شنبه 1 تیر 1398 - 22:50

پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج برگزار می‌شود

یاسوج- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش بویرنیوز، محمود باقری افزود: این جشنواره، با عنوان کوچ، ۱۶ تا ۲۰ تیرماه سال جاری به مدت پنج روز در بوستان ولایت این جشنواره با حضور همه استانهای عشایر نشین کشور برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین در سال ۸۵ با حضور ۱۵ استان، سال ۸۹ با حضور ۱۴ استان، سال ۹۵ با حضور ۱۶ استان و سال ۹۷ با حضور ۲۰ استان در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

باقری عنوان کرد: پخت غذاهای محلی و نمایش صنایع دستی، نمایش نوع سرپناه های عشایری، موسیقی و شاهنامه‌خوانی ادبیات بومی و فولکلور، از جمله برنامه‌های این جشنواره است.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی آداب و رسوم، سبک زندگی عشایری و آشنا شدن مردم با فرهنگ اقوام و طوایف مختلف عشایر کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروزه گردشگری بوم گردی و آداب و سنن اقوام به ویژه شیوه زندگی عشایری یکی از مهمترین جاذبه‌های مهم توریستی محسوب می‌شود که برگزاری این جشنواره‌ها در همین راستا و معرفی آداب، سنن و اقوام عشایری است.

وی ابراز داشت: صنایع دستی، سوغات و فرآورده های دامی عشایر نیز در این جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=304376
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما