یکشنبه 3 نوامبر 2019 - 23:16

اتمام حجت کلانتری با مدیران کهگیلویه و بویراحمد/فعالیت های جانبدارانه در انتخابات مساوی برکناری است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران دولتی با بیان اینکه در انتخابات مجلس حق جانبداری از هیچ کاندیدایی را ندارند گفت: اگر مدیری به تکالیف قانونی خود عمل نکند حتی اگر کاندیدایش برنده شود یک هفته نمی‌ماند و تخلف هم در پرونده‌اش ثبت می‌شود.

به گزارش بویرنیوز، حسین کلانتری در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از اتفاقات خوب پیش آمده در استان که مربوط به خدمات دانشجویان پژوهشگر و محقق و اساتید پرتلاش و کارکنان دانشگاه یاسوج بوده رتبه دوم این دانشگاه در بین 40 دانشگاه کشور است که جای تقدیر دارد.

وی در رابطه با مشکلات دانشگاه یاسوج افزود: از دانشگاه انتظار داریم خودشان دست به‌کار شده و برای برطرف کردن مشکلات طرح بدهند و مطالعات علمی با رعایت همه اصول و متناسب با منابع داشته باشند و مدیران استان هم موظف هستند در این زمینه با دانشگاه همکاری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید دانشگاه‌های استان را تقویت کنیم، از دستگاه‌های اجرایی خواست طرح‌های مطالعاتی خود را به دانشگاه‌های مختلف با محوریت دانشگاه یاسوج دهند تا از ظرفیت علمی دانشگاه استفاده شود و جایی که نیاز است هم دانشگاه یاسوج با سایر دانشگاه‌ها کار مشترک انجام دهد.

کلانتری به برخی ظرفیت‌های قانون بودجه اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان بحث تهاتر و تبصره‌های مختلف قانون بودجه را جدی بگیرند و توجه داشته باشند که ما گزارش عملکرد دستگاه‌ها را می‌گیریم و متناسب با آن از دستگاه‌های موفق تجلیل می‌کنیم.

وی به هفته پدافند غیرعامل اشاره داشت و عنوان کرد: برنامه‌های این هفته صرفا حفظ ظاهر، عکس و فیلم نباشد بلکه با این نگاه باشد که در صورت وقوع هر رخدادی، سرعت عمل لازم داشته باشیم که یک آمادگی بسیار جدی لازم است و دستگاه‌های موفق در این زمینه نیز در سطح استان و کشور تجلیل می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان ابراز کرد: وزیر جهاد کشاورزی در این سفر با صدها نفر از گروه‌های مختلف مردم شامل کشاورزان و دامداران دیدار داشت و به مسائل آنها رسیدگی کرد.

بیشتر بخوانیدرحمانی‌فضلی: نباید اجازه دهیم، حتی حق یک نفر در انتخابات تضییع شود
آمار نهایی آرای ثبت شده انتخابات افغانستان اعلام شد؛ تیم‌های انتخاباتی اعتراض دارند
نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم بررسی شد
کلانتری از دستگاه‌های استانی خواست در زمینه ابلاغ دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها به دستگاه‌های شهرستانی به روز باشند و ادامه داد: در صورت وقوع سیل کسی از ما نمی‌پذیرد خسارت‌های سیل‌های قبلی را داشته باشیم چون این تجربه را داریم و دیگر نباید غافلگیر شویم بنابراین از هیچ دستگاهی نمی‌پذیریم که در صورت وقوع سیل مجددا همان خسارت‌ها رخ دهد.

وی به انتخابات پیش‌رو اشاره و عنوان کرد: تکلیف و وظیفه ما این است که انتخاباتی در سلامت، امنیت و با امانتداری بالا، فضای رقابتی و مشارکت چشمگیر برگزار کنیم که این حق‌الناس است و هیچ ابهامی در این زمینه وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: باید برای همه جریانات و گروه‌ها چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب فضای رقابتی عادلانه ایجاد شود و ما باید بستر لازم برای مشارکت حداکثری را فراهم کنیم زیرا مشارکت بالا، حفاظت از خون شهدا و تو دهنی به دشمنان است.

کلانتری از مدیران خواست اگر جایی شائبه اتهام به جانبداری از کاندیدای خاصی وجود دارد دوری کنند و گفت: مدیری که در این زمینه درست عمل کرده و از هیچ کاندیدایی جانبداری نکند حتی اگر کاندیدایی برنده شود و خواسته‌اش برکناری آن مدیر باشد این اتفاق نمی‌افتد ولو اینکه من در این استان نباشم زیرا مدیر امانت‌دار باید در سمت خود باقی بماند.

وی عنوان کرد: ما گزارش دقیق و مستند از مراجع قانونی و مسئول دریافت می‌کنیم و اگر مدیری به تکالیف قانونی خود عمل نکرده باشد حتی اگر نماینده‌اش برنده شود ایمان داشته باشید که یک هفته نمی‌ماند و تخلف هم در پرنده‌اش ثبت می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران دستگاه‌های دولتی با تاکید بر اینکه حق جانبداری از هیچ کاندیدایی را ندارید، گفت: از این به بعد ستاد انتخابات استان با همکاری دستگاه‌های مسئول تحرکات را رصد می‌کنند و از ستاد انتخابات هم می‌خواهیم با فرمانداران همکاری دقیق داشته باشد تا بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

کلانتری با اشاره به اینکه دهم آذرماه آغاز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی است، از مدیران خواست هیچ کاندیدایی را در هنگام ثبت‌نام همراهی نکنند و تاکید کرد: به هیچ عنوان نمی‌پذیریم کاندیدایی ثبت‌نام کرده و هیئتی همراه او باشد و به من گزارش دهند که دو تا از مدیران تو همراه این هیئت بوده است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=312313
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. بزب گفت:

    جهت اطلاع بویرنیوز

دیدگاه شما