چاپ این برگه

پاسخ دندان شکن دکتر وکیلی به اظهارات توهین آمیز پناهیان

♦️جناب پناهیان به اسلام ومردم رحم کنید!

دکتر محمد علی وکیلی؛ نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس در یادداشتی در خصوص کلیپ منتشره از حجت الاسلام پناهیان، نوشت:

اخیراً کلیپی از واعظی بدهن پخش شده، که بر منبر علیه نمایندگان ملت درشتی می کند و سعی می‌کند به طرزی که انگار مصنوعی است صدایش را برکشد و نشان دهد که چقدر “اهل درد” است. در این شب‌های عزیز به ایشان توصیه می کنم هماره باید لسان را در دهان به احتیاط چرخاند. در لباس و اجلاس پیامبرِ رحمت و ادب، رعایت این احتیاط صدچندان می شود. اگر این خطیب، وقتی برای مطالعه هم دارد پیشنهاد می‌کنم که برای خواندن نکات مختصر زیر لختی وقت بگذارد و دمی درنگ کند؛

۱- جالب است بدانید هیچ‌گاه طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس رد نشد! تنها نمایندگان به “دو فوریتی بررسی این طرح” رای ندادند. علتش مشخص است؛ در این وانفسای مشکلات، نمایندگان فوریت را به طرح‌های دیگر دادند. دوفوریت درخصوص طرح های اورژانسی صادق است نه هر طرح مهم غیراورژانسی. لذا نمایندگان هیچ گاه با خود طرح مخالفتی نکردند. این همه دادوبیداد و درشتی و زشتی بر منبر پیامبر علیه کاری بود که هیچ گاه انجام نشد! خطیب شهیر با این سطح از آگاهی، زور میزند که رگ و صدایش را کلفت کند!

۲- کدامیک از بزرگان دین تا کنون اینگونه مردم را خطاب کرده اند که جناب پناهیان کرد؟ “غلط می کنید” دیگر چه صیغه‌ای است؟ جناب پناهیان! اگر کمی صدایتان را پایین بیاورید تا بتوانید بشنوید و کمی کمتر منبر بروید تا وقت مطالعه و تعمق بیابید، حتماً درخواهید یافت در مجلس مملکتتان چه می‌گذرد؟ و “رد دوفوریت طرح” را با “رد طرح” اشتباه نمی‌گیرید! به نظرم فرصت این تریبون ها، شایسته طلبه‌هایی است که دقت و صحت را فدای منافع حزبی نمی کنند و زبان و ادبشان به صاحب اصلی این منبر، نزدیکتر است.

۳- به طرز عجیبی نسبت به رای دادن براساس عقیده برآشفته شدید و حمله کردید که “غلط می‌کنید براساس عقیده رای می‌دهید!” واعجبا! به نظرم اصلاً درک صائبی از عقیده ندارید. به قدری آش‌تان شور شده که به گمانم این قسمت را خودتان هم نمی دانید چه گفته اید؟! بازهم می‌گویم شایسته یک طلبه نیست که دقت و صحت را فدای ذوق زدگی برای کوبیدن یک جریان کند؛ می بینید که؛ کارش به چنین گاف هایی می کشد!

۴- بارها و گفته ایم و نوشته ایم که شفافیت دوشرط مهم دارد؛ اول اینکه شفافیت برای همه باشد؛ مثلاً جناب پناهیان هم روشن کند برای این منبرشان و سایر منبرهایشان چه پاکتی دریافت کرده اند. تا بدانیم چند گرفته اند که فحاشی کنند؟! دوم اینکه دامنه پاسخگویی و مصونیت هم روشن باشد؛ مثلاً برعکسِ جناب پناهیان که برای درشتی ها و فحاشی هایش به هیچ کس پاسخگو نیست و کسی متعرضش نمی شود و حتی با این بداخلاقی ها فرصت تریبون هایش هم کمتر نمی شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که فردا به محض اطلاع از رای یک نماینده، امثال جناب پناهیان مردم متدین را علیه نماینده تحریک نکنند و از احساسات مردم متدین سواستفاده نکنند. مانند همین موضوع که منبر و حنجره مصروف تحریک پامنبری ها علیه موضوعی شد که اصلاً واقعیت نداشت!

۵- جناب پناهیان! بدون هیچ توضیحی فقط می‌گویم در خلوت خود کمی فکر کنید، شاید تصمیم گرفتید به اسلام و مردم رحم کنید!

محمدعلی وکیلی
نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

در ادامه فیلم منتشره از سخنان جنجالی پناهیان خطاب به مجلسی ها را می‌بینید:

🔹غلط می کنید شما بر اساس عقاید رای می‌دهید. باید بر اساس کار کارشناسی رای بدهید
🔹ای مجلس شورای اسلامی آدم باش!