چاپ این برگه

مرگ روزانه مردم کهگیلویه و بویراحمد در تصادفات/آیا جان مردم استان بهایی برای مدیران راه کشور ندارد؟

طبق گفته مسوولان مرتبط با ترافیک، اقدام لاک‌پشتی در رفع نقاط حادثه‌خیز کهگیلویه و بویراحمد انجام می‌شود.

به گزارش بویرنیوز، جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد امروزه به دلایل مختلف یکی از جاده‌های ناامن به شمار می‌رود که روزانه خبرهای بدی از تصادفات منجر به وفت و خسارت شدید شنیده می‌شود.

هر صبح بلا استثنا اخبار مربوط به تصادفات خونین توسط اورژانس و پلیس در فضای مجازی دست به دست می‌شود که یکی از دلایل آن غیر استاندارد بودن جاده‌ها و وجود نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های استان است.

در خصوص نقاط حادثه‌خیز به صورت لاک‌پشتی و کند این نقاط ترمیم می‌شوند و بنا به گفته فرمانده انتظامی استان جای تاسف است که در طول چند سال اخیر تعداد اندکی از این نقاط ترمیم شده‌اند.

به گفته سردار مهدی انصاری در طول 5 سال گذشته تعداد نقاط حادثه‌خیز استان از 95 نقطه تنها به 65 نقطه رسیده که نشان دهنده کندی عملیات رفع این نقاط حادثه‌خیز است.

همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد از معدود استان‌های کشور است که در حال حاضر حتی یک کیلومتر آزادراه ندارد.

به گزارش بویرنیوز، البته که خطای انسانی هم در تصادفات دخیل است اما نبود علائم کافی و در برخی نقاط موانع غیر استاندارد، دست به دست عوامل انسانی داده اند و خود عامل تصادفات شده اند.

در محور یاسوج به اصفهان حوادث بیشتر است و جالب توجه است در برخی نقاط حتی با عریض شدن جاده شاهد تصادفات مرگبار هستیم، نبود جدا کننده استاندارد در این محور و تردد بیش از حد خودروهای شوتی (حامل کالای قاچاق) یکی از عمده ترین دلایل سوانح در این مسیر است که می طلبد برخورد جدی ترین شود.

افزایش نگران کننده تصادفات در محورهای مختلف استان، پای مهرداد کرمی؛ دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد را به ماجرا باز کرد، وی که به شدت از وضع بوجود آمده نگران بود به دستگاه های متولی امنیت راه ها دستور داد تا در یک ماه آینده به وضع موجود سر و سامان دهند.

به گزارش بویرنیوز، استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های بکر و مستعد با سرانه تولید ۲۵ درصد نفت و گاز، ۱۰ درصد آب کشور است، اما نگاه ها به توسعه آن ابدا همراستا با ظرفیت و پتانسیل هایش نیست، می طلبد هم مسئولان استان و مدیران ملی درد مردم را بلند تر فریاد بزنند و مطالبه کنند و هم متولیان ملی خود این مردم شریف و نجیب را آنطور که شایسته است ببینند و به آنها خدمت رسانی کنند.