چهارشنبه 27 نوامبر 2019 - 8:09
غلامرضا تاجگردون در ياسوج:

عزت بویراحمد افتخار به تاجگردون بعنوان فرزند خودش است/مردم به فرزند خودشان رای می دهند

راه پیشرفت ما و خاک ما در عزت استانمان است. در عزت این نام و این خاک است. وقتی می‌گویم که اعتبارات استان به سه درصد میانگین کل کشور رسیده است این حقش است. بعضی از هم استانی‌ها و همشهریان عزیز که نسبت به من لطف دارند و این‌گونه احساس تکلیف می‌کنند و مأموریت الهی و اصولی خود را در این می‌بینند که برای مملکتشان سینه‌چاک می‌کنند و شبی ده و صد نامه علیه بنده به مراکز نظارتی کشور می‌فرستند و نقطه اوج تخریب غلامرضا تاجگردون را در این می‌بینند که ایشان پارتی‌بازی کرده و اعتبارات زیادی به کهگیلویه و بویراحمد وارد کرده و… وقتی آن عزیزان (نهادهای نظارتی) آن نامه‌ها را جلوی بنده می‌گذارند و هنر من این است که به مسئولین نظارتی و ملی عرض کنم که این حق مردم بوده که اعتبارات ۳ درصدی را به آن بدهیم تا قسمتی از عقب‌ماندگی نسلی، عقب‌ماندگی که به دلایل متعددی بوده است را جبران کنیم. این را غلامرضا تاجگردون به همراه سایر نمایندگان استان باافتخار میگویم که مسئولین ملی کشور این را قبول دارند که باید بیش از این به استان باید خدمت کرد و بیش از این باید به استان اعتبار داده شود و این مایه افتخار ماست.

مردم به غلامرضا تاجگردون فرزند خودشان رأی می دهند و می‌دانند که فرزندشان، خدمتگذاری برای خاک شان و ایران اسلامی است. من الان وظیفه دارم بگویم، که کار می‌کنم و تلاش می‌کنم و زبان‌تان هستم.

پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز- در ابتدا با تبریک و گرامی داشت ایام هفته بسیج در بخشهایی از اظهارات خود بیان داشت: بسیجیان با خون خودشان انقلاب اسلامی و امنیت ایران را تأمین و تضمین کردند. بسیج یک عشق تمام معنا نسبت به وطن، دین و انقلاب بود. بسیجی یک عاشقی بود که برای دستیابی به معشوقه‌اش سر از پا نمی‌شناخت، جانش را فدای عشقش می‌کرد و به همین خاطر است که میگویند بسیج مدرسه عشق است. در مدرسه عشق به بسیجی چه آموخته اند که جانش و تمام توانش را در دستان خود به کار می برد، چون آرش تیر را از کمان رها می کرد و جان خود را رها می کرد تا بتواند عزت ایران، انقلاب و اسلام را بر جهانیان همچون تاریخ کهن ایران به نمایش بگذارد.

در کنار هم و باهم بودنمان، زندگی‌مان معنا دارد/ وظیفه‌دارم و زبانتان هستم

نماینده مردم گچساران و باشت در بخشی دیگر از اظهاراتش بابیان اینکه همه ما باهم تلاش می‌کنیم تا یک اثری بر جای بگذاریم گفت: مردم به غلامرضا تاجگردون فرزند خودشان رأی می‌دهند تا فرزندشان یک خدمتگزاری برای خاکشان ایران و استانشان باشد. ما در کنار هم و باهم بودنمان، زندگی‌مان معنا دارد. الآن کار و تلاش می‌کنم و وظیفه‌دارم و زبانتان هستم.

در گچساران دیگر کسی شعار جدایی از استان را نمی‌دهد

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در ادامه افزود: چند وقت پیش بخش‌هایی از نطق و سخنرانی نماینده سابق گچساران و باشت جناب آقای حسینی را مطالعه می‌کردم. یک‌جمله‌ای فرموده بودند و گفته بودند که ما آن روزها خون‌دل می‌خوردیم تا بتوانیم یکی از بچه‌های گچساران و باشت را در یاسوج مشغول یا مدیرکل کنیم. ایشان درست گفتند. ما خون‌دل می‌خوردیم. امروز دعوا نداریم. من همیشه عرض می‌کنم که اگر فقط یک افتخار کوچک دارم این است که اگر مسئولی (از استان) به گچساران بیاید مردم شعار جدایی از استان را نمی‌دهند و این افتخار است. این تبادل فرهنگ دونقطه جغرافیایی در یک استان کوچک است که حاصل شد که دیروز برادر عزیزی بویراحمدی که خانوادگی باهم دوست بودیم و هستیم و خواهیم بود که در دوران حقیر نیز مدیرکل شد و شش-هفت سال با عشق کار کرد که ایشان کنار رفت و سکان خدمت را به یک عزیز دیگری از حوزه انتخابیه بنده می‌دهد. آیا دعوایی شد؟ صدایی در آمد؟ خیر…

بسیاری باید از خود بگذرند تا یک همزیستی خوب را درک کنیم

تاجگردون بابیان اینکه این موضوع زورآزمایی نیست و یک نکته‌ای بسیار حساس دارد تصریح نمود: این احساس رضایتی که نسبت به هم دیگر پیداکرده‌ایم، این بزرگ‌ترین سرمایه دورانی است که در آن زندگی می‌کنیم. اگر کسی به غلام تاجگردون توهینی می‌کند، یک نفر در مرکز استان و یا کهگیلویه احساس تکلیف می‌کند که از این فرزند خاکش دفاع می‌کند. الزامی نیست که برادر تنی‌اش از وی دفاع کند. تمام پروژه‌ها و اعتبارات و همه را بزارید کنار هم، یک‌لحظه این روحیه به‌اندازه کل این ثمرات است. این‌ها در کنار هم معنا دارد.

نماینده گچساران و باشت ادامه داد: اگر امشب می‌بینید که ما در کنار هم نشسته‌ایم و در خصوص کارمان صحبت می‌کنیم ثمره یکسری ازخودگذشتگی است؛ که در مرکز استان چه بسیار انسان‌هایی باید از خود بگذرند تا یک همزیستی خوب را درک کنیم. پروژه و عمران جای خود اما اصلاح رفتارهای ما هم جای خود دارد.

عزت بویراحمد این است که احساس کند که باباکلان و کهگیلویه نیز خاک خودش است/ چه کسانی ناراحتند؟

غلامرضا تاجگردون با اشاره به عزت بویراحمد بیان داشت: در دوره قبل و در حوزه انتخابیه‌ام نیز عرض کردم که عزت بویراحمد به این است که افتخار کند که غلامرضا تاجگردون فرزند خودش است. عزت بویراحمد این است که احساس کند که باباکلان و کهگیلویه نیز خاک خودش است. عزت همگان ما در این فرهنگ و این رفتار است؛ اما چه کسانی از این موضوع و این وادی ناراحت می‌شوند؟ چه کسانی از این نوع رفتار آزرده‌خاطر می‌شوند؟ کسانی که از مقابله با این رفتار نان کسب کرده بودند. برای خودشان مال‌ومنال و مقام کسب کرده بودند. قطعاً از همراهی و همدلی آزرده‌خاطر می‌شوند. اصلاً ناراحت نمی‌شوند که چرا گچساران چهار بانده دارد و آنجا ندارد، خیر! این ظاهر امر است؛ و این ظاهر امر است که گچساران چهار بانده و بلادیان (خیابان) دارد و ما نداریم. آن‌ها این همسویی هستند. آن‌ها نگران این‌اند که اگر کسی به من تعرض کرد، صدایی از باشت برنمی‌آید اما از همین‌جا (بویراحمد) برمی‌آید.

تاجگردون بابیان اینکه برخی خواص از این موضوعاتی که گفتم ناراحت هستند، افزود: بعضی‌اوقات که فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب را در خصوص رفتار خواص در رابطه با امور کلان کشور که گوش می‌دهم به این نکته دقت می‌کنم که چگونه خواص موجب می‌شوند که یک کشور و یک ملت به خطا بروند یا چگونه موجب می‌شوند که یک ملت عزت پیدا کنند و از بحران‌ها عبور کنند. مهم این است که درکمان را به کجا هدایت کنیم. چه خواص سیاسی، چه اقتصادی، چه خواص قومی و صنفی این را بدانند که خواص درصورتی‌که بتواند عزت قوم و صنفش و کسب‌وکارش را بالا بکشد، خواص معتبر است. ما در شرایطی می‌توانیم خود را خواص معتدل بنامیم که میانگین تراز جامعه‌مان باشیم و نه اینکه از بالا به جامعه نگاه کنیم.

عمر و حیات مدیران به خدمت برای مردم است

تاجگردون با خطاب قرار دادن مدیران حاضر در این جلسه گفت: مدیران محترم، حیاتتان (عمر مدیریتتان) به خدمت است،. حیاتتان به چهره‌های سیاسی نیست بلکه به خدمت به مردم جامعه است که این نکته را به‌عنوان برادر کوچکتان عرض می‌کنم. این گچساران و باشت ما، موتورش{توسعه} نباید خاموش شود. چه با تاجگردون و چه بی تاجگردون. پروژه نباید معطل باشد و با چنگ و دندان باید کارکرد.

حکایت برنو و بالا بردن افق دید

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با ذکر خاطره‌ای اظهار داشت: چند وقت پیش در یک روستا می‌خواستم یک بحث مدل توسعه‌ای را بیان کنم و می‌خواستم عرض کنم که در یک مدل توسعه‌ای شما هدف را چگونه تعریف می‌کنید و متناسب با آن هدف، پارامترها و فاکتورهای متعدد را به‌گونه‌ای کنار هم بگذارید که به آن هدف آتی برسید… حالا اگر من بخواهم در یک روستا از چنین مباحثی را مطرح کنم آن‌ها خسته می‌شوند. تفنگ برنو را برای آن‌ها ترسیم کردم. چراکه در تاریخ منطقه، از برنو در همه‌چیز (در لفظ و بیان) استفاده می‌کردند. بنده آمدم نظریه و فکر توسعه را در یک واژگانی به کار بردم که مردم راحت‌تر با برنامه‌هایم انس بگیرند. از برنو و برد تفنگ برنو صحبت کردم و گفتم، افق و برد آن را بالا ببرید و بعد تیراندازی کنید. طرف نمی‌فهمد و می‌گوید دوران برنو گذشت…

برای سی سخت، دنا و لنده…

تاجگردون با اشاره به عقب‌ماندگی‌ها و نیز کمبودها گفت: برای حاکمیتِ تلاش و کار و برای بهبود زندگی مردم باید برنامه داشته باشیم و مدیران محترم استان در هر گوشه‌ای از استان که احساس می‌کنید که باید کار شود تا هسته وجودی خودش را نشان دهد، از هیچ کوششی دریغ نکنید.

تاجگردون در این بخش از اظهاراتش ادامه داد: اگر احساس می‌کنید سی سخت و دنا را باید با توجه به دنای سرافراز و عظیم نگه‌داریم و از بن‌بست نجاتش دهیم باید یک کار بایسته انجام دهیم. اگر لنده را می‌خواهیم از بن‌بست نجات دهیم باید یک کار بایسته کرد. اگر گچساران بدون نفت را می‌خواهیم ترسیم کنیم باید بدانیم که چه‌کاری می‌خواهیم بکنیم.

در سال ۹۹؛ جرقه‌های گچساران بدون نفت زده خواهد شد

هشت سال پیش این را درباره شهرم گفتم. از سال ۹۹ جرقه‌های بدون نفت زده خواهد شد؛ یعنی گچساران باید بداند که بدون نفت هم می‌شود زندگی کرد؛ یعنی دشت امامزاده جعفر و خان احمد وقتی از هکتار زمینش ۷۰۰-۸۰۰ کیلو گندم برداشت می‌کند من می‌فهمم که نمی‌تواند زندگی کند ولی وقتی معدل برداشتش به پنج‌تن برسد، میدانم که می‌تواند نان بچه‌هایش را تأمین کند؛ یعنی اگر نفتی هم نباشد می‌تواند نانش را تأمین کند و دستمان را دراز نمی‌کنیم و کل استان باید به این موضوع فکر کند.

