دوشنبه 16 سپتامبر 2019 - 8:00

ثبت رکورد جدید طناب‌زنی جهان توسط ورزشکار یاسوجی +عکس

ناصر احمدی، ورزشکار امدادگر یاسوجی هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد عصر روز یکشنبه، 25 شهریور ماه با 34 سال سن، با ثبت رکورد جهانی طناب زنی، ۱۶۰۹ متر در حال دویدن را در زمان ۶ دقیقه و۳۰ ثانیه، به اسم خود به ثبت رساند.

به گزارش بویرنیوز، این رکورد زنی با حضور مسئولان ورزشی استان و جمعی از ورزشکاران، در ورزشگاه ۱۵ هزارنفری یاسوج، برگزار شد.

“ناصر احمدی” در حاشیه این مراسم رکورد زنی به خبرنگار ایسنا گفت: دارای 34 سال سن، عضو تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان و رئیس طناب زنی هئیت ورزش های همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی افزود: تا پیش از این رکود طناب زنی به نام یک ورزشکار کانادایی با هفت دقیقه ثبت شده بود که امروز توانستم این رکورد 1609 متر را در 6 دقیقه و 30 ثانیه به نام خودم به ثبت جهانی ایمارو رسانده ام.

احمدی ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان ورزش و جوانان استان جهت همکاری این رکورد زنی تصریح کرد: تاکنون دو رکورد ملی طی کردن 10 کیلومتر طناب زنی به مدت 45 دقیقه و 21کیلومتر طناب زنی به مدت یک ساعت و 45 دقیقه را به ثبت رسانده ام.

همچنین”حمید قلی زاده”، بنیانگذار و ریاست سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان(ایمارو) نیز به خبرنگار ایسنا گفت: این سازمان را 6 سال است که تاسیس کرده ام و تا کنون در 104 کشور نمایندگی راه اندازی کرده ایم.

وی افزود: بیش از 1500 رکورد تاکنون در سراسر دنیا به ثبت رسیده است. همچنین انجمن ثبت رکوردهای ورزشی دانشگاههای کشور از سال گذشته در دانشگاه پیام نور راه اندازی کرده ایم.

قلی زاده اظهارکرد: برخی از کمپانی های خارجی با ثبت رکوردهای ورزشکاران ایرانی ارز کلانی را از کشور خارج می کرد و به دفتر مرکزی اش در کشور امارات خروج می کرد.

ریاست سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان(ایمارو) خاطرنشان کرد: ایمارو را در ایران رایگان اعلام کرده ام و ثبت رکوردهای کشور، آسیا و جهان رکوردهای ایرانی ها را رایگان انجام می دهیم و در دانشگاههای کشور در حال گسترش ثبت رکورد هستیم.

قلی زاده تصریح کرد: ایمارو تلاش دارد که از ورزشکاران و استعدادهای ایرانی حمایت کند تا بتوانیم ایران را پایگاه ثبت رکورد جهان کنیم و ارز آوری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ناصر احمدی توانست یک رکورد کشوری در انجمن رکورد دانشگاه پیام نور کشور به ثبت برساند و همچنین یک رکورد جهانی سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان به ثبت برساند.

ریاست سازمان جهانی ثبت رکوردهای ورزشی جهان(ایمارو) بیان کرد: این رکورد تاکنون در سازمان ایمارو ثبت نشده بود و براساس بررسی های صورت گرفته رکوردهای قبلی حدود هفت دقیقه است که آقای احمدی طناب زنی 1609 متر را در 6 دقیقه و 30 ثانیه به ثبت رساند و رکورد جهانی سازمان ایمارو به نام خود ثبت کرد.isna

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=310156
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    احسنت بر مردان بی ادعا ،دلاور و نستوه که باعث افتخار استانی

دیدگاه شما