پنج‌شنبه 11 جولای 2019 - 8:06

تازه ترین نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد

بویرنیوز– نرخ بیکاری ۱۹ استان در بهار امسال نسبت به پاییز سال گذشته کاهش و نرخ بیکاری ۱۲ استان نیز افزایش یافت؛ همچنین نرخ بیکاری ۶ استان تک رقمی و دو رقمی شد.

بررسی نرخ بیکاری ۳۱ استان کشور به استنباط گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، نرخ بیکاری ۱۹ استان کشور در پایان بهار امسال نسبت به فصل بهار سال گذشته کاهش داشته است؛ همچنین نرخ بیکاری ۱۲ استان کشور با رشد مواجه بوده است.

بر این اساس، نرخ بیکاری ۱۹ استان آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، مرکزی، همدان و یزد کاهش داشته است.

نکته حائز اهمیت کاهش نرخ بیکاری در سه استان چهار محال و بختیاری، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان که همواره دارای نرخ بالای ۱۵ درصد بودند؛ به این ترتیب نرخ بیکاری در چهار محال و بختیاری از ۲۲.۸ درصد به ۱۶.۷ درصد، در کرمانشاه از ۱۹.۴ درصد به ۱۴.۷ درصد و در سیستان و بلوچستان از ۱۸.۶ درصد به ۱۳.۶ درصد رسیده است.

همچنین نرخ بیکاری ۱۲ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، قم، کرمان، گلستان، لرستان، مازندران و هرمزگان با رشد رو به رو بوده است.

بیشترین تغییر نرخ بیکاری مربوط به استان هرمزگان می شود که از ۱۱.۵ درصد به ۱۵.۹ درصد افزایش یافته است.

نتایج نرخ بیکاری استان‌ها نشان می‌دهد، استان چهار محال و بختیاری اگرچه روند کاهشی داشته است اما همچنان با دارا بودن نرخ ۱۶.۷ درصدی بیکاری، دارای بیشترین جمعیت بیکار در بین استان‌های کشور است. پس از چهار محال و بختیاری، به ترتیب استان های خوزستان با ۱۶.۲ درصد، لرستان با ۱۶.۱ درصد و هرمزگان با ۱۵.۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

استان همدان نیز با نرخ بیکاری ۶.۱ درصد دارای کمترین نرخ بیکاری در بین ۳۱ استان کشور است.

در عین حال، بررسی جدول نرخ بیکاری به تفکیک هر استان حکایت از آن دارد که نرخ بیکاری استان‌های آذربایجان شرقی و گلستان که در بهار سال گذشته تک رقمی بود، در بهار امسال دو رقمی شد. همچنین نرخ بیکاری دو رقمی چهار استان ایلام، بوشهر، خراسان رضوی و گیلان در بهار سال گذشته، در بهار امسال تک رقمی شد.

در کهگیلویه و بویراحمد اگرچه کاهش نرخ بیکاری داشتیم اما در زمینه مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال هم شاهد افت هایی بودیم.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=305511
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ت گفت:

  یه مشت مفت خور توی این مملکت فقط امار و ارقام میدن به فکر اون بنده خدایی باشید که توی باشت مجبور شد کلیه دخترش رو بفروشه تا …..

 2. دکترای مدیریت اصلاح طلب محض گفت:

  فقط ننویسین اول فکر کنید ومنطق باشین بعد بیایین خبر را علنی کنین یا جایی نرفتی یا خودتو به کوری زدی
  بنده همه جا سفر میکنم
  یزد یه شهر صنعتیه اکثر کارخونه هاش تعطیل ورشکسته وتعدیل نیرو کردن
  رو راست باشین
  دروغگویی تا کی
  همین آمار وارقام اشتباهیست که کشور رو به پیشرفت نمیرود

 3. سید گفت:

  امار بیکاری اومده پایین راست میگن کنگر و بیلهر فروش و ضایعات جم کن و دست فروشی و واکسی هم جز امار اشتغاله . احسنت احسنت

 4. ناشناس گفت:

  امار بیکاری سرکاری هست

دیدگاه شما