چهارشنبه 13 آذر 1398 - 9:51

هواشناسی ایران| پیش‌بینی باران و برف تا یکشنبه در اکثر مناطق کشور/ شمال ۱۰درجه سردتر می‌شود

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی برف و باران ۵روزه در اکثر مناطق کشور از کاهش ۱۰درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر طی آخر هفته خبر داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر، مناطقی از شمال‌غرب و شمال‌شرق و ارتفاعات البرز بارش باران،‌ وزش باد و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف روی خواهد داد.

روز جمعه در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، برف و وزش باد و در مناطق جنوبی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. روز شنبه 16 آذرماه بارش‌ها در نیمه غربی کشور تشدید خواهد شد و برای برخی مناطق هرمزگان و سواحل دریای عمان در این روز رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است.سازمان هواشناسی اعلام کرده روز یکشنبه هفته آینده برای اکثر مناطق کشور بارش پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا از امروز در سواحل دریای خزر 4 تا 6 درجه افزایش یافته و فردا و روز جمعه 5 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.

از بعدازظهر امروز تا روز جمعه دریای خزر و روزهای جمعه و شنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

همچنین کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت جوی استان و پیش بینی روزهای آینده گفت: از امروز تا روز جمعه در برخی از مناطق مه  صبحگاهی و آسمانی پایدار خواهیم داشت و از ظهر روز جمعه تا یک شنبه بارش برف و باران به صورت  شدید در کل استان پیش بینی می شود.

وی در مورد تغییرات دمایی نیز گفت: از چهارشنبه تا روز پنج شنبه دمای شبانگاهی کاهش محسوسی پیدا می کند و از روز جمعه تا روز یک شنبه تغییرات دمایی روزانه نوسان کمی دارد و دمای حداکثر کاهش پیدا میکند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=314044
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما