شنبه 21 سپتامبر 2019 - 10:15

افتتاح و کلنگ زنی ۳ طرح کشاورزی در شهر سی سخت و روستای کوخدان + تصاویر

با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و برخی از مدیران شهرستان دنا ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی ۳ طرح کشاورزی در شهر سی سخت و روستای کوخدان از توابع این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد .

به گزارش بویرنیوز به نقل از فصلی نو ، فرماندار دنا در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: بنا به ضرورت توسعه کشاورزی امروز طرح آبیاری تحت فشار باغات روستای کوخدان کلنگ زنی شد .

علی یار علی پور گفت: این طرح شامل اجرای خط انتقال و شبکه آبیاری تحت فشار قطره ای روستای کوخدان است .

علی پور ادامه داد : سطح تحت کنترل این طرح ۳۰۰ هکتار است که برای ۶۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد کرد .

وی با اعلام اینکه اعتبارات این طرح از محل اعتبارات ملی استانی است بیان کرد : میزان اعتبار این طرح ۷ میلیارد ریال است که سهم آورده کشاورزان نیز ۷۲۰ میلیون ریال است .

سرپرست فرمانداری دنا در ادامه در خصوص طرح تولید و بسته بندی میوه خشک شهر سی سخت با برند بریکه گفت : ظرفیت این طرح ۵۰۰ تن است که از محل اعتبارات توسعه ملی تامین اعتبار شده است .

علی یار علی پور اشتغال زایی مستقیم این طرح را ۱۰ نفر اعلام کرد و گفت : میزان اعتبار این طرح ۵ میلیارد ریال است و سهم آورده سرمایه گذار نیز ۳ میلیارد بوده که امروز مراسم بهره برداری از این مرکز تولیدی برگزار شد .

علی پور در خصوص کلنگ زنی طرح پرورش قارچ دکمه ای شهر سی سخت گفت: امروز طرح پرورش قارج دکمه ای نسه کوه سی سخت نیز با ظرفیت ۲۰۰ تن در سال کلنگ زنی شد .

وی اضافه کرد: میزان اعتبار این طرح ۴۰ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار شده است و سهم آورده سرمایه گذار این طرح ۸ میلیارد ریال بوده است .

علی پور میزان اشتغال زایی این طرح را ۱۲ نفر اعلام کرد .

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=310417
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    کم کم شهرستان دنا داره رنگ و روی پیشرفت میگیره

دیدگاه شما