دوشنبه 13 می 2019 - 9:57

خسارت سیل به کارخانه‌های شن و ماسه حریم رودخانه بشار پرداخت نمی‌شود

به گزارش بویرنیوز، به نقل از استانداری استان، علی‌محمد احمدی اظهار داشت: شورا یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امید است روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و ماموریت خود را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه ما ملزم به جلب رضایت مردم هستیم، گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش است باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب تر از این منابع برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مردم به کار گیریم.

احمدی با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد، بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسؤولان است و در این راستا معاونت عمرانی استانداری نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

وی با اشاره به رشد کمی فضای شهری یاسوج گفت: این رشد در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهیو طرح های علمی باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه ما باید کاستی‌ها گذشته را جبران کنیم، افزود: اکنون ماموریت اصلی باید انجام زیرساخت ها و زیباسازی شهر زیبای یاسوج است.

وی اظهار داشت: اگر در گذشته هر سال تنها ۲ میلیارد تومان به حریم رودخانه بشار اختصاص می‌دادند اکنون مبلمان زیبا و ساحل سازی چشم نوازی در حریم این رودخانه را شاهد بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حاشیه نشین ها با آسیب های اجتماعی درگیر هستند، عنوان کرد: این چهره زیبنده شهر یاسوج نیست و باید با یک عزم جهادی برای رفع این مشکلات و زیباسازی محیطی گام برداشت.

وی با بیان اینکه شرایط هندسی معابر اصلی شهر ترافیک روان را نشان نمی دهد، تاکید کرد: باید با ایجاد زیرگذر، تقاطع غیرهم سطح و سایر مسائل فنی این مشکلات برطرف شود.

احمدی در زمینه مالکیت فروشگاه رفاه، گفت: این ملک متعلق به وزارت کشور بود و با تلاش های انجام شده دوباره در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت.

وی در خصوص پرداخت خسارت سیل به واحدهای شن و ماسه، تصریح کرد: تمامی کارخانه‌هایی که در حریم رودخانه احداث شده‌اند از دریافت این خسارت محروم می‌شوند و این اعتبار تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که در محل‌های قانونی اقدام به کار و تولید کرده‌اند.

احمدی در خصوص تامین قیر از سوی دولت، خاطرنشان کرد: این سهمیه با کمک وزیر نفت، رایزنی های مجمع نمایندگان استان و پیگیری های استانداری محقق شد و انتظار می ورد پس از شناسایی مکان های مناسب و هدفمند نسبت به قیرریزی جاده ها اقدام شود تا شاهد قیرپاشی بدون برنامه و هدرروی بیت المال نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه شهر یاسوج دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی است، گفت: انتظار می‌رود مسؤولانحوزه شهری شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذار را فراهم کنند و جذب سرمایه گذار در اولویت کاری مدیریت شهری باشد.

احمدی افزود: فاصله بین پل بشار تا پل مختار بهترین مکان برای احداث جاده ساحلی است و این منطقه می تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد و تنها نیازمند یک مشارکت همگانی و دغدغه مندی مسئولان حوزه شهری است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=302206
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما