چهارشنبه 15 می 2019 - 12:26

ذبح بهداشت در تنگاری بویراحمد/ماجرای دام‌های بیمار ممسنی چه بود؟

چند سالی است که در منطقه دشت‌روم و تنگاری بویراحمد دام به صورت غیرمجاز کشتار می‌شود و تاکنون تدابیر مسوولان چاره‌ساز نبوده است.

به گزارش بویرنیوز، ماجرای کشتار غیرمجاز دام در دشت‌روم و تنگاری بویراحمد حرف امروز و فردا نیست، حدود ۱۰ سالی است که مسوولان کهگیلویه و بویراحمد با معضلی که سلامت مردم را نشانه گرفته مواجه هستند.

در چند سال اخیر مسوولان هر کدام تدبیری برای این معضل اندیشیدند اما این تدابیر چاره نبودند. هر چند جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در این دو منطقه از شهرستان بویراحمد نیازمند همراهی و همکاری مردم است.
به همین منظور صبح امروز در دفتر امور شهرداری و شوراهای استانداری جلسه‌ای برگزار شد تا با همکاری فرمانداری بویراحمد، دامپزشکی، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و صنعت و معدن کشتار غیرمجاز دام در این مناطق بهداشتی شود.

سید حسین کاظمی مدیرکل دفتر شهری و‌ شوراها در همین خصوص گفت: کشتار غیرمجاز دام سال‌های سال است که در منطقه دشت‌روم و تنگاری وجود داشته جلسات مختلفی گرفته شد اما منتج به نتیجه نشده است.

این مسوول عنوان کرد: در کارگروه کشتارگاه موضوع کشتار غیرمجاز مناطق دشت‌روم ‌و تنگاری به دفتر امور شهرداری و شورا واگذار شد و طی برنامه‌ای فردا در مسجد تنگاری با مردم جلسه‌ای در همین خصوص برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات گذشته بی نتیجه بوده و نباید در این زمینه مصلحت‌گرایی صورت گیرد، افزود: در این شرایط اقتصادی و مشکل اشتغال در استان هیچ کس مانع ارتزاق مردم نیست، کسانی آنجا نانی کسب می‌کند اما این نان نباید به سلامت مردم لطمه بزند.افرادی که در تنگاری و دشت‌روم هستند باید به قانون بازگردند.

کاظمی با بیان اینکه سلامت مردم در تنگاری ذبح شده است، گفت: اطلاع دقیق داریم دام‌های بیمار و دام‌هایی که به لحاظ جسمی ضعیف هستند از منطقه ممسنی حمل و در تنگاری و دشت‌روم ذبح و به خورد مردم داده می‌شوند، ما در تامین سلامت مردم با کسی تعارف و مماشات نداریم.

کاظمی بیان کرد: خون‌آبه و کشتار غیرمجاز دام در دشت‌روم و تنگاری نگران کننده و فاجعه‌بار است، لذا مسوولان مرکز بهداشت و دامپزشکی موظف هستند به وظایف خود عمل کنند، ضمن اینکه دستگاه قضایی استان و دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد همواره در کنار ما بوده و همکاری لازم را داشتند که در تلاش هستیم وضعیت بد این دو منطقه را با همکاری دستگاه‌های استانی و حوزه قضایی استان ساماندهی کنیم تا کشتارها تحت نظارت بهداشت صورت گیرد و همه به قانون تمکین کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: در صورت عدم تمکین به قانون کسانی که در تنگاری و دشت‌روم هستند نسبت به پلمب واحدهای آنها اقدام می‌کنیم.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: کشتار غیرمجاز در سپیدار، دشت دیلگون، مادوان و بلهزار یاسوج وجود دارد اما به صورت پر رنگ در تنگاری و دشت‌روم است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم کشتارها تحت نظارت دام‌پزشکی صورت گیرد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=302328
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. گچسارانی گفت:

    وقتی شما مسولین زحمت کش که شبانه روز عرق میریزید واصلا تفریح وعیش ونوش ندارید وهمش دنبال اشتغال برای جوانان مردم هستید …باید کسی تو وانت بارش بارنفروشند قصابی هم نکنند بی خود اصلا این ها دنبال نون در اوردن برای زن وبچه شون هستند ….بروید همشونه جمع بکنید

  2. اصلا به کاظمی چه ربطی دارد که اظهار فضل میکنه این آقا مدیر کل دفتر امور شهری وشهرداریها هستند اگه راست میگه پیگیر مشکلات نابسامانیهاومعصلات موجود در شهر یاسوج باشند از جمله کنده کاریها ودست اندازهای موجود درخیابانها .ترافیک .جلوگیری از خدمات رسانی به حاشیه شهر که بصورت غیرقانونی تصرف شده اند و….. ایشون اصلا به وظایف خود آشنا نیستند ودر خصوص همه چیز نظر میدهد وبعد هم در صدا وسیمای استان ابراز وجود می کند که من قبلا تذکر دادم واین هم سندش فقط برای خود نمایی

دیدگاه شما