سه شنبه 12 آذر 1398 - 8:17

لزوم مدیریت فعالانه تر برای مقابله با شیوع آنفولانزا در کهگیلویه و بویراحمد

این روزها اگر سری به مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد زده باشید با جمعیت گسترده ای از بیماران حتی در راهروهای بیمارستان ها مواجه می شوید.

به گزارش بویرنیوز،‌آنفولانزای جدید که به مراتب تغییر ژن یافته تر از آنفولانزای سالهای قبل است به سرعت در حال شیوع در کشور است.

کهگیلویه و بویراحمد نیز متاسفانه در میان 5 استان اول از لحاظ شیوع این بیماری مسری و خطرناک است و تاکنون بیش از 2300 نفر در ایتان به این بیماری مبتلا و 4 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

با توجه به اینکه این بیماری بسیار مسری و خطرناک است جا داشت مدیریت استان در وهله اول مناطقی که بیشتری شیوع را داشته حداقل کلاس های دبستان را به صورت موقت تعطیل اعلام کند تا هم جلوی شیوع بیشتر گرفته شود و هم کودکان که بدنی ضعیف تر دارند خدا ناکرده دچار این بیماری نشوند.

از طرفی ادارات نیز باید این روزها شرایط مرخصی را برای کارمندان راحت تر کنند و از حضور افراد بیمار در کار جلوگیری شود تا این بیماری بیش از پیش گسترش پیدا نکند.

از طرفی صدا و سیما نیز باید برنامه های مناسب و بیشتری به ویژه در ساعات پر مخاطب به آموزش رفتار در قبال این آنفولانزا برای مردم تدارک ببیند.

به گزارش بویرنیوز،‌طبق آمار اعلام شده بی از 2300 نفر در کهگیلویه و بویراحمد به آنفولانزا مبتلا شدند که از این تعداد تاکنون 4 نفر جان خود را از دست دادند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313923
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما