دوشنبه 25 نوامبر 2019 - 12:41

ثبت درخواست بسته حمایتی فقط با شماره تلفن سرپرست خانوار

سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی دولت حتما باید سیم‌کارتی به نام خودشان تهیه کنند.

به گزارش بویرنیوز، مسئول روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از واریز نوبت سوم بسته حمایت معیشتی دولت، یکی از بیشترین پرسشی که شهروندان مطرح کرده اند، تکلیف ثبت درخواست افرادی است که شماره تلفن به نام سرپرست خانوار نیست.

باقرپور افزود: سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی در صورت نداشتن سیم‌کارت تلفن همراه به نام خودشان حتما باید سیم‌کارتی برای خوشان و به نام خودشان تهیه کنند و هیچ راه دیگری برای این کار وجود ندارد.

وی با اشاره به سامانه شاهکار (این سامانه وظیفه احراز هویت سرویس‌هایی از قبیل سیم کارت‌ها، خطوط ثابت تلفن و اشتراک‌های اینترنت، SAP و PAP، Mobile Wi-Fi را بر عهده دارد و در راستای هدف افزایش امنیت تولید شده است) باقر پور گفت: با استفاده از این سیستم، کار تطابق شماره موبایل با کد ملی سرپرستان خانوار انجام می شود و این گونه می‌توان مطمئن شد که مبلغ بسته حمایتی به حساب شخص سرپرست واریز شده است.

همچنین کامران اصغری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت تقاضای حمایت معیشتی در چهار مرحله مختلف انجام می‌شود، اظهار کرد: تمام سرپرست خانوارها که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده‌اند و خود را واجد شرایط می‌دانند، می‌توانند از امروز ۳ آذرماه درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* (باید کدملی و شماره همراه اعلام شده بنام سرپرست خانوار باشد) ارسال کنند و در مدت ۲۴ ساعت برای آن‌ها کد رهگیری ارسال می‌شود.

وی دریافت پیامک شمول یا عدم شمول و راهنمایی ثبت درخواست در سامانه حمایت همراه با کد رهگیری یا شماره حساب ظرف ۲۴ ساعت و مراجعه به سامانه (hemayat.mcls.gov.ir) را از مراحل درخواست بسته حمایتی اعلام کرد و گفت: ثبت درخواست با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری یا شماره حساب یارانه از روز سه شنبه ۵ آذرماه آغاز می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه اطلاعات خانوار و اعلام نتیجه نهایی ظرف ۲۰ روز بررسی و از طریق پیامک اطلاع داده می‌شود، خاطرنشان کرد: پرداخت بسته حمایتی هر دوماه در نوبت‌های بعدی در صورت مشمول شدن از اول دی ماه جامانده‌های ثبت نام یارانه و محذوفین سال‌های گذشته به صورت سامانه‌ای ثبت‌نام می‌شوند.

اصغری ادامه داد: محذوفین یارانه در سال جاری بعد از رفع شدن مشکل اینترنت می‌توانند اعتراض خود را از طریق سامانه yaraneh۱۰ پیگیری کنند.

وی درباره انجام فرآیند رسیدگی به صورت غیرحضوری یادآور شد: با توجه به اینکه تدابیر لازم برای بررسی غیرحضوری درخواست متقاضیان درنظر گرفته شده است، نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ها و زیر مجموعه‌های آن نظیر سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان بهزیستی، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و سایر نهادها مانند استانداری، فرمانداری، بخشداری و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیست.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313388
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. بهروز خانگاهی گفت:

    نه اینترنت درست وحسابی فعال است ونه سایت وزارت کار ورفاه پس چطور مردم به شما اطلاع بدهند که حقشان ضایع شده من الان چند روزه تلاش میکنم این فرم تبت درخواسته سبد حمایتی را پیدا کنم وپر کنم که موفق نمیشم گفتید حسابهای بانکی را بررسی میکنید من اجازه میدم بروید هربانکی که دلتون میخواد حسابهای منو بررسی بکنید شما اگر راست میگید میتونید با کد ملی مردم که دردستتون هست حسابها را بررسی بکنید دیگه لازم نیست به ناحق این پول ناچیز را هم خودتون بخورید کد ملی من ۲۸۵۱۲۴۲۱۳۱ وشماره موبایتم ۰۹۱۴۸۵۵۲۸۳۸ میباشد بررسی کنید

دیدگاه شما