چهارشنبه 14 آگوست 2019 - 21:50

مخالفت سازمان جنگل ها با واگذاری پارک جنگلی یاسوج/اصرار استاندار و نماینده بویراحمد برای حضور شرکت نفت در یاسوج

معاون حفاظت سازمان جنگلها و مراتع کشور با واگذاری ۷۵ هکتار از پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت مخالفت کرد و گفت: تاکنون هر جایی از جنگلها و مراتع کشور واگذار شده اتفاقات خوبی در آنجا رخ نداده است.

به گزارش بویرنیوز، اجرای طرح پارک مجتمع تفریحی و رفاهی وزارت نفت در ۷۵ هکتار از پارک جنگلی یاسوج با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد،مشاور وزارت نفت،معاون حفاظت سازمان جنگلها و مراتع کشور،مدیرکل استعدادیابی سازمان جنگلها و مراتع کشور،نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ،نماینده سازمان محیط زیست، فرمانداری و گردشگری بررسی شد.

مخالفت سازمان جنگلها و مراتع با واگذاری پارک جنگلی یاسوج

معاون حفاظت سازمان جنگلها و مراتع کشور با واگذاری ۷۵ هکتار از پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت مخالفت کرد و گفت: تاکنون هر جایی از جنگلها و مراتع کشور واگذار شده اتفاقات خوبی در آنجا رخ نداده است.

افراسیابی با بیان اینکه بر اساس ماده ۳ نمی توانیم این مکان را واگذار کنیم افزود: هر نقطه از استان که به لحاظ قانونی مشکل نداشته باشد از پلیس راه یاسوج_شیراز تا سپیدار یک منطقه را مشخص می کنیم و همکاری‌های لازم را برای واگذاری انجام خواهیم داد ولی این پارک باید در خدمت سازمان جنگل ها باشد.

معاون حفاظت سازمان جنگلها و مراتع کشور در خصوص همکاری ادارات و سازمان ها در مواقع آتش سوزی و بحران ها در جنگل ها گفت: بر اساس قانون تمام امکانات کشوری و لشکری در زمان اتفاقات باید بسیج شوند و اگر کسی کوتاهی کرد مجرم شناخته می شود.

اصرار نماینده بویراحمد و استاندار برای حضور شرکت نفت در یاسوج

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم گفت: تاکنون در استان بیش از ۹۰۰ هکتار اراضی واگذار شده است که این اراضی وضعیت مناسبی ندارند و متناسب جنگل های استان هم نیست.

زارعی با بیان اینکه برای طرح رفاهی وزارت نفت فقط ۱۰ درصد از پارک جنگلی استفاده خواهد شد ادامه داد: این واگذاری با هدف توسعه استان است که موجب اشتغال زایی جوانان هم خواهد شد.

وی گردشگری را از ظرفیت های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه استان در بخش گردشگری است و این طرح می تواند به توسعه این مهم کمک کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه گفت: پارک جنگلی یاسوج نقاطی که فاقد پوشش جنگلی هستند شناسایی شد.

کلانتری با بیان اینکه ۱۰ هکتار از این ۷۵ هکتار فاقد پوشش جنگلی است افزود: اگر در این طرح یک درخت بلوط هم آسیب ببیند وزارت نفت باید آن را احیا کند.

وی با بیان اینکه این طرح می‌تواند به توسعه استان کمک شایانی بکند ادامه داد: فرودگاه یاسوج در طول هفته دو پرواز دارد که اگر این طرح اجرا شود این فرودگاه هم احیا می شود، شهرداری در کنار آن مالیات می گیرد و شهر به یک نقطه گردشگری تبدیل می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان با همه ظرفیت هایی که دارد از توسعه عقب مانده است اضافه کرد: طرحی که وزارت نفت در مازندران اجرا کرد و هم اکنون بهترین طرح در خاورمیانه است برای شهر یاسوج بود که مانع اجرای آن در این شهر شدند و حالا باید این فرصت غنیمت شمره شود.

