چهارشنبه 17 آوریل 2019 - 20:55

شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یاسوج از خجالت تحریم خارجی ها درآمدند/+جزئیات

تجهیزات داخلی «انتقال نوری» جایگزین محصولات شرکت‌های بزرگ خارجی شد.

به گزارش بویرنیوز به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، تحریم ها بهانه ای بود برای از پا درآوردن ایران.

اما دشمنان نمی دانستند که نیروی جوان این مرز و بوم وقتی صحبت از ایران باشد با سلاح خلاقیت و نوآوری به میدان می آیند تا با اتکا به دانش و تجربه نیروی انسانی نقش خود را ایفا کنند.

باز هم استارتاپی شگفتی آفرید و در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی و مخابراتی (انتقال نوری) دست به کار شد و در راستای تحقق توسعه ارتباطات و فناوری های نوین ارتباطی گام برداشت.

این استارتاپ محصولات این حوزه را قبلا در انحصار شرکت هایی همچون زیمنس و ای بی بی بود با همت فناورانه تولید داخل و بومی کرد، محصولاتی که هم اکنون در مراکز مخابراتی و سازمان های مختلف زیر بار است. الیته مزیت مهم این محصولات قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی اما با هزینه کمتر است.

تجهیزاتی که حتی در سیل اخیر هم به کار آمد و نیاز بحرانی به ارتباط در استان لرستان با سرعتی بالا رفع کرد.

سجاد مومنی مدیر استارتاپ «گسترش کاربرد فناوری (آریونت)» که از جمله شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری استان است، به محصولات این استارتاپ اشاره کرد و توضیحاتی درباره هر یک از محصولات ارائه داد: OTN یکی از محصولاتی است که با همت محققان توسط این استارتاپ بومی شد. این محصول قابلیت انتقال دیتا تا 2 ترابایت را روی فیبر نوری فراهم می کند و نیاز بحرانی به ایجاد ارتباط در زمان وقوع سیل در لرستان با این محصول برطرف شد تا زیرساخت ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: مدیا کانورتر محصول بعدی است که قابلیت انتقال دیتاهای رایانه ای با حجم کوچک را تا 1000 مگا بیت بر ثانیه فراهم می کند. البته این سیستم قابلیت تغییر فاصله از 1 تا 120 کیومتر را دارد. محصول بعدی PHD نام دارد که به عنوان نوعی انتقال دهنده در سیستم های دولتی محسوب می شود. در گذشته از محصولات شرکت هایی همچون هوآوی استفاده می شد که با بومی شدن آن در کشور این محصول جایگزین نمونه خارجی شد.

به گفته مومنی، ماژول فیبر نوری نیز یکی دیگر از محصولات این استارتاپ است که کار تبدیل دیتای الکتریکی به لیزر یا نوری را انجام می دهد. گفتنی است در سفر اخیر معاون علمی و فناوری و بازدید ایشان از این واحد صنعتی، دستورات لازم جهت دانش بنیان شدن این استارت آپ صادر شد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=300565
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. باران گفت:

    پارك علم و فناوري استان نه ياسوج

دیدگاه شما