خطاب تاجگردون به کسانی که بر علیه اش به مراکز نظارتی کشور، صدها نامه فرستادند

راه پیشرفت ما و خاک ما در عزت استانمان است. در عزت این نام و این خاک است. وقتی می‌گویم که اعتبارات استان به سه درصد میانگین کل کشور رسیده است این حقش است. بعضی از هم استانی‌ها و همشهریان عزیز که نسبت به من لطف دارند و این‌گونه احساس تکلیف می‌کنند و مأموریت الهی و اصولی خود را در این می‌بینند که برای مملکتشان سینه‌چاک می‌کنند و شبی ده و صد نامه علیه بنده به مراکز نظارتی کشور می‌فرستند و نقطه اوج تخریب غلامرضا تاجگردون را در این می‌بینند که ایشان پارتی‌بازی کرده و اعتبارات زیادی به کهگیلویه و بویراحمد وارد کرده و… وقتی آن عزیزان (نهادهای نظارتی) آن نامه‌ها را جلوی بنده می‌گذارند و هنر من این است که به مسئولین نظارتی و ملی عرض کنم که این حق مردم بوده که اعتبارات ۳ درصدی را به آن بدهیم تا قسمتی از عقب‌ماندگی نسلی، عقب‌ماندگی که به دلایل متعددی بوده است را جبران کنیم. این را غلامرضا تاجگردون به همراه سایر نمایندگان استان باافتخار میگویم که مسئولین ملی کشور این را قبول دارند که باید بیش از این به استان باید خدمت کرد و بیش از این باید به استان اعتبار داده شود و این مایه افتخار ماست.

با همین فرمان و با حذف عیب‌ها پیش می‌رویم

تاجگردون در جملات پایانی خود گفت: با همین فرمان و با یک تفاوت و آن‌هم با حذف عیب‌ها پیش می‌رویم و پدال گاز را بیشتر فشار می‌دهیم و سرعت را ادامه می‌دهیم و یک‌چیز بیشتر باشد و آن یک‌چیز همت است. همتی که مردم و مسئولین و خاصه نخبگان و کارشناسان باید داشته باشند. به‌عنوان برادر کوچک شما و کسی که نزدیک ۸ سال وکیل شما بوده عرض می‌کنم که افقتان را بهتر نگاه کنید. همتتان را بیشتر کنید و خللی در اراده‌تان شکل نگیرد. آینده فرزند، استان و میهنتان را ببینید. گذشته‌ها آمدند و رفتند و ما هم می‌رویم اما آنچه می‌ماند این است که آیا من درست ‌کار کردم؟ آیا من درست تصمیم گرفتم؟ آیا باهم درست دست‌به‌دست هم دادیم برای این خاک آباد یا نه؟…/کبنا

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313416
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  یه خرده کوتاه بیو …..😙

 2. مهدی گفت:

  ضعیف بودن نماینده بویراحمد و دنا باعث شد که اقای تاج گردون در هشت سال گذشته اینچنین بتازد و اعتبارات ملی و استانی را برای گچساران و باشت مصادره کند ؛ نگاهی اجمالی به تقسیم اعتبارات صندوق توسعه ملی و بودجه های جاری و عمرانی استان نشان دهنده واقعیت فوق است ،

 3. ناشناس گفت:

  مگه دادستانی نگفت حضور مدیران دولتی در جلسات انتخاباتی جرم است؟
  این مدیران و هر کسی که طالب مقام و ریاست است , باید تذکر جدی داده شود

 4. سیده مریم گفت:

  با سلام خدمت بزرگ مرد استان با دل وجان حمایتت میکنیم

 5. عطب اله بهشت یاسوج گفت:

  سلام بر‌تو که وجودت نعمت‌ و ارزش برای این‌مملکت بوده و خواهد بود.

دیدگاه شما