چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 10:46

تراژدی غمبار در کهگیلویه و بویراحمد/ترک تحصیل دانش آموزان دو روستای محروم

دانش آموزان پایه هفتم دو روستای بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه ترک تحصیل کرده‌اند که با وجود پیگیری‌های خبرنگار تسنیم مسئولان آموزش و پرورش سکوت را به پاسخگویی ترجیح دادند.

به گزارش بویرنیوز، دانش آموزان پایه هفتم دو روستای رودسمه و پای‌پر از توابع بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه ترک تحصیل کرده‌اند، موضوعی که انگار برای مسئولان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد محلی از اعراب ندارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد دانش آموزان پایه هفتم دو روستای رودسمه و پای‌پر دیشموک کهگیلویه به دلیل نبود مدرسه متوسطه اول ترک تحصیل کرده‌اند تا دیگر هم‌نشینی با کتاب و مشق مدرسه را رها کرده و با فقر، نداری و محرومیت برای یک عمر دست و پنجه نرم کنند.

گذر رودی بزرگ از کنار روستا به دردی برای اهالی تبدیل شده است به گونه‌ای که گذر از آب برای رفتن به مدرسه و تحصیل دانش ریسک پذیر است زیرا باید در  این صورت برای همیشه با دنیا، درس و مشق خداحافظی کرد.

پل ارتباطی این روستاها سال‌ها نیمه تمام مانده و در برنامه ریزی مسئولان و متولیان امر جایگاهی ندارد زیرا در غیر این‌صورت نباید گرد محرومیت تا این اندازه بر چهره نحیف و زیبای منطقه خودنمایی کند.

روستاهای پای‌پر، رودسمه و …فاقد مدرسه دوره راهنمایی( متوسطه اول) هستند و برای رفتن به روستاهای دیگر برای ادامه تحصیل به دلیل نبود پل بر روی رود خروشان رود سمه امکان رفتن به دیگر روستاها و ادامه تحصیل وجود ندارد و فقر اقتصادی مانع مهاجرت آنان به شهر می‌شود.

با وجود پیگیری‌های انجام شده مسئولان و متولیان امر از جمله اردشیر یاری معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد حاضر به پاسخگویی نشد و سکوت را بر شفاف سازی ترجیح دادند.تسنیم

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=300205
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    با سلام و سپاس از انعکاس موضوع توسط مسئولین محترم سایت بویرنیوز.اینجانب ساکن اهواز(به مدت 31 سال) و زاده چاروسا هستم.بیش از 100 بار به دلایلی به محل های مورد اشاره(رود سمه و پای پر) رفتم.اما در طی 50 سال اخیر رنگ محرومیت پرتر و گودال محرومیت در آنجا همواره عمیق تر و عمیق تر می شود.صداقت ،یک رویی،حضور در صحنه های مختلف منجمله پای صندوق های رای و …..این خطه کم نظیر است اما امان از ناشنوایی و ندیدن مسئولین ذیربط.چه استعدادهای پاک و قابل شکوفایی در این منطقه است اما امان از بی توجهی و بی تدبیری.خدایا خودت به داد این مردم برس.خدایا مسیئولین خفته را بیدار کن.مردم آنجا ولایتمدار و همواره در صحنه هستند.از مسولین محترم سایت درخواست میشود که موضوع را تا حصول نتیجه از دستور کار ختارج نکنند

دیدگاه شما