شنبه 23 نوامبر 2019 - 10:42

انتقاد تند آیت الله ملک حسینی از مسئولان: دست از بی حرمتی کشیده و با مردم صادقانه سخن بگویید

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: آشوبگران و فریب خوردگان با لشکرکشی خیابانی و خسارات به اموال عمومی حرمت مردم را شکستند و بی‌ادبی را از حد گذراندند.

به گزارش بویرنیوز، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی اقتدار و امنیت با اشاره به اینکه بحث در زمینه تبعات مثبت و دلایل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین باید توسط متخصصان امر صورت گیرد، اظهار داشت: مردم یاسوج امروز با حضور پرشور و شعور خود مجدد با دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند که این اراده، عرم و عزت ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از فرصت به دست آمده برای ایجاد فتنه سوء استفاده کردند، عنوان کرد: آشوبگران  و فریب خوردگان با لشکرکشی خیابانی و خسارات به اموال عمومی حرمت مردم را شکستند و بی‌ادبی را از حد گذراندند و شرارتی نفوذ کرد که شایسته ایران و ایرانی نبود جزای آن‌ها کف دست خود و اربابابشان گذاشته می‌شود.

ملک‌حسینی ابراز کرد: انقلاب اسلامی بر مدار توحید، حریت، عدالت اجتماعی و رفاه عمومی بوده و هرکجا حرکت به سوی این آرمان‌ها باشد انقلاب مسیر خود را درست انتخاب کرده و خداوند متعال آن را به فتح و پیروزی خواهد رساند.

وی تصریح کرد: این را می‌دانیم و می‌فهمیم هرگاه کسانی پست‌ها و مسئولیت را به دست گرفتند و از مسیر آرمان‌ها و اطاعت از فرامین ولی فقیه خارج شدند خود را محکوم به شکست کرده و هم سبب شدند انقلاب در بخش‌ها و برهه‌های به موفقیت دست نیابد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: این را می‌دانیم و قرآن به ما آموخته و هرگاه خدا و دین خدا را یاری کنیم خدا یاری‌مان می‌کند و پیروزی از آن کسی بوده که مورد نصرت خدای متعال است.

ملک حسینی تصریح کرد: مردم و برخی اندیشمندان پرسش و انتقاد داشتند که این مهم جزو حقوق آنان است و کسانی در کف جامعه شامل فقرا، بیکاران و کسانی که رنج مشکلات اقتصادی را چشیده بودند، اعتراض کردند که این اعتراض نیز حق انسان‌هاست و اگر ما داعیه جمهوریت داریم باید حق سئوال و حق انتقاد و اعتراض را برای مردمن باور داشته و خود این فضا را برای آنها ایجاد کنیم.

وی با انتقاد از عملکرد احزاب سیاسی در چنین مواقعی بیان کرد: فعالان احزاب در این گونه مواقع باید با عمل به قانون نقش خود را ایفا کنند ولی گویا این احزاب را فقط برای فردای خود و مقام و ریاست می‌خواهند در حالی بیداری و هوشیار کردن مسئولاتن در مناسبت‌های مختلف رسالت آن‌ها است.

ملک حسینی تاکید کرد: هیچ حکومت و نظامی هرگز اجازه اغتشاش و فتنه به کسی نمی‌دهد خاصه اگر نا آرامی‌ها ریشه در اندیشه دشمنان، تحریک و حمایت مالی دشمنان داشته باشد و در واقع هیچ حاکمیت و مردمی نخواهند پذیرفت و در برابر آن به هر قیمتی می‌ایستند و درود بر مردم ایران که ایستاده و نشان دادند که اجازه اغتشاش و فتنه را به دشمن نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر دشمن آرامش و امنیت مردم را چند روزی سلب کرد که مسئولان باید طبق وظیفه از مردم عذرخواهی کنند، اظهار داشت: اما بسیاری از جمله نیروهای نظامی و امنیتی به وظیفه خود عمل کردند و شب و روز بیدار بودند تا مردم آرام باشند.

ملک حسینی با طرح این پرسش که چرا عده‌ای زبان به اعتراض و اغتشاش گشودند تا دشمن موج سواری کند، تصریح کرد: بی اعتمادی مردم به حاکمیت و اضطراب مردم نسبت به آینده از مهمترین دلایل این مهم بوده است که باید برای آن فکری کرد زیرا اگر اعتماد به مسئولان نظام بود هرگز زبان به اعتراض باز نمی‌شد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تبعیض بی‌اعتمادی می‌آورد، گفت: مردم با توجه به برخی تجربه‌های گذشته احساس می‌کردند با افزایش قیمت بنزین باید منتظر تورم افسارگسیخته و مهارناشدنی باشند و مردم احساس می‌کنند دولت باید با اقتدارش و مسئولان تقنینی و قضاوتی با اندیشه و قاطعیت خود بتوانند مفاسد متاخر در این تصمیم را مهار کنند.

ملک حسینی با اشاره به اینکه مردم نسبت به آینده نیز ابهام داشته و بی اعتماد هستند، خاطرنشان کرد: مردم گاه تجربه افزایش قیمت‌ها به صورت نامعقول را دارند و کم اعتقاد شده و گاه وقتی برخورد موردی و مقطعی با 4 کاسب مظلوم شده و اما دیگران رها شدند کم اعتماد شده‌اند.

وی عنوان کرد: گاه تجربه دیر خیزی و کند خیزی در مبارزه با فسادها که منجر می‌شود گاه برای این که وانمود کنیم ما مبارز با فساد هستیم جیغ و داد می‌کشیم در حالی دیرخیزی نظارتی و قضاوتی سبب بی اعتمادی مردم شده است.

ملک حسینی با تاکید بر اینکه با اصلاح قوانین و افراد باید مردانه به جنگ فساد رفت، ادامه داد: مردی با حقوق بازنشستگی و داشتن چند جوان بیکار در خانه و داشتن شکم گرشنه باید مضطرب باشد و نباید با مردمی که در صحنه‌های مختلف همراه انقلاب اسلامی هستند ناصادقانه برخورد شود.

ملک حسینی از برخی مسئولان خواست تا دست از بی حرمتی کشیده و با مردم صادقانه سخن بگویند، اظهار داشت: واقعیت را با مردم در میان بگذارید تا دشمن با ایجاد فتنه بهره برداری نکند.

وی تاکید کرد:اعتراض حق زخم خورده‌ها بوده چرا می‌ترسید باید جامعه را به این بلوغ رساند که در یک فضای آرام انتقادها خود را بیان کرده و اجازه ندهید منافقین، غربی‌ها و سعودی بر موج سوار شوند و مهار گرانی و درست قیمت باید اتفاق بیفتند و با تصویر نشان دادن با شعور مردم بازی نکنیم.

ملک حسینی گفت:ممکن است اینها در یک نوع اغتشاش نرم وارد شوند، اغتشاش سخت را دشمن رقم زد و نیروهای نظامی و انظامی مردانه از حق مردم دفاع کردند، مردم قدرشناس این زحمت ها هستند اما اتفاقاتی در کشور افتاد، فردا ممکن است به دروغ کسانی را فتنه گر بدانند و به نام گران فروشی فتنه به‌پا کنند و در انتخابات با دروغ و تهمت فتنه دیگری علیه ایل‌ها و طوایف رقم بزنند.

وی تصریح کرد: مسئولان قضایی و انتظامی برای اغتشاش نرم برنامه داشته باشید و اجازه ندهید فردای فتنه در روز پسافتنه، فتنه دیگری رقم بخورد و فتنه دروغ کمتر از فتنه کور نیست.

ملک حسینی تاکید کرد: مردم انتظار دارند قانون بدون سلیقه در زمینه تمامی فتنه گران و اشرار اجرا شود و تاوان خسارات را باید بدهند و جریمه‌ها به مقیاس جرم‌ها باشد، آیت الله رئیسی بارقه‌های امید را در دل مردم روشن کرده است، بگذارید در تمام شهرها با این اشرار به شکل یکسان برخورد و مبادا بین کسانی به خانه‌های مردم و اماکن عمومی حمله بردند و کسانی که گاهی شعار دادند یکسان برخورد شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313246
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما