جمعه 10 می 2019 - 11:14

بی اعتنایی بانک های کهگیلویه و بویراحمد به قانون/شرایط سخت زوج های استان برای دریافت وام ازدواج

براساس بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور مقرر شده است: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوجها در سال ۱۳۹۸ سیصد میلیون (۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.

به گزارش بویرنیوز؛ این بخشی از قانون الزام آور برای بانک ها در راستای ازدواج آسان جوانان کشور است که اتفاقاً مورد تأکید جدی مقام معظم رهبری نیز بوده است.

حالا اما در کهگیلویه و بویراحمد شرایط متفاوت است و جوانانی به دنبال دریافت وام ازدواج هستند شرایط سختی پیش روی خود دارند.

برای وام ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد باید ۳ ضامن معتبر وجود داشته باشد، برخی ها با واسطه و آشنا و پارتی می توانند یکی از ضامن ها را از بین بازنشسته های کشوری و یا لشکری معرفی کنند.

اگر فرد عادی و بدون پارتی باشی که شرایط دشوارتر میشود، باید هر سه ضامن از دستگاه های دولتی و مشغول به کار باشند آنهم تنها از میان کارکنان رسمی و پیمانی دستگاه ها، اگر پدر فردی خود کارمند بازنشسته باشد هم قدر نیست ضمانت فرزند را بر عهده بگیرد.

به گزارش بویرنیوز، بسیاری از جوانان با طرح خواسته های خود از طریق کانال های ارتباطی بویرنیوز، خواستار اجرای قانون در این زمینه هستند، آنها می‌گویند وقتی شعار ازدواج آسان گوش فلک را کر کرده پس چرا با این قوانین دست و پا گیر برای جوانان مانع تراشی میشود؟

امید است و انتظار و خواست از مسئولان استان اینست که با عنایت به اهمیت ازدواج آسان و با توجه به تاکیدات مستمر مقامات کشور به ویژه رهبر انقلاب، قوانین دست و پاگیر در مسیر ازدواج جوانان کهگیلویه و بویراحمد مرتفع شود

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=301985
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  سلام خدمت تمام دولت مردان تلاش کر ‌و زحمت کش الان من زن دارم هنوز هم وام ازدواج رو هم نکرفتم چرا چون ضامن ندارم کار ندارم افسورده شدم تو دوران مجردی هم افسورده بودم همش امید واری پوچ دارم همه چی گرون شده قند شکر امید وار بودیم به تن ماهی که اونم دست خودشو رو کزد تو همین گیر و داد بود که ماکورنی هم خودی نشون داد حلا اآن های که پول دارن که هیچ ما که پول نداریم حلا حالا باید روز بگیریم

 2. کمال گفت:

  په زوجی که اول زندگیش هشتش گرو نهشه وکوچوبیاره ماهی یک وخرده ای قسط؟اگرراس ایگون ماهی۵۰۰ تمن قسطبو اگر سی رضای خدایه؟🤔

 3. مجید ارجمند گفت:

  اینجانب سال ۹۴ ازدواج کردم چون بانک ملی پارتی نداشتم ۲ سال تموم گذاشتنم تو نوبت هر دفعه که رفتم بهم گفتن برو فلان تاریخ بیا انقدر امروز فردا کردن تا دوسال تموم شد بعد دو سال گفتن حذف شدی نمتونیم بهت وام بدیم خدا از سر تقصیرات …….

 4. مهدی گفت:

  احتمالا هزینه جرائم اجتماعی و اخلاقی واسه اقایون با نرخ دلار ازاد کمتر در میاد تا اینکه بخوان به یه زوج وام ازدواج چندرغاز ۶۰ تومنی بدن.اخه مدیران ما مخصوصا مدیران استانی ما خیلی سرشون تو حساب و کتابه که اینقدر توسعه پیدا کرده استان ما.

 5. ناشناس گفت:

  میشه بگین جوون بی کار و بی درآمد ماهی یک میلیون و خرده ای را از کجا میخواد پرداخت کنه ؟

 6. jam گفت:

  از اقای روحانی بگیر

دیدگاه شما