کلانتری یاسوج را شمالی در جنوب ایران خواند و گفت: از سازمان‌جنگلها توقع داریم که این گره را باز کند و به توسعه استان کمک کند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=308533
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. شهریار گفت:

  من چند سال مجتمع تفریحی-آموزشی محمودآباد مازندران بوده ام و میدونم که این طرح به نفع مردم شهرمون هست، چرا بعضی ها اینقد سنگ اندازی می کنند؟! تا وقتی این تفکرات بر شهرمون حاکم هست خبری از توسعه و رفع محرومیت نیست که نیست!

 2. استاد دانشگاه گفت:

  چه ارتباطی بین وظایف شرکت نفت و مسئله پارک جنگلی است؟ آیا شرکت نفت مسئول توسعه گردشگری است یا مسئول توسعه جنگلها یا مسئول ایجاد پارک و فضای سبز است بجز این …..وظایف سازمانی شرکت نفت چه ارتباطی میتواند با پارک چنگلی داشته باشد بجز تصاحب بخش مهمی از جنگلهای این استان و استفاده از آن به صورت کاربری برای هتلهای مجموعه شرکت نفت؟ چرا این طرح را به شهرداری یا سازمان گردشگری واگذار نمیکنند؟ یا چرا تحویل منابع طبیعی خودش نمیدهند تا از منافع حاصل از آن در راه توسعه و حفظ جنگلها استفاده کند؟

 3. امید سبز گفت:

  سلام وزارت نفت میخواهد یک پارک خصوصی احداث کند که حق استفاده صرفا برای مجموعه خود ویا نورچشمی ها محفوط است چراباید جنگل که انفال عمومی است مورد استفاده خاص قرار گیرد وزارت نفت بدلیل اعتبارات خواصی که دارد دنبال رفاه ویژه ، انحصاری براساس جامعه طبقاتی به اصطلاح وال استریتی میباشد هرجا هم پارکی احداث کرده دور ان دیوار کشیده واجازه ورود به دیگران هم نمیدهد وکل مایحتاج خود را بدلیل ویژه بودن خارج از استان تهیه میکند پس نمیتواند درتوسعه استان نقش داشته باشد اقای استاندار هم اگر پیگیر رونق فرودگاه است اول پرواز مطمئن ومنظم با هواپیمایی معتبر دایر نمایند دوم شخص استاندار ،معاونین ،مدیران کل وسایر افرادی که از اعتبارات دولتی بلیط خریداری میکنند صرفا از طریق فرودگاه یاسوج اقدام به مسافرت نمایند وبرای تضمین این مورد با ذی حسابان مجوعه استانداری وادارات استان کتبا ابلاغ نمایند که فقط مجاز به تهیه بلیط از فرودگاه استان را دارند اما جای تعجب است در این روزها که مردم به فکر نان خودمیباشند وزارت نفت ومدیران ارشد استان به فکر تفریحات به اصطلاح لاکچری نفتی ها میباشند لطفا جهت اطلاع عموم انتشار دهید

 4. ناشناس گفت:

  باتشکر از دکتر تاج گردون امیدوارم دکتر عزیز هرچه زودتر در تهران این مسئله را پیگیری کند واقعا هم برای استان وبه خصوص برای مردم شریف گچساران غنیمتی بسیار خوب هست که این چنین جای تفریحی درستشود

 5. ناشناس گفت:

  بله جهت استفاد و خوش گذرونی کارکنان همیشه خوش به حال شرکت نفت…همینم مونده ورودی پارک جنگلی تابلو بزنن ورود ممنوع به جز کارکنان شرکت نفت

 6. یکی از جوانان بیکاری که مدام میخواین براشون کار ایجاد کنید ولی همش سراب گفت:

  همین مونده ک پارک تفریحی جنگلی رو هم به شرکت نفت واگذار کنند برا تفریحات وامکانات رفاهی شرکت نفت ومردم عادی نتونند از این بهره خدادادی استفاده کنند. چرا از اسم جوانان سوءاستفاده میکنید . چرا اینهمه سر سری وساده فکرتون رو به کار گرفته ایدعالی جنابان مسئول.

دیدگاه شما