذ تر عمل خواهد کرد، آینده بهتر از گذشته خواهد بود اگر خدا بخواهد و ما بخواهیم انشاالله.

وی افزود: فضل و ادب و کمال حجت الاسلام سید نصیر حسینی را در دهدشت دیده‌ایم و شنیده‌ایم و بی شک آن منش همراه با این جایگاه می‌تواند بستری برای خدمت برای همه شما باشد و من همراهی و حمایت خواهم کرد و بی شک چنین اخلاقی ایشان را در برابر هر فتنه و فسادی مقاوم خواهد ساخت و آن منشی که از ایشان سراغ داریم اجازه نخواهند داد که این اضطراب‌ها استمرار یابد. بدون شک به حول و قوه الهی و به مدد الهی به شما بیش از بنده خدمت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بی شک بلوغ اجتماعی و کرامت انسانی شما حتماً به کسانی که که آمدند احترام خواهد گذاشت و احترام بگذارید و مبادا لطف شما و ابراز محبت شما به من باعث شود که عزیزی خدای ناکرده مورد کم مهری قرار گیرد، گفت: این بلوغ اجتماعی شما و بلوغ فرهنگی و اخلاقی شماست تا باز یک بار دیگر کشور بفهمد که استان کهگیلویه و بویراحمد یک استان فاخر است که اگر یک صدم جمعیت را دارد مثل اینکه ۹۹ درصد اندیشه ایران را داراست و عاقلانه و هوشیارانه حاضر باشید.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: دعوت می‌کنم خود و همه را به رعایت دین و دهان بستن از دروغ، تهمت، بستن باب فتنه، نکنید حیف مردم به این خوبی است که ما بخواهیم خدای ناکرده مردم را ملعبه ای برای بازی‌های سیاسی و باندی و ایلی و طایفه‌ای خود بکنیم.

وی افزود: انتخابات نزدیک است و خدا را حاضر و ناظر بگیرید و برای برد و شکست دیگران دین خود را نبازید، نمی‌ارزد برادر من و تو به مجلس برود اما به قیمت باختن دین من، حیف است، می‌خواهد برود می‌خواهد نرود بگذار من پیروز شوم با حفظ دینم و هر کس دین خود را حفظ کرد او پیروز میدان انتخابات است.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=315469
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. سرباز ولایت گفت:

    منظور آقا از فتنه ای که در اواخر فرمایشات عرض کردند چ بود؟ نکند عده ای بر علیه نماینده رهبری فتنه ای داشتند و به مقصود رسیدند

دیدگاه شما