چاپ این برگه

واکنش کنایه آمیز دکتر وکیلی به اظهارات باهنر درباره نتیجه انتخابات

مردم از فراکسیون امید و دولت به حق گلایه دارند اما مردم ایران باهوش هستند و می دانند که راهشان و مصلحت شان از مسیر صندوق رای عبور می کند.

محمد علی وکیلی در مورد اظهار نظر  محمدرضا باهنر در مورد اینکه  مجلس آینده، مجلسی اصول‌گرا خواهد بود گفت: در آستانه مجلس دهم  و انتخابات ریاست جمهوری  آقای باهنر از این پیشگویی ها داشت و مردم خلاف این پیشگویی ها عمل کردند و پیشگویی های وی خلاف از آب در آمد.

به گزارش بویرنیوز، عضو هیات رییسه مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: در اینکه دوستان ما مست نیامدن مرد در پای صندوق های رای هستند اصلا خوشایند نیست. مردم ایران الان با یک جریان روبرو هستند، البته مردم  از فراکسیون امید و دولت به حق گلایه دارند اما  مردم ایران  باهوش هستند و می دانند که راهشان و مصلحت شان  از مسیر صندوق رای عبور می کند.

عضو فراکسیون امید خاطر نشان کرد: مردم به خوبی می دانند و تشخیص می دهند که دو جریان سیاسی در کشور وجود دارد،یک جریان تمام امیدش به نیامدن مردم در پای صندوق رای است و تمام جشنی که الان برگزار کرده‌‍اند و مستی که اکنون به آنها دست داده است به این امید است که مردم پای صندوق رای نیایند،جریان دیگر جریانی است که همیشه به این معتقد بوده است که شانس موفقیت اش در گرو آمدن مردم در پای صندوق های رای است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: مردم حتما بین این دو جریان تمایز قائل هستند و قطعا با حضور در پای صندوق های رای جواب این جریان و پیشگویی ها را می دهند .

وی در مورد اینکه تا چه اندازه امیدوار به موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات آینده با توجه به انتقاداتی که به عملکرد فراکسیون امید وارد است دارید گفت: ما بِه آگاهی ملت ایران ایمان داریم و این آگاهی زمینه ای است برای اینکه مردم با سرنوشت خودشان قهر نکنند.

وکیلی همچنین در مورد این بخش از سخنان باهنر در مورد اینکه ٨٠درصد نمایندگان فعلی در مجلس آینده حضور نخواهند داشت : اینگونه حرفها توهین به نمایندگان فعلی است البته ٧٠درصد نمایندگان فعلی مجلس اصولگرا و از دوستان و همکاران فکری آقای باهنر هستند اگر بنا باشد ٨٠درصد از نمایندگان فعلی موفق به حضور در مجلس آینده نشوند به معنای این است که مردم از ۷۰درصدنمایندگان  اصولگرا این مجلس ناراضی هستند.