چهارشنبه 11 دسامبر 2019 - 12:01

کهگيلويه و بويراحمد در ميان 5 استان بيکار ايران

نرخ واقعي بيکاري در کهگيلويه و بويراحمد  31.3 درصد است.

به گزارش بويرنيوز، استان کهگيلويه و بويراحمد اگرچه طبق آمار رسمي بيکاري در آن 13 درصد است اما واقعيت آن است آمار واقعي نرخ بيکاري را بسيار فراتر از اين رقم بيان مي کند.

البته که آمار رسمي با جست و جويي ساده در وضع اشتغال به ويژه در ميان جوانان آماده به کار و بانوان رد مي شود و بيکاري واقعي در استان رمي بسيار بالاتر از رقم هاي معمول را شامل مي شود.

اين استان داراي منابع ارزشمند نفت و گاز‌، آب،‌ گياهان دارويي، زمين هاي مستعد کشاورزي و باغداري و زنبورداري است و معادن ارزشمندي نيز در آن نهفته است،‌از همه مهم تر زمينه کردشگري بسيار خوبي هم دارد اما متاسفانه همه اين توانمندي ها نتوانسته اند بار نياز به اشتغال گسترده را به دوش بکشند.

در اين ميان البته که نگاه خود جوانان به داشتن کارهاي دولتي هم بي تاثير نبوده،‌ با وجود توانمندي هاي بي نظير طبيعي امام همه ترجيح را بر کار دولتي مي دانند که عملاً با توجه به ظرفيت اشتغال دولتي در استان به هيچ وجه نميتوان انتظار تحقق اين خواسته را داشت،.

حرف برخي ديگر از جوانان هم نبود حمايت هاي مالي مناسب به ويژه عدم ارائه تسهيلات هدفمند است که بايد مد نظر مسئولان باشد.

(منبع آمار – پارسينه – خبرگزاري ها)

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=314538
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. مهدی گفت:

    وقتی که پتروشیمی میاد یه عده به بهانه محیط زیست جلوی سرمایه گذاری گرفته بشه تا شاید بیکار نمونن و جلوی سرمایه شرکت نفت و غیره و لاغیر

دیدگاه شما