یکشنبه 1 دسامبر 2019 - 7:57

کهگيلويه و بويراحمد جزو 5 استان نخست درگير با آنفولانزا!

5 استان در صدر شیوع آنفلوآنزا

بويرنيوز– معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه این موج از بیماری آنفلوآنزا از دو هفته دیگر فروکش می‌کند، گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تامین داروهای آنفلوآنزا نداریم.

دکتر علیرضا رییسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت بروز و درمان بیماری آنفلوآنزا در کشور، گفت: امسال بروز و شیوع آنفلوانزا نسبت به سال‌های گذشته چند تفاوت دارد؛ یکی اینکه میزان سرعت شیوع این بیماری بسیار شدید شد. همچنین امسال ویروس H۱N۱ که شدت بیماری آن مقداری بیشتر است، سهم بیشتری را در شیوع آنفلوانزا به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه طی یک هفته اخیر یعنی از دوم تا هشتم آذر ماه ۲۷۳ نفر به دلیل آنفلوآنزا در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و متاسفانه ۱۹ نفر هم فوت کرده‌اند، افزود: البته همه مبتلایانی که فوت کردند و یا در بیمارستان بستری شده‌اند، دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری مزمن تنفسی و بیماری‌های قلبی بوده‌اند.

رییسی در ادامه با تاکید بر اینکه داروهای آنفلوآنزا نیز تامین و در بیمارستان‌ها توزیع شده‌اند و مشکلی از بابت دارو نداریم، گفت: افراد مبتلا از دست دادن، روبوسی کردن و حضور در جمع بپرهیزند. همچنین شست‌وشوی مداوم دست‌ها یکی از اقدامات موثری است که توصیه می‌کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پاسخ به اینکه در کدام استان‌های کشور بیشترین بروز و شیوع آنفلوآنزا وجود دارد، گفت: استان‌های گلستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و اهواز استان‌هایی هستند که بیشترین بروز و شیوع بیماری آنفلوآنزا در آن‌ها گزارش شده است. در عین حال باید توجه کرد که این موج آنفلوآنزا تا حدود دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت و شاید طی این مدت شدیدتر هم شود، اما بعد از دو هفته فروکش خواهد کرد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313745
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. R.A گفت:

    یاد گرفتن فقط دروغ تحویل مردم بدن داروی اسلتامیویر چگونه درست پیدا نمیشه.
    چرا مردم. رو…. فرض میکنید.

  2. ناشناس گفت:

    اگه هیچ مشکلی در رابطه با دارو نیست چرا تو داروخونه های یاسوج خبری از واکسن نیست؟ تو این‌ مواقع دولت خودش باید واکسن رایگان در اختیار مردم قرار بده چون بی تدبیری مسئولین باعث اپیدمی میشه. مسئولین علوم پزشکی یاسوج هم که همچنان دنبال طراحی نقشه برا تسویه حسابای شخصی و عقده گشایی ها هستن مردم بدبخت واکسن از کجا بیارن دیروز تمام داروخونه های شهر رو رفتم دریغ از واکسن

دیدگاه شما