پنجشنبه 23 آبان 1398 - 10:08

برقراری آتش‌بس بین جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی

منابع مصری مسؤول اعلام کردند، توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی در غزه از ابتدای امروز (پنج‌شنبه) تحت نظارت مصر منعقد و اجرایی شد.

به گزارش بویرنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، به دنبال تلاش‌های مصر و با تایید گروه‌های فلسطینی از جمله جنبش جهاد اسلامی توافق آتش‌بس حاصل شد.

همچنین منابع به قدس پرس گفتند، در سایه موافقت گروه‌های فلسطینی و جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر برای توقف درگیری‌ها، حفظ ماهیت مسالمت‌آمیز تظاهرات بزرگ “بازگشت”، موافقت اسرائیل با پیشنهاد مصر در زمینه توقف درگیری‌ها و ترورها و نیز توقف تیراندازی به تظاهرکنندگان در تظاهرات بازگشت موافقت شد آتش‌بسی از ساعت پنج و نیم بامداد امروز اجرایی شود.

به این ترتیب بعد از شهادت ده‌ها فلسطینی و زخمی شدن ۱۰۰ تن در دور جدید حملات صهیونیست‌ها که از صبح روز سه‌شنبه شروع بود، رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی با درخواست مصر مبنی بر اجرایی کردن آتش‌بس از امروز موافقت کردند.

قبل از این محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی گفته بود، جهاد اسلامی سه شرط برای پذیرش آتش‌بس با اسرائیل دارد.

بنا بر اظهارات الهندی، شروط جهاد اسلامی توقف سیاست ترور رهبران این جنبش، توقف هدف گرفتن تظاهرات “بازگشت” و پایبندی به تعهد درباره پایان محاصره غزه است.

وی به الجزیره گفت، اگر اسرائیل به درخواست‌ها پاسخ مثبت ندهد جنبش جهاد اسلامی به همراه دیگر گروه‌های مقاومت به حملاتش ادامه خواهد داد.

در این راستا، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز شب گذشته با اشاره به وجود مذاکراتی برای دستیابی به آتش‌بس بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی تاکید کرده بود، جنبش جهاد اسلامی سه شرط برای موافقت با آتش‌بس گذاشته است.

النخاله همان شروط مطرح شده از سوی الهندی را تکرار کرده و گفته بود: ما پیش‌نویس آتش‌بس را تدوین کردیم و انتظار می‌رود اسرائیل به زودی به آن پاسخ دهد.

زیاد النخاله
این رهبر مقاومت فلسطینی ادامه داد، همه احتمالات مطرح است و ممکن است جنگ برای مدتی طولانی ادامه یابد و این به موضع‌گیری اشغالگران بستگی دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: توافقاتی قدیمی با اسرائیل درباره پایبندی به آتش‌بس وجود دارند اگر اسرائیل هر بند را نقض کند ما به آن پاسخ خواهیم داد.

النخاله گفت، دعوت‌هایی را از قاهره بعد از هدف گیری تل‌آویو دریافت کرده اما هیچ تمایلی برای رفتن به قاهره ندارد بلکه آمادگی ادامه و هدایت جنگ طولانی را دارد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313007
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما