شنبه 30 نوامبر 2019 - 18:13

وجود ابهام در پرونده «میترا استاد» در حد ادعا است/ نبش قبر ضرورتی ندارد

قاضی پرونده قتل «میترا استاد» در خصوص ابهامات احتمالی در این پرونده گفت: اینکه پرونده ابهام دارد در حد ادعا است چرا که نظریات خوبی از تشریح جسد و ادله جرم وجود دارد. بنابراین زوایا و کیفیت قتل برای قضات روشن است و بعد از بررسی دفاعیات طرفین و انجام مشاوره رای صادر می‌شود.

به گزارش بویرنیوز به نقل از ایلنا، قاضی محمدی کشکولی در حاشیه آخرین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسات این دادگاه گفت: این جلسه با همکاری اصحاب رسانه، متهم پرونده و وکلای ایشان برگزار و دفاعیات انجام شد و به استماع رسید.

وی تصریح کرد: پرونده با توجه به تقاضای وکلا منجر به اعلام نظریه تکمیلی از سوی هیات کارشناسی ۵نفره شد. دیوان عالی در مورد نوع قتل ایراداتی گرفته بود و امروز دادگاه به پایان رسید و ظرف یک هفته رای صادر خواهد شد.

قاضی کشکولی افزود: ادله از سوی نماینده دادستانی هیات قضایی و کارشناسان در محل جنایت و دفاعیات متهم و وکلایشان استماع شد. با بررسی زوایای قتل سعی می کنیم یک فرایند دادرسی عادلانه بر پایه موازین قانونی در مهلت مقرر داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سابقه مسئولیت نجفی در صدور رای نهایی تاثیر دارد، گفت: همه در برابر قانون یکسان هستند؛ البته قانون گذار پیش بینی کرده که اگر فردی شرایطی داشته باشد با توجه به آن و با توجه به آثار اجتماعی فرد می تواند مانند سایر اقشار از شرایط تخفیف برخوردار شود. بنابراین با توجه به آثار اجتماعی رای صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده دارای ابهاماتی است، گفت: وکلا حقوق دفاعی دارند و مواردی به ذهن‌شان می‌رسد و اینکه پرونده ابهام دارد در حد ادعا است چرا که نظریات خوبی از تشریح جسد و ادله جرم وجود دارد. بنابراین زوایا و کیفیت قتل برای قضات روشن است و بعد از بررسی دفاعیات طرفین و انجام مشاوره رای صادر می شود.

کشکولی در خصوص درخواست یکی از کارشناسان پرونده در رابطه با نبش قبر گفت: ضرورتی ندارد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313692
